Szó szerint a fél Miskolci Egyetem összefogott, hogy megmeneküljön egy a molnárfecske.

A Mályi Madármentő Állomás Facebook posztban adta hírül, miként történt meg az eset:

“A reggeli órákban csapódhatott nagy erővel a Miskolci Egyetem főbejárat üvegépületének ez a molnárfecske. Többen is segítségére siettek a fecskének és végül a Miskolci Egyetem Gépészmérnöki és Informatikai Kar egyik oktatójához került biztonságos helyre. Jelenleg még dobozban pihen, mert eléggé beverte a fejét.Szeretnénk mindenkinek köszönetet mondani mindenkinek, aki jelezte felénk és részt vett a kisfecske mentésében. Abban a pillanatban szabadon engedjük, amikor jobban van. Mert minden egyes fecske számít…”

A molnárfecskéket egyébként számos más veszély is fenyegeti. Az alábbi dolgokra mindenképpen figyelni kellene: a fészkelésre való helyek megfogyatkozása, a rovarok számának csökkenése, a hirtelen hidegek beállta és a vérszívó paraziták jelenléte a fészekben. A paraziták is sok fiókát pusztítanak el.

Ha meg akarjátok ismerni a molnárfecskéket, akkor az alábbi videóval elkezdhetitek az ismerkedést:

Fecskehíradó

Több fecskefészket is levert egy férfi Baranya megyében, ám lebukott. A napokban látványos fotókon mutatkoztak be a szentendrei fecskék. Az elmúl héten mi is hírt adtunk róla, hogy 200 fecske érkezett Varsányba. A madarak és fák napján adták át a Tisza-tavi kerékpáros Centrumnál épült fecskehotelt. Azt is megírtuk, hogy sajnos több millió fecske hiányzik Magyarországról, ezért is örömteli a mostani hír. Nemrégiben három helyszínen is sikerült megfigyelni a ritkának számító vörhenyes fecske példányait. A szarvasi Körösvölgyi Állatparkban lévő mesterséges tó mellett egy olyan méretes halom került kialakításra, mely fészkelőhelyül szolgálhat hazánk legkisebb fecskefaja, a partifecske számára. Március közepén megírtuk, hogy csapatostul hazaindultak a fecskék Afrikából. Sajnálatos hír, hogy Magyarországról akár kétmillió fecske is hiányozhat 2010 óta a nyár második felében. Éppen ezért szükséges védeni ezeket a madarakat. Tamásiban ennek szellemében 430 műfészek épült már fecskék részére. A fecskék egyébként egyértelműen tavasz hírnökei, te tudtad hogyan és miért védjük őket?

Forrás és fotó: Madármentő Állomás Mályi – Bird Rescue Facebook-oldal, borítófotó: Wikipédia