Fontos új funkciókat használhatunk a fiókunkban. Ezeknek köszönhetően nagyobb biztonságban vannak adataink.
Május hatodikán, a jelszavak világnapján (tényleg van ilyen) a Google biztonsági igazgatója, Mark Risher bejelentette, hogy
a cég lehetővé teszi a kétlépcsős azonosítás bekapcsolását felhasználóinak, amely nagyobb fiókbiztonságot garantál.
A funkció Magyarországon is elérhető. Az aktiválásához a Google-fiókunkba belépve a képünkre kattintva a Google-fiók kezelése menüpontot kell kiválasztanunk, majd a baloldalon a Biztonság fülre kattintva egy új felület jelenik meg.
Itt a bejelentkezési beállításainkban látjuk, hogy beállítottuk-e a kétlépcsős azonosítást. Itt eldönthetjük, hogy a telefonunk segítségével, vagy kiküldött egyszer használható kóddal, esetleg telefonhívással szeretnénk az azonosítást kérni.
A funkció abban segít, hogy ha esetleg mások megszerzik a jelszavunk, még mindig biztonságban tudjuk az adatainkat.
Továbbá a cég arra is felhívta a figyelmet, hogy a Youtube- és helyelőzmények mellett az internetes és alkalmazástevékenységeinket is törölhetjük. Ennek akkor lehet jelentősége, ha más (egy családtag, kolléga) is hozzáfér a telefonunkhoz vagy laptopunkhoz. Ilyen esetben, könnyen megnézheti böngészési előzményeinket – kivéve, ha ezt is külön jelszóval védjük.
Ennek mikéntjét az amerikai Forbes egy újságírója mutatta be hétvégi cikkében. Ott szombattól lehet használni ezt a funkciót, az általa ismertetett formában ez itthon még nem elérhető. Viszont már mi is kikapcsolhatjuk az előzményeink követését az erre kijelölt oldalon.https://forbes.hu/uzlet/a-google-sokat-tud-rolad-itt-van-4-uj-modja-ahogy-megvedheted-masok-elol-hogy-pontosan-mit/?utm_source=Forbes+Espresso+h%C3%ADrlev%C3%A9l&utm_campaign=07004622b8-EMAIL_CAMPAIGN_5_19_2021_15_8&utm_medium=email&utm_term=0_5d6f550842-07004622b8-56945581&ct=t(N_COPY_02)
Egal, nemsokára lesz chippes személyi igazolványom, bárhol ellenőrizhető leszek, de így is az vagyok. Ez egy kicsit biztonságérzettel tölt el, hogy ennyien vigyázzák, fel ne támadjak, össze ne szedjem magam, el ne meneküljek ebből az országból, ha már az embernek emberjogi bizottságban nem volt reménysége, hogy menekültnek nyiltvánítsák, vagy üldözöttnek, vagy veszélyben lévőnek, vagy terrorizáltnak, meggyalázottnak, vagy bárminek, amit végrehajtottak a nagy közös áldozás alatt.