10 és 17 óra között.
A budapesti főpályaudvarokon és a nagyobb vidéki vasút, valamint autóbusz-állomásokon ásványvizet biztosít utasainak a vasúttársaság a hőségriasztás ideje alatt – közölte a Mávinform július 7-én. Közleményük szerint Budapesten a Keleti, a Déli pályaudvaron, Kelenföldön, Kőbánya-Kispesten, Rákospalota-Újpesten, továbbá vidéken a miskolci, debreceni, nyíregyházi, békéscsabai, szegedi, kecskeméti, szolnoki, győri, pécsi, nagykanizsai, siófoki, fonyódi, tapolcai, veszprémi, zalaegerszegi és a celldömölki állomáson kaphatnak díjmentesen vizet a vonatokra várakozók.
Az ásványvizet a vasúttársaság 10 és 17 óra között osztja – addig, amíg az időjárás ezt szükségessé teszi.
A Volánbusz az autóbusz-állomások területén biztosítja az utasok részére az ivóvizet. Ezen felül a Volánbusz munkanapokon 12 és 14 óra között a nagyobb forgalmat lebonyolító buszpályaudvarokon ásványvizet oszt: Békéscsabán, Budapesten, Debrecenben, Egerben, Győrben, Kaposvárott, Kecskeméten, Miskolcon, Nyíregyházán, Pécsett, Salgótarjánban, Szegeden, Székesfehérvárott, Szekszárdon, Szolnokon, Szombathelyen, Tatabányán, Veszprémben és Zalaegerszegen.
Mennyi fagyi alapanyag!
„A The Guardian ír arról, hogy kutatók már korábban elkészítettek olyan mutáns enzimeket, amelyek a palackokban használt polietilén-tereftalát polimert alapegységeire bontják. Az így kinyert tereftálsavat vanillinné alakítják. Ez utóbbi széles körben használt mind az élelmiszer,- mind a kozmetikai iparban.
Az egyszer használatos műanyag palackokat csak percekig használják, de akár 500 évig is szennyezheti a környezetet.
A vanillin kinyerése műanyagból azért is forradalmi, mert egyre inkább nő a kereslet iránta, ami messze meghaladja a természetes vaníliarúdból származó kínálatot. Ez 2018-ban mintegy 37 ezer tonna volt.
Az Edinburgh-i Egyetem munkatársa szerint az új felfedezés nagyon izgalmas hatással van a körforgásos gazdaságra, miután eddig
nem volt rá példa, hogy biológiai rendszer segítségével értékes ipari anyaggá alakítsanak műanyag hulladékot.”