Nagyon nincs összhangban az operatív törzs szerint koronavírusban elhunytak száma a KSH által közölt halálozási adatokkal írja a G7 gazdasági portál.
Kép:Pixabay
A járványcsúcsokon Magyarországon is jelentősen megugrott az összes halálozás:
voltak olyan hetek, amikor 60-70 százalékkal többen hunytak el, mint amennyien az évnek abban a szakaszában szoktak.
Ez tényleg rendkívül magas szám, az elmúlt ötven évben egész biztosan nem volt olyan időszak, amikor ilyen sok ember veszítette életét Magyarországon.
A járvány enyhülésével ugyanakkor az összhalálozás is csökkent. A lecsengő szakaszokban az operatív törzs és a statisztikai hivatal adatai már a második hullámban is elváltak kissé egymástól.
A harmadik hullámban azonban akkora különbség alakult ki a KSH és az operatív törzs adatai között, ami már nagyon nehezen érthető.
A hivatalos adatok szerint a harmadik hullámban a halálozás a 12. és a 15. hét között tetőzött. Ebben a négy hétben az operatív törzs napi jelentései alapján végig 1670 és 1780 között volt a hetente elhunytak száma.
A KSH szerint ugyanakkor a 15. héten a jelenlegi adatok szerint mindössze 3238-an haltak meg az országban összesen, miközben a 12 és a 13. héten még több mint 4200-an.
Miközben az operatív törzs szerint ebben az időszakban nem volt jelentős javulás, és négy hétig tetőzött a járvány, addig a statisztikai hivatal adatai alapján már két héttel korábban látványos fordulat történt.
A harmadik hullám csúcsán azonban épp a legnagyobb egészségügyi terhelés idején kezdett el csökkenni a járványtól független halálozás. Olyannyira, hogy a korábban 2300 és 3300 közötti különbség 1500 környékére süllyedt. Ez azt jelenti, hogy
a jelenlegi adatok szerint a 15. héten Magyarországon elhunytak közül többen voltak koronavírus-fertőzöttek, mint ahányan nem.
A KSH eddigi adataiból ráadásul úgy tűnik, hogy a harmadik hullám nem volt annyival durvább a másodiknál, mint ahogy azt eddig sejtettük. Miközben az operatív törzs a tavaszi csúcs környékén 60-70 százalékkal több áldozatról számolt be, mint ősszel-télen, addig a statisztikai hivatal szerint a két időszakban az ország egészében
nagyjából hasonlóan alakult a halálozás a járványcsúcsok környékén.
Ez utóbbira talán csak az adhat magyarázatot, ha időközben az operatív törzs változtatott valamit azon a gyakorlaton, ahogy az elhunytak számát rögzítik.
Nem elképzelhetetlen azonban, hogy a kormány, illetve az operatív törzs időközben változtatott valamit azon a protokollon amit Gulyás Gergely mondott:
mindenkit, aki egyébként koronavírus-fertőzött volt, de olyan súlyos betegségben szenvedett, hogy egyébként is elhunyt volna, koronavírusos elhunytként tartunk nyilván, addig Nyugat-Európa számtalan országa, sőt Közép-Európa számtalan országa nem ezt a gyakorlatot követi.
Ez azonban még mindig csak a második és harmadik hullám közötti különbségekre adna magyarázatot, arra nem, hogy a koronavírusban elhunytak hivatalos száma és az országos halálozási adatok miért nincsenek összhangban.
orbanisztánban mi stimmel?
az apróságok ??
sosem mondta orban, hogy nem tartja sikernek, ha a magyarok hullanak mint a legyek…
te milyen magyar vagy hazátlan?
mindenesetre csak a napon barnulok le
és nem szeretem a vanyúlevest, meg a döghúst
Olyan vidnyánszky meg demeter szilárd féle,román meg ukrán állampolgársággal. Az olyanokat szeretitek a fideszben nem?
Ezt az imádott skizofrén főnöködtől kérjed számon !
Bongúr bangini! Hazátlan bitang! Magyarok neve román birodalomban!
ez egy ótvar c
nincs benne magyar vér
csak magyargyűlölet, és sátánimádat
egyenesen indiából
kiről beszélsz? a bolgár migránsról?
a felcsúti tahóról beszél, gondolom. Csak rá illenek ezek a jelzők .
Mán azt hittem, hogy a hipokrita elvtársaidra.
Szocialistának vallják magukat , de a kapitalizmust művelik erősen
Hogyan is mondta Biszku eftás volt veje?
„Annak, hogy rosszul meg a bankszektornak, nem az extra adóterhelés az egyetlen oka. Ha 10 közraktárjegyből 9 egy banknál van, 100 hotelből 80 pedig egy másiknál, az nem Orbán Viktor hibája – fogalmazott Patai Mihály. Hozzátette: a különadó nélkül is legalább két éven át veszteséges lett volna a szektor. Ami a tőkemegtérülési mutatót illeti, a hét szűk esztendőnek most vagyunk a közepén, az idei év is katasztrofális lesz.
Patai előadásból kiderült: több nagybank is rendkívül súlyos helyzetbe került, közülük kerülhetnek ki azok, amelyek elhagyhatják a magyar piacot. Bár neveket nem említett, az előadás egyik diagramján úgy tűnt, hogy a legrosszabb helyzetben jelenleg a CIB Bank, az Erste, az MKB és a Raiffeisen van.”/napi.hu,2013.11.07/
a pudergésára nem? ????