Figyelem! Az alábbi, a cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem az eszakhirnok.com nézeteit tükrözik. Mi a hírt/eseményt közöljük, a kommenteket nem tudjuk befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Figyelem! Az alábbi, a cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem az eszakhirnok.com nézeteit tükrözik. Mi a hírt/eseményt közöljük, a kommenteket nem tudjuk befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Leisztingernél szállt meg? Akkor csak elintézte a szobafoglalást Tüttő elvtársnő.
„Igazi ” miskolci diákokkal még nem találkozott?
„Kis Virág egész eddigi pályafutása során a Fillér Utcai Általános Iskolában dolgozott. Híre ment sikeres tanítási és nevelési módszereinek, ezért évek óta csábították más iskolákba. Eddig mégis maradt.
Maradtam egy állami iskolában, mert azt gondoltam, hogy így legalább 30–32 családnak van esélye arra, hogy a közoktatáson belül egy humánusabb, szelídebb és gyermekközpontúbb oktatásban részesüljön.
A Fillér utcában szakmai vákuumban érezte magát, alternatív próbálkozásai széllel szembeni harcnak bizonyultak. Ezért végül az AKG új induló általános iskolája mellett döntött.
Ha így magamra nézek, én nem csinálok mást, mint amit a Fillér Utcában csináltam, azzal különbséggel, hogy itt mindenki ezt csinálja, ott meg egyszál magam voltam, és mindenki mást csinált.
A Fidesz-kormány által is képviselt idejétmúlt, poroszos rendszer helyett Karácsony Gergely felesége gyerekközpontú, gyakorlatias módszereket alkalmazott. Ezt az új NAT keretein belül nem tudta volna folytatni egy állami iskolában.
„Egy állami iskolában a tanárokat gúzsba köti a rengeteg tananyag, amit a gyerekek fejébe kell tölteni.”
„Nem tudta senki elképzelni, hogy hogyan dolgozhatnak úgy a diákok, hogy nincsenek egyesekkel és feketepontokkal erre kényszerítve, hanem egyszerűen szeretik ezt csinálni. Azt a különbséget kell meglátni, hogy ez nem erőből, hanem egyszerűen a gyerekek motiváltságából adódik.”
A tanárnő számára ambivalens érzés egy fizetős alternatív iskolában tanítani a bárki számára elérhető egyszerű „sarki iskola” helyet.
„Ami legjobban bánt, az a társadalmi szétválás […] Számomra sokkal komfortosabb lenne az, ha mindenki számára elérhető lenne, amit ebben az iskolában nyújtunk.””
Budapest vezetője… Na, itt már elakadtam
Ez az a faszi, aki még a fűnyírást is képtelen tisztességesen elvégeztetni a budapesti közterületeken?