Érdemes feltenni a kérdést észak-kelet Magyarország vonatkozásában milyen szolgáltatási színvonalat képvisel a vadonatúj élményfürdő? Eger és Nyíregyháza nem büszkélkedhet hasonló méretű és színvonalú komplexummal, ugyanakkor Debrecen, illetve Hajdúszoboszló élményfürdői talán egy nagyságrenddel jelentősebb intézmények, mint a Miskolctapolcán kialakított turisztikai attrakció.
A ’70-es évek közepétől a strandhoz organikusan kapcsolódott a Juno Szálló. Az Ellipsum Élmény- és Strandfürdőnek talán legnagyobb hiányossága, hogy nem rendelkezik szállodával. A legmodernebb fürdőkhöz napjainkban hoteleket is építenek, ami gazdaságosabbá teszi az üzemeltetését. Koncepcionális hiba, szemben a Debreceni vagy a Hajdúszoboszlói gyakorlattal, hogy az átadott Ellipsum fürdőhöz nem terveztek szállás kapacitást.
Térségünk legkorszerűbb strandjainak kültéri medencéi több ezer négyzetméteres vízfelületen, minőségi attrakciókat kínálnak a vendégeknek, ezen a területen még komoly fejlesztések szükségesek Miskolctapolcán. Kiváló példa erre Debrecen, ahol tavaly adták át az Aquvaticum Strandot, mely nagyságrendjét tekintve kétszer akkora kültéri vízfelülettel rendelkezik, mint a Miskolctapolcai Strandfürdő.
Mennyibe kerülnek a vadonatúj létesítmény szolgáltatásai? Elérhetőek vagy inkább drágák a belépőjegyek az Ellipsumba? A teljes árú felnőtt belépőjegy kedvezmények nélkül az élményfürdőbe 5990 forint, a strandfürdőhasználatával kiegészítve 8800 forintba kerül. Ugyanakkor számos kedvezmény igénybe vehető a jegyvásárlásnál, például Miskolckártyával az élményfürdőbe a felnőtt belépőjegy ára 4195 forint, az All-in belépő díja 6160 forint, ami tartalmazza az élményfürdő, a strand és a wellness használatát is. Összehasonlításként a teljesárú felnőtt belépőjegyért Debrecenben az Aquaticum Élmény- és Termálfürdőbe szaunahasználattal 6100 forintot, az Aquaticum Strand használatáért 4000 forintot kell kifizetnie a jegypénztárnál a kikapcsolódni vágyónak. A tiszaújvárosi gyógyfürdő szaunahasználattal együtt 4000 forintba, a mezőkövesdi termálfürdő napi jegye 2700 forintba, az Egri Termálfürdő felnőtt belépőjegye 1900 forintba kerül.
A miskolctapolcai strandfürdő aranykorát a ’70-es és ’80-as években élte. Ezekben az évtizedekben miskolci fiatalok ezreinek jelentett kikapcsolódást a strand. Nem szabad elfelejtenünk, hogy ennek a generációnak a munkája és szorgalma nyomán lett hazánk második legnagyobb városa Miskolc. Ezért úgy gondoljuk, hogy egy ledolgozott élet után a miskolci nyugdíjasok megérdemlik, hogy a megújult Ellipsum szolgáltatásait megfelelő kedvezménnyel vehessék igénybe.
Szeretnénk, ha a jövő generációja is legalább annyira kötődne Miskolctapolcához és a strandhoz, mint elődeink. A jövő lapjait a Szinva-völgyében azok a fiatalok írják, akik itt szeretnék az életüket kiteljesíteni és érzelmileg is kötődnek Miskolchoz.
Ezért javasoljuk, hogy a 65. életévüket betöltött, miskolci lakcímkártyával rendelkező nyugdíjasok, illetve a Miskolci Egyetem hallgatói részére hétfőtől csütörtökig az egész napos All-in belépőjegy 2500 forintos áron kerüljön értékesítésre, mely tartalmazza az élményfürdő, strandfürdő és wellness-fitnesz részleg használatát is.https://miskolcutcain.hu/2021/06/16/ellipsum-miskolc-legujabb-ekszere/?fbclid=IwAR2NXAs6x62QUoDVbx1MajTK1OqRdsXXZiPwQ-0baoKUA2h7DACt1vE9vkM
Miskolc utcáin? Ez a kurvák utcája, vagy mi a fasz?
Basszus! Ezzel a akarod felbővíteni az Ellipsum Élmény- szolgáltatásait? Mennyi a stricik
üzemeltetési és fenntartási költsége?
Nem igazán értem a logikát. A nyugdíjas vagy az egyetemista kevesebb helyet foglal a medencében vagy a szaunában? Itt az igénybe vett szolgáltatásért és a telepített eszközök használatáért fizetünk. 1 fő az 1 fő, a gyerek az nyilván más kategória.
promóció
„A promóció feladata a marketingben elősegíteni, megkönnyíteni a potenciális vevő számára a termék, szolgáltatás megvásárlására vonatkozó döntését. Mindazon eszközök gyűjtőfogalma, amelyek arra ösztönzik a vásárlás helyén a fogyasztókat, hogy a promótált terméket vásárolják meg, próbálják ki. A marketingkommunikáció egy olyan folyamat, amely egy kibocsátó (információforrás) és egy befogadó (címzett) közötti információ-átvitelt jelent, hasonló, vagy azonos értelmezésre számítva.”
A belépő ára valószínűleg azért ilyen „magas”, mert ilyen magasak az üzemeltetés és az egyéb fenntartási terhek költségei. Gondolom, nem a hasukra ütve találták ki az árat, hanem kiszámolták a költségeket és növelték valamennyi profittal. Ez lenne a normális. Mivel politikailag, társadalmilag, miskolcilag, meg tudom is én hogyan is érzékeny a téma, ezért szerintem reálisan max 20 % lehet a haszon egy belépőn. Tehát azt a szolgáltatást, ami költségszinten minimum 4-5-6 ezer forint/fő egy napra, azt felelős cégvezetés nem nyújthatja 2500 ért.
Ezt egy nyugdíjas is megértheti, az egyetemista meg főleg. De természetesen lehet unortodox a vezetés, akinek a veszteséges működés a cél. Ezt nem tudom.
Dehogynem tudod;
“Készült: Miskolc Megyei Jogú Város Közgyűlésének 2005. december 8-án,
9 órai kezdettel a Városháza dísztermében megtartott üléséről.
Előterjesztő: Káli Sándor polgármester
Polgármester: A napirend bizottsági megtárgyalására nem került sor. A
kérdések rendezésével kapcsolatos javaslatról van szó. A napirend feletti vitát
megnyitja.
Vitában hozzászólók:
Szebeni Péter: A Diósgyőri Várfürdő szaunája a Parti Szerviz Kft.
bérbevételével kezdődően halódik, hiszen folyamatosan továbbadták az
üzemeltetést és végül mindig a városnak kellett fellépnie. Ha nem lehet az Ady
Művelődési Háznak profitot termelni ebből, akkor legalább nullszaldósra kellene hozni az üzemeltetést. A szaunát jó volna megtartani a városlakóknak. “
Most sokkal jobb,hogy a román bezáratta és egy duplán veszteséges lóhugyáldát rakott a helyére,viszont még a vízbázist is sikerült szennyeznie.Tiszta biznisz.
Aki most 65 éves az ’89-ben 33 éves volt. Hogy pont ennek a generációnak nyomán lettünk volna azzá amivé vált ez a város? Minimum kérdéses. Csak üres, de nagyon hangzatos szavakkal van tele a honlap. A rendszerváltás utáni nehézipari hanyatlás és tömeges munkanélküliség, elvándorlás sajnos nagyobb mértékben érintette Őket, mint a nagy felemelkedés. Ez a honlap is valami politikai hangulatkeltő felület. Impresszum sincs, nincs névvel vállalva
„Koncepcionálisan” mit ígért a JUNO tulajdonosa?