Közzétette az Európai Bizottság az úgynevezett „Fit for 55” uniós klímacsomagot, amely a 2030-ra elérendő 55 százalékos kibocsátáscsökkentéssel kapcsolatos részletesebb szabályokat tartalmazza. Az EU ugyanis 2050-re szeretné elérni a klímasemlegességet, amihez szükséges a korábbi szintek emelése, szigorítása. Így többek között kiderült az is, hogy
A BRÜSSZELI DÖNTÉSHOZÓK BETILTANÁK A BENZINES ÉS DÍZEL AUTÓK ÉRTÉKESÍTÉSÉT 2035-TŐL.
Ezt megelőzően pedig jelentős szigorítást hajtanának végre, a jelenleg érvényben lévő 37,5 százalék helyett ugyanis 2030-ra 55 százalékkal kellene csökkentenie a személyautók szén-dioxid-kibocsátását a 2021-es bázishoz képest az iparág szereplőinek. A teherautókkal szemben viszont valamivel megengedőbbek voltak a bürokraták, ezeknél a járműveknél csak 50 százalékos csökkentést várnak el a szén-dioxid-kibocsátás esetében. Emellett 2026-tól már a közúti közlekedés is az EU ETS rendszere alá tartozna, vagyis itt is bevezetnék a szén-dioxid-kvóták kereskedelmét.
Sokra mész a carbon offset-tel, ha csak 2,5 tonnás elektromos autókat tudsz majd venni. Pofon a szarnak.
majd a német barnaszén erőművek előállítják az áramot.
Vagy a TWR reaktorokkal, amit Bill Gates kitalált. Használt fűtőelemekkel működik és egy feltöltés 10 évre elegendő üzemanyagot biztosít.
Na, ezt hallja meg Ámerikában kiképzett Szabó Timcsike, hogy a jó öreg Bill elvált és a kínai komcsikkal üzletel, miközben Orbán alatt minden második gyerek éhezik ????
„A TerraPower ( Bill cége) 2015-ben kötött megállapodást a kínai állami nukleáris konzorciummal egy kísérleti erőmű felépítésére, amelynek célja a negyedik generációs TWR-reaktorok megvalósíthatóságának demonstrálása. A TWR technológia előnye, hogy üzemanyagként használt uránt alkalmaz, minimalizálja a keletkező sugárzó hulladék mennyiségét, ezért biztonságosabb, élettartama pedig a terv szerint a száz évet is elérheti. A TerraPower korábbi tervei szerint az erőművet 2022-re építenék fel.
Nukleáris fordulatot sürget és nagy vállalást tett 2019-re Bill Gates
Az elmúlt évtizedekben az USA jelentősen visszafogta a nukleáris energetikai kutatásokat, a vezető szerep visszaszerzéséhez pedig Gates szerint elengedhetetlen, hogy új, a befektetőket támogató finanszírozási és szabályozási kereteket teremtsenek. Mindazonáltal az Egyesült Államok villamosenergia-fogyasztásának körülbelül 20 százalékát atomerőművek fedezik, a reaktorok többsége azonban elmúlt harminc éves, az üzemanyagul alkalmazott plutónium beszerzése nem problémamentes, a használt sugárzó fűtőanyag hosszú távú tárolása pedig nem megoldott. Ezzel együtt az USA továbbra is a világ legnagyobb nukleárisenergia-termelője, a maga közel 100 GW nukleáris kapacitásával és 98 reaktorával, míg Franciaországban 58, Kínában pedig 46 reaktor működik a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség (IAEA) adatai alapján.”
Faszikám, nem vagy naprakész!
Trump 2018-as elnöki rendelete értelmében tilos az USA-ból a technológiai export, vagyis nem Kínában épül meg az első TWR reaktor hanem Wyoming államban.
Basszus! Akkor azért nem tudok soha semmi kínai árút, csak mindig ez a „Made in PRC” van. ????
„Napi száz tonnát fogyasztanak a takarékos új óriáshajók
Hamarosan a világ legnagyobb konténerszállító hajói ingáznak majd Európa és Kína között. A dán Maersk szállítmányozó cég tíz darab 160 ezer tonnás környezetbarát koreai óriást rendelt, melyekkel felére csökkenthető a fogyasztás és mérsékelhető a nagymennyiségű károsanyag-kibocsátás, melynek közel négy százaléka a teherhajókból kerül a légkörbe.”
Ideje visszatérni a fagázgenerátoros autokhoz amit a világháború utáni benzininséges időkben használtak. A fa és széntüzelés eddig is csak a légszennyezés kb 80%-át adta. Hajrá!
és akkor még a tehén bendőgáz akku gyártásáról nem beszéltünk ???
„Én ábrándoztam s szóltam Erzsikéhez:
„Ne válasszunk magunknak csillagot?”
Az országúton végig a szekérrel
A négy ökör lassacskán ballagott.”