Újabb frontot nyitott a kormányzat a választások előtt azzal, hogy nemrég bejelentette: a Diákváros helyén inkább a kínai Fudan egyetemet építené meg. Az ellenzéki közfelháborodás után felpörögtek az események. Fürjes Balázs államtitkár néhány napja még megosztotta volna a területet a Diákváros és a Fudan között.
Karácsony Gergely főpolgármester ígérete szerint az atlétikai vb-t gáncsolja el, ha a magyar kormány a kínai érdekeket helyezi előtérbe a magyar tanulókkal ellentétben. Azóta Fürjes Balázst lepattintotta a nagypolitika az ügyről, és Palkovics Lászlót tette meg a Fudan-ügy menedzserének, akinek minisztersége alatt alakították át az MTA kutatói hálózatát és költözött Bécsbe a CEU. A miniszter szerint nem kémképző lenne az egyetem, bár bevallotta: a titkosszolgálatokhoz nem ért.
Magyar pénzből kínai egyetem
Borzolja a kedélyeket a magyar belpolitikában az, hogy a kormány a kínai Fudan Egyetem megépítésére több mint 450 milliárd forintos hitelt venne fel Kínától. A tervek szerint a sanghaji egyetem budapesti campusát a kínai állami építőipari vállalat húzná fel, méghozzá éppen ott, ahova a főváros vezetése Diákvárost álmodott a magyar tanulóknak.
A képlet jelenleg pofonegyszerű: a magyar kormány Kínától kapott állami hitelből építene campust 13 hektárnyi magyar földön, méghozzá úgy, hogy a majd’ félmilliárdos kölcsönt a magyar adófizetőkkel fizettetné vissza. Ez bizony biznisznek rosszul hangzik – mondta a Szabad Európának az időközben a kormány által elüldözött CEU egyik professzora. Gergely György felháborítónak tartja, hogy a magyar kormány a sanghaji egyetemet nemcsak tárt karokkal, de pénzesővel is várja.
„Ezekben az üzletekben nagyot húznak a kölcsönt adók és azok is, akik felveszik, hiszen mi más lenne benne a hasznuk? Sok ilyet láttam már életemben. Mindemellett a kormány szisztematikusan rombolja az egyetemi autonómiát, cárokat neveznek ki az egyetemek élére, akik nem mások, mint politikai komisszárok, és persze ne felejtsük el az MTA és háttérintézményeinek bekebelezését, lenyúlását sem.”
A professzor szerint beleillik a kormány oktatási- és kultúrpolitikájába a sanghaji Fudan egyetem Magyarországra importálása.
„A cél az, hogy teljes mértékben kiéheztessék az oktatási intézményeket, emellett pedig az a tendencia, hogy gondolkodni nem képes és teljes mértékben megzsarolt és kezükben tartott intellektuális osztályt akarnak kinevelni nemzetibe öltöztetve. És akinek ez nem kell, az mehet, amerre lát”
– magyarázta a Szabad Európának Gergely György.
„kormány által elüldözött CEU egyik professzora. Gergely György felháborítónak tartja”
ja, az ellenérdekelt fél mi mást mondana?
A fellazítás politikája ????
„Itt a Szabad Európa Rádió, a 19, 25, 31, 41, 49-es rövid hullámhosszon…”
SZIRIAI POLGÁRHÁBORÚ
A felkelés
A konfliktus március 6-án tovább súlyosbodott, amikor az ország déli részén található Dara városában a hatóságok letartóztattak 15 gyereket, akik a rendszer bukását követelő graffitikkel írták össze a falakat. Tiltakozásul tüntetések kezdődtek, melyben a rendfenntartók a tömegbe lőttek, melynek következtében négy ember meghalt. Ugyanezen a napon az al-Dzsazíra Szíria a következő dominó a sorban? címmel jelentetett meg cikket, melyben kijelentik, hogy „a fiatal és jól képzett szíriai rétegek akarják maguknak és megérdemlik a szabadság ízét”, majd Ribal al-Aszad, a régebb óta az Egyesült Államokban élő, rendszerkritikus Aszad-családtag kommünikéjét közölték.
Március 11-én hajnalban azonosítatlan elkövetők éles lőszert használva a sötétség leple alatt támadtak a darai Omari-mecset mellett éjszakára letáborozó tüntetőkre. A lövöldözésben legkevesebb 5 ember halt meg, többek között egy orvos, egy ápoló és egy mentősofőr is. A tüntetők szerint az orvlövészek végeztek az áldozatokkal; a kormány ezt tagadta….”
Milyen jó lett ott az élet! Kellett hozzá egy-két „azonosítatlan elkövető” ??
az SZDSZ?
„A pártelnök szerint a szabad demokraták ugyanakkora egyetértéssel léptek ki a koalícióból, mint amekkorával 1994-ben beléptek: akkor a küldöttek 81 százaléka szavazott igennel, vasárnap pedig 84 százalék.
Kóka megköszönte a szocialistáknak a 14 éves együttműködést, és sok sikert kívánt a kisebbségi kormányzáshoz, majd kezet fogott Gyurcsány Ferenc miniszterelnökkel, a jelen lévő szabad demokrata kormánytagokkal, és puszit nyomott Horváth Ágnes távozó egészségügyi miniszter arcára.”
Ugyanezt a mondatot illet volna leírni a CEU alapításakor. De nem tette!
Az a tendencia, hogy gondolkodni nem képes és teljes mértékben megzsarolt és kezükben tartott intellektuális osztályt akarnak kinevelni liberálisnak öltöztetve”