A Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) szerint azonban van olyan, amit már sokkal hamarabb meg kellene tennünk ahhoz, hogy az évszázad közepére reális esélyünk legyen elérni a nettó nulla szén-dioxid-kibocsátást. A szervezet által közzétett, 400 lépést tartalmazó tanulmánya szerint 2025 után már nem volna szabad a háztartások fűtéséhez használt új gázkazánokat értékesíteni. Összehasonlításként: az új benzin- és dízelüzemű autók gyártását és eladását világszerte 2035-re kellene felfüggeszteni.
A jelentés fontos adalék lehet a novemberben Glasgow-ban kezdődő COP26 tanácskozásnak, ahol a világ vezetői megpróbálnak megállapodni abban, miként kellene átültetni a párizsi klímaegyezményben foglaltakat a gyakorlatba.
Az IEA természetesen nem azt javasolja, hogy 2025 után ne fűtsük a háztartásokat. A szervezet szerint reális lehetőség lenne arra, hogy a gáz helyett hidrogén elégetésével termeljük meg az otthonunk számára a hőt. A jelentés szerint az ilyen típusú kazánok 100 fonttal (nagyjából 41 ezer forinttal) kerülnének csak többe, mint a jelenlegi, brit árakkal számolva 2000 fontos (kb. 811 ezer forintos) gázkazánok.
[Ha tényleg beüt a klímaváltozás, újra kell gondolni a mezőgazdaságot]
Ugyanakkor ez a technológia valószínűleg csak a háztartások 11 százalékát fogja fűteni, mert a hidrogén korlátozott mennyiségben érhető majd el. Persze ez nem feltétlenül baj, hiszen a geotermikus energia is használható fűtésre. Más kérdés, hogy az a hidrogénüzemű kazánnál is jóval drágább technológia – írja a BBC.
Bijjon. Jön Fekete-Győr Bandi tetőre szerelt atomerőműve.
Akkor az argentin szarvasmarhák tovább finghatják a metánt?
Ha a demokrácia hazájából importálnánk herbicideket és lombhullató szereket, akkor
Miskolcon nem akadna egy avarégető sem.
Jámbor Meredek-et az IEA élére.
A konferenciára mindenki a saját kerozinégetőjével menjen. Vigyétek oda Németország új zöld kancellárját.
Húúúú! Mennyi- mennyi üvegházhatású vízgőz. Akárcsak a cementgyár kéményét látnám.
PET-palack elfolyósítást végző kazán mehet? PET palack szállító folyóink már vannak. Szigeteink is az óceánokban.
Ne röhögj! Összefügés nulla.??? Anno, voltak benzin tavak is. Csak a petróleum volt a sztár
„A nyersolajból desztilláció útján választják ki a különböző melléktermékeket. Eleinte alacsonyabb forráspontú részek távoznak el, később
a magasabb forráspontúak. Igy pl. a petroléter 45-70, a világitó petróleum 150-300 fok között. 300 foknál a desztilláció magától megáll, a maradék masszát hirtelen nagy hőnek vetik alá. Ekkor válik ki a nehéz
benzin. Ezt az eljárást „cracking”-nek hivják. Csak 1910 után kezdték
használni, jóllehet már 1861-ben feltalálták, véletlen útján. Az egyik olajüzem munkása, azért, hogy munkahelyéről hamarabb szabaduljon, az előirt foknál nagyobb hőnek vetette alá a kazánban forró folyadékot. Bizonyos idő múlva észrevette, hogy a tartályban lévő olaj nem a megszokott színű. Már benzinné változott. A munkást el is bocsátották, mert néhány száz liternyi olajat „elrontott.” Akkor még nem is sejtették… „
Mi lesz Magyarország korona hercegével, most vette meg a TIGÁZ-t.
letüdőzi
muszáj lesz neki
Majd megveszi az északi áramlat egy és kettőt. Gerhard Schröderrel lepapírozzák.
Hátha megüti libsiket a guta.
Előbb vegyes tüzelésű kazánt utána lehet szó gázkazánról.
Én azt várom, mikor szűnik meg az az elmebeteg tilalom, ami a szélerőművek telepítéséről szól.
Az egész világon telepítik az egre olcsóbban villamosenergiát előállító szélerőműveket csak nálunk tilos, mert az idióta fidesznek Paks II. kell.
Azután a beruházás földrengés veszélyes helyre épülne, nincs elég hűtővíz a Dunában, a tervezett konstrukciójú atomerűműről csak problémákat hallani, de a NER lovagok jól élnek belőle, és a fidesznek elég ennyi.
Mi, meg gyereink, unokáink meg majd nyögig a skizofrén fűrher döntéseit!
Nincs tilalom szélerőműre, csak nem adnak rá támogatást. Te nyugodtan építhetsz magadnak.
A paks2 nélkül 20 év múlva, este, szélcsendben, amint felfelé baktatsz a lépcsőházban mi a picsától világítana neked a lámpa??? Semmi sem jó, se a gáz, se a szén, se a kőolaj…. Majd elégetjük az erdeinket, mert az zöld energia az új idióták szerint.
Megbolondult a világ, már a földgáz se elég tiszta. De arról, hogy a tönkrement akkumulátorok milliárdjait hová fogják összegyűjteni, arról még nincs értekezés. Mert ha csak elektromos autót fog gyártani mindenki, akkor az évi 100 millió darab akku lesz, ami egyáltalán nem nevezhető környezetbarát hulladéknak. Mi lesz ezekkel 50 év múlva? 5 milliárd darab kb 200 kg-os akkumulátor. Az 1 milliárd tonna… Nesze neked környezetvédelem!
Miskolcon már nagyon sok háztartásban nem szereltetnek be gázkazánt, helyette inkább a hulladékot hasznosítják, műanyagokat, rongyokat, innen-onnan leszerelt festett ajtókat, ablakkereteket, stb.
A rendészet annyira méltányolja ezt az előremutató kezdeményezést, hogy messze elkerülik az ilyen háztartásokat, amelyeket egyébként messziről felismerhetünk a kéményen át távozó égéstermék színéről és szagáról.