Álomból Vaskupola
Legyen ön is nemzeti hős két egyszerű lépésben! Legyen egy olyan álma, amely a haza védelmét szolgálja! Minden felmerülő nehézséggel számoljon le, és valósítsa meg ezt az álmot!
Amikor kisfiuk, Dani 1962-ben megszületett Tel-Avivban, a Kassa környékéről a háború után Izraelbe települt Aviva és Avraham Gold valószínűleg álmodni sem mert arról, hogy egy napon gyermekük nevéhez fűződik majd a 21. század legjelentőségteljesebb izraeli fejlesztése, a Vaskupola, amellyel emberek millióinak az életét védi majd meg. Nyilván a kis Daninak nem rakéta vagy radar volt a jele az oviban, és amikor 1983-ban csatlakozott a légierőhöz, még senki sem sejtette, hogy a fiúban micsoda lehetőségek rejlenek.
Mire Dani Gold 2016 júliusában a Védelmi Minisztérium fegyverkutatási, -fejlesztési és technológiai részlegének az igazgatója lett, már sok víz lefolyt a Jarkonon, és hősünk is több pozícióban kipróbálta magát, úgymint az elektronikai rendszerek irányítója vagy a kutatási és fejlesztési egység feje. 2012-ben az akkor még el nem fogadott terv, a Vaskupola-csoport fejlesztési vezetője lett, bár később az állami számvevőszék sokat kritizálta ezen tevékenységéért. Azért mire 2014-ben dandártábornokként leszerelt, mégiscsak megkapta az Izrael Biztonságáért Díjat, és a légierő parancsnokaként további négy elismerést érdemelt ki.
2014-ben megalapította a Gold R&D Technology and Innovation nevű céget, amely kutatás-fejlesztéssel, innovációval, számítógépes biztonsággal, okos-biztonságos városok fejlesztésével foglalkozik – sok más mellett. S ha ez még mind nem lenne elég, Dani Gold önkéntes vezetője a kereskedelmi-polgári Kiberkutatás-Fejlesztés izraeli nemzeti bizottságának, illetve az agykutatási technológiákkal foglalkozó izraeli szervezet (Israel Brain Technologies, IBT) igazgatótanácsának is a tagja.
Saját maga így vall elért eredményeiről:
„A történelem során minden feltalálót, aki képes volt a kereteken kívül gondolkozni, és megpróbált valamiféle új technológiát kitalálni, amely addig nem létezett, álmodozónak vagy holdkórosnak kiáltottak ki. Amikor belekezdtem ebbe az egészbe, a tudományos körök kifejezetten szkeptikusak voltak irányomban. Ha végiggondolod, teljesen jogosan, hiszen sci-finek hangzik az ötlet, hogy egy radarral valószerűtlenűl rövid idő alatt beméred az ellenséges rakétákat, az kiszámítja a becsapódás helyét, csak hogy közben a mi rakétáink megsemmisítsék őket röptükben, amennyiben szükséges. Viszont ma már boldogan mondhatom: amiről azt hittük, hogy sci-fi, megvalósult, és a védelmi rendszer valóban életeket ment.
Ha senki sem ad egy fabatkát az ötletedre, amiben te igenis hiszel, találd meg magadban azt hangot, amely átsegít ezen az időszakon, és harcolj a szélmalmokkal csak azért is. Igenis megéri néha Don Quijoténak lenni.”https://izraelinfo.com/2021/05/07/alombol-vaskupola/?fbclid=IwAR1Q6isUQoLMSctQkI1lSrooz2nx47p6GyfcISdZiyPsGJSOV2PtVerzW4I
képipari szakmunkás, gasztrogeek, a diétázás fedett-pályás bajnoka, örök ulpanista, az Izraelinfo fotó- és gasztro rovatának vezetője, a Shomrim és a Haaretz fotóriportere
Miért éppen vaskupola a neve? Engem a vaskapukra és a vasfüggönyre emlékeztet, rossz emlék minden pillanatuk. Önvédelem egyszerűen, de tudni kell, hogy aki agresszív másokkal szemben, ne csodálkozzon, ha visszakapja a támadásokat. Itt a vasaknak valóban van sivatagi történelmük, az lett volna a sorsuk a vasfüggönyt emelőkkel együtt, hogy ” homokot reggeltől estig hordják, de a váruk minden estére összedől, felsóhajtanak, hogy mennyi minden nem vagyok, belenéznek a tükörbe és azt mondják: „De az arcom nem lesz ismerős”. Nem gondolom sci-finek egy önvédelmi rendszer kiépítését, csak sok pénz kell hozzá, mint kiválasztottaknak jár, mint minden vasnépnek.
„Nem hivalkodó kupola
Az eleinte Kassam-elhárítónak nevezett új rendszer a palesztin szélsőségesek hasonló nevű, barkácsolt rakétáiról kapta volna a nevét, de ezt végül elvetették. A következő név a Tamir, a héber „elfogórakéta” nevéből alkotott betűszó lett volna, ezt a nevet aztán maga a rakétarendszer kapta, végül a fejlesztésért felelős tiszt a feleségével ült le átbeszélni a lehetőségeket, és ekkor született a védelmet és a sikert egyaránt kifejező Aranykupola. Ezt a nevet végül az izraeli hadsereg vezetése változtatta Vaskupolává, kérkedőnek és hivalkodónak vélve az első változatot.
A 2007-ben megindult fejlesztés nyomán 2011-ben állították rendszerbe az első üteget, amelyet hamarosan három másik követett, köszönhetően a sikeres működés nyomán megítélt, több száz millió dolláros amerikai katonai segélynek.”
Ha jól olvastam valahol, ezt a rendszert tervezik Magyarország védelmében bevezetni.Nem kis tehetség kellett ezt megvalósítani, jó érzés, hogy ebben is vannak magyar ősök génjei.
Szó sincs benne MAGYAR ősökről.
Mégis hol látsz te ebben a történetben „magyar ősök génjeit”!?
?
Ha valaki nem emlékezne rá, Kassa magyar felvidéki város volt vagy ezer évig.
Az ott élő zsidók is magyarok voltak nemde bár?
Mint ahogy Izrael állam alapítója Herczog is magyar ősökkel rendelkezik.
Lehet ezt útálni, attól a tény tény marad.
Herzl az a Herczog, nem?
„A politikai cionizmus célja, hogy a világ különböző országaiban élő zsidóság visszatérjen ősei földjére, s az ókori királyság helyén megalapítsák a modern Izrael államát. Szellemi atyja Herzl Tivadar, magyar származású zsidó újságíró, aki a bécsi Neue Freie Presse tudósítójaként tanúja annak, miként aláznak meg s fosztanak meg rangjától egy zsidó származású katonatisztet Párizsban, továbbá miként éled újjá az antiszemitizmus a felvilágosult Franciaországban. Ez az eset váltja ki annak a mozgalomnak az elindulását, melynek fő célkitűzése egy nemzeti otthon létrehozása a világ különböző pontjain élő zsidóság számára az egykori Izrael területén.”