Azzal, hogy a Fidesz nem kezdeményezte a Nemzetbiztonsági bizottság összehívását, legfeljebb erősítette a gyanúját annak, hogy a kormány vagy egyes szereplői nyakig érintettek a lehallgatási botrányban. Ha szeplőtelen lenne, makulátlan és hamvas, semmi oka nem lenne arra, hogy bojkottálja a bizottság összehívását, hiszen az ő érdekét is szolgálná, ha kiderülne, hogy ártatlan, mint egy ma született bárány. De bojkottálja, tehát lapul, sunyít és árulkodó módon megfutamodik.
Ám akad egy ennél jóval jelentősebb probléma. A Fidesz-KDNP kormánynak ugyanis kezdeményeznie KELLETT volna a bizottság összehívását, tudniillik alkotmányos kötelessége lett volna mindez. A külföldi és a hazai sajtóban megjelent információk szerint valószínűsíthető, hogy egy sok országra kiterjedő megfigyelési akció során magyar állampolgárokról gyűjtöttek illegális módon információkat. Az is valószínűsíthető, hogy ennél sokkal több magyar állampolgár lehet érintett, egyes becslések szerint közel háromszáz, s ráadásul, ahol nyolc-kilenc embert megfigyeltek, ott megfigyelhetnek a továbbiakban tizenötöt, ötvenet, százat, ezret, tízezret. Vagyis mindaddig, amíg a hatóság nem tisztázza a körülményeket, potenciálisan minden magyar állampolgár ki van téve a törvénytelen és illegális megfigyelésnek. A kormánynak az első pillanattól kezdve azon kellett volna dolgoznia, hogy minden rendelkezésre álló törvényes eszköz igénybevételével, így a Nemzetbiztonsági bizottság haladéktalan összehívásával megpróbálja tisztázni a történteket, s erről tájékoztatni a törvénytelen megfigyelésnek kitett lakosságot. Magyarország Alaptörvénye G) cikkének (2) bekezdése szerint „Magyarország védelmezi állampolgárait.” A regnáló hatalom deklaratív módon rúgta fel az Alaptörvényt, nem téve eleget az abban foglalt kötelezettségének. Az Országgyűlés Nemzetbiztonsági bizottságának a feladata, a nemzetbiztonsági törvényben foglaltaknak megfelelően, a nemzetbiztonsági szolgálatok parlamenti ellenőrzése. Amikor a Fidesz-KDNP-hatalom a fenti kötelezettségének nem tesz eleget, passzivitásával hozzájárul magyar állampolgárok törvénytelen megfigyeléséhez, lehallgatásához és ahhoz, hogy illegális módon ismeretlen szervek adatokat gyűjthessenek valamennyiünkről. Ezzel pedig lehetővé teszi saját állampolgárainak bármikori és bárki által lefolytatható megfigyelését.
A nagy szuverenista tehát nem védi a magyarok szuverenitását.
Arról a jogi újításról (nonszenszről) nem is beszélve, hogy a világon egyedülálló dolog a gyanúsított döntésére bízni, hogy indulhat-e vizsgálat az őt érintő gyanúval kapcsolatosan. Mintha a gyanúsított a rendőrségi vizsgálat elején azt mondhatná, hogy nem járulok hozzá a vizsgálathoz, amire a rendőrség udvariasan elköszön tőle, s esetleg a rendőrség kontójára taxit hív a gyanúsítottnak.
Az Orbán-kormány, ha eddig bárkinek kétségei lettek volna, ezzel végképp bebizonyította: nem felelős kormányként működik, hanem tradicionálisan szervezett maffiaként.
a Heller Ágnes tanítványok előtt senki nem lehet ártatlan. Bizonyíték egy újsághír
Gábor György filozófia-esztétika-magyar nyelv és irodalom szakos bölcsész, felfedezi a titkosszolgálatokat. ??? Na, őt sem kell megfigyelni. Uszítani, hergelni tud.
95-ös a titkosszolgálati törvény, de őt ez nem zavarja.
Aha. Csak a módosításai nem 95 ösek. Ki is adta a megfigyelések engedélyezését az igazságügyminiszter kezébe 2014 ben?
a biró is engedélyezhet
más országokban az igazságügyminiszter alárendeltje a bíró.
a 2014 módosítás ellen fellépett az EU?
Egyébként meg Simicskának nincs okos telefonja.
Nekem sem, oszt még egy Simicska sem vagyok ????
„Olcsó, nem saját néven lévő, eldobható telefon az egyik legjobbnak tartott megoldás egy volt nemzetbiztonsági tiszt szerint arra, ha attól tart valaki, hogy lehallgathatják. Lehallgatni ugyan csak törvényesen lehet, de titkosszolgálatok tevékenysége nehezen ellenőrizhető, így annak a vizsgálata sem egyszerű, hogy minden lehallgatást törvényesen végeznek-e. Rengeteg embert lehallgatni technikailag lehetséges, de a felvételek feldolgozása kapacitást igényel, ami véges.
Töredéke csak a lehallgatások száma ahhoz képest, amit az emberek valójában gondolnak – hangsúlyozta a hvg.hu-nak egy volt kémelhárító tiszt. „Nemcsak arról van szó, hogy csakis indokolt esetben lehet lehallgatni valakinek a telefonját, hanem drága mulatságnak is számít, és technikai eszközt, emberi erőt igényel. Amennyiben nagyon sok embert hallgatnának le, akkor sok ember kellene a keletkezett anyagok feldolgozásához.”
…
Lehallgatások számolatlanul?
Egy, a hvg.hu-nak nyilatkozó volt kémelhárító szerint most sem lehet tudni, hogy hazánkban egy évben mennyi telefonlehallgatást hajtanak végre, mivel titkos lehallgatásokat végezhet a bűnügyi felderítés, a katonai elhárítás, a hírszerzés, a Nemzeti Védelmi Szolgálat (NVSZ) és a terrorelhárítás. Ezt bírósági engedély, az NVSZ és a Terrorelhárítási Központ esetében az igazságügyekért felelős miniszter hozzájárulása teszi lehetővé. A TEK és az NVSZ kivételével a lehallgatásokat a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat (NBSZ) végzi el. Az NBSZ egy szolgáltató szervezet, amely biztosítja a hátteret a titkos információgyűjtésekhez, így a lehallgatásokhoz is.
A titkosszolgálatok tevékenysége nehezen ellenőrizhető, így annak a vizsgálata sem egyszerű, hogy minden lehallgatást törvényesen végeznek-e. A volt kémelhárító szerint szerencsésebb lenne, ha a polgári titkosszolgálat civil, parlamenti kontroll alatt állna, de kétharmados kormányzás mellett – jegyezte meg – ennek nincs is jelentősége. „
Húúúúúúúúú! akkor már „maffiaállam”
„Ja, nekem má ettől gyanús volt, h kamu. Mindenféle noname ujságírót, kukutyini polgármestert stb. lehallgat a kormány a szuperkémprogrammal, csak épp gyurcsit, a bolgár mutánst, kamugerit, jakabot, fegyőréket, stb. nem. Hát milyen kémkedés má ez?”