Tökölön és a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Büntetés-végrehajtási Intézet területén bővülnek a börtönök.
A részletek alapján a Tököli Országos Büntetés-végrehajtási Intézet területén korábban működő kórház helyiségeinek zárkává átalakításával 325 új férőhely keletkezik. A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Büntetés-végrehajtási Intézet területén pedig egy 100 fő fogvatartott befogadására alkalmas könnyűszerkezetes objektum épül.
A beruházások megvalósítására a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnokságát (BvOP) jelölte ki a kormány. A költségekről nem szól a határozat.
A Napi.hu szerint az újonnan épített, illetve kibővített épületeknek köszönhetően ma 96 százalékos a magyar bv-intézetek telítettsége.
Pontosan hol?
Dobrev Klára: Lesz elszámoltatás, az Alaptörvény pedig megy a kukába
Ezt mondta a pénzügy-jogász Szemkilövetőné? Még ilyet!
Basszus! Mint szakértőt, szakembert Feri fel sem sorolta az öszödi beszédben
????
„Aki a Magyar Szocialista Párt környékén befolyásos véleményformáló makrogazdasági ügyekben Kornaitól Bokrosig, Békésitől Surányiig, Vértestől a jó ég tudja kicsodáig, azokkal végigbeszéltük, végigszenvedtük, végigüvöltöztük. És azt is meg kell mondjam nektek, hogy nagyon sok nagy ötlettel találkozunk. Hű, a hétszázát neki. És kiderül, hogy még a legnagyobbak is, a legtöbbre tartottak is százmilliárdos nagyságrendű tévedésekben vannak. „
Az oda is való.
Mikor vettél utoljára rohadt jó zsákot rohadt jó áron?
ki mennyi aranyat evett életében? Ki mennyi értékpapírt fogyasztott? Mi kell az élethez…?
Szeretném megosztani a sztorim, és egyben segítséget is kérek Tőletek
börtön kell
a sztárügyvédek miből fognak megélni? ???
Na, ki a hülye?
„Hack Péter , úgy véli, ha az ellenzék kormányra kerülve az alkotmányozásra felhatalmazást adó kétharmados többség nélkül nyúlna az alaptörvényhez, az súlyos társadalmi károkkal járó alkotmányos válságot idézne elő.
– Ez akkor alakulna ki, ha a jelenlegi ellenzék kormányra kerülve nem tartaná magára kötelezőnek az alaptörvényt és a sarkalatos törvényeket, és azokat egyszerű többséggel akarná megváltoztatni, amely azonban a jogalkalmazókat, a bírákat, az ügyészeket vagy éppen a rendőröket rendkívül nehéz helyzetbe hozná. Ugyancsak súlyos következményekkel járna, ha minden egyes döntéshozó abba a dilemmába, válsághelyzetbe kerülne, hogy vajon az új kormány értelmezését fogadja el, vagy pedig a hatályos törvények előírásait. Mivel utóbbi esetben az állam a büntetőjoggal vagy például állásvesztéssel szankcionálhatná az egyébként legitim módon eljáró döntéshozókat, nem nehéz belátni, hogy akár polgárháborús helyzet is kialakulhatna – hívta fel a figyelmet a jogtudós.”