„Kilenc hónapja tüntet és tiltakozik a belarusz ellenzék az elcsalt választások miatt. A bátor belarusz ellenállók a mai napig kitartanak, még ha a világ egyre jobban meg is feledkezik róluk”
– írja Facebook-posztjában Donáth Anna, a Momentum EP-képviselője. A politikus a magyarországi belarusz nagykövetség kapujára ragasztott papírlapokat, amiken azt követeli, hogy hagyják abba a belarusz emberek kínzását és engedjék szabadon Roman Protaszevicset.
A posztban arról ír, hogy nagyban köszönhető Protaszevicsnek, hogy a belaruszi történésekről a mai napig értesülhetünk, és szerinte az újságíró elrablása „az elnyomó rezsim üzenete minden belarusz felé: ne próbálkozzon senki kiállni az emberségért, igazságért és a demokráciáért”.
Donáth szerint az Európai Uniónak „többet kell tennie az eddigieknél azért, hogy Európa utolsó diktatúrája felszabaduljon”. A politikus egyetért az Unió válaszlépéseivel, de további lépéseket sürget.
„Nem hagyhatjuk, hogy Európában bárkit politikai okokból bebörtönözhessenek, eltüntethessenek vagy kivégezhessenek.”
sunáznám
Te melyik vagy a 77 gender közül? Majd, ha MTZ szervízvezető lesz ???
(Gerhard Schröder is politikus volt, aztán Gazprom)
„innen származik a híres traktor, ami az ország egyik legfontosabb export cikke (Minszk traktor).olyan pénzt használnak, amiben nincs fémpénz, csupán papír. (Hatalmas az infláció emiatt)utazás: lehet sokan azt gondolták, vagy hitték, hogy ők nem utazhatnak. De el kell, hogy keserítsek mindenkit. Ugyanúgy mehetnek bárhova, igaz, 25. életév felett 3 évig nem adnak útlevelet. De 28 felett már nincs akadálya. Ezt azzal magyarázták, hogy 25 éves korban végeznek az egyetemen, és ekkor áll fent a legnagyobb esélye annak, hogy külföldre emigráljon valaki. Érdekes felfogás.
Bresztben folytattam beszélgetést az egyik helyi sráccal, aki történelmet tanít a táborban. Nagyon kíváncsi voltam arra, hogy ők maguk hogyan élik meg a belpolitikai helyzetüket. Az egy dolog, mi, mint a nyugat, mit tudunk Luksasenkóról és a diktatúrájáról. De teljes más, hogy ha ezt egy helyitől hallom. A válasza az angol so-so, ill. a 2not so bad-not so good”-dal fejezte ki. Kifejtette, hogy ők maguk nagyon is szeretik az elnöküket, semmi baj nincs vele (mert volna mást mondani).
Vannak előnyei, hátrányai:
Hátránynak emelte ki, hogy
nem mehetnek sehova szabadon
rendőr állam a mai napig. Mindent és mindenkit lefigyelnek a mai napig
Előnye,
nincs gazdasági válság. Ez szerintem mindent überel. Sajnos ez egy olyan érv volt, amire nem nagyon tudtam mit felelni. Ebben tényleg igaza volt.
egyszemélyes uralom, így nem kell megosztaniuk a figyelmet
Ők a politikai rendszerűket nem diktatúraként élik meg. Szerinte a diktatúra szót csak a nyugat találta és kreálta ki, hogy ezzel szorítsa meg Lukasenkót. „
Ezért kap támogatást külföldről Soroséktól. Gondolom jó lenne NATO támaszponti népnek a román, az ukrán, a fehérorosz. Gondolom oda lőnek vissza.