A Miskolc Holding Zrt. 15 éves fennállása alkalmából készült cikk.
A Miskolc Holding Zrt. szervezeti egységeként a Miskolc Holding Gazdaságfejlesztési és Ingatlangazdálkodási Igazgatósága az önkormányzat nagy múltú ingatlanos cége, a „MIK” 2017-es beolvadását követően jött létre. Feladatait a 2020 januári 114 fő helyett jelenleg 94 fővel látja el.
– A Miskolc Holding Gazdaságfejlesztési Igazgatósága az önkormányzat és a Holding megbízásából egy közszolgáltatási szerződés keretében lát el stratégiai jelentőségű feladatokat a város gazdaságfejlesztése érdekében. A kis létszámú, fiatal, tehetséges, nyelveket beszélő csapat elsődleges feladata a városba érkező és a városban működő vállalkozások egyablakos támogatása – kezdte a szakterület bemutatását Halmai Gyula gazdaságfejlesztési és ingatlangazdálkodási igazgató.
A Miskolc Holding Zrt. gazdaságfejlesztési szakterülete három fő tevékenységet lát el. A befektetésszervezés, azaz az új befektetések Miskolcra vonzása mellett a vállalkozásfejlesztési tevékenység a már itt működő helyi cégek működését támogatja, míg a Foglalkoztatási Paktum projekt keretein belül a városi foglalkoztatás fejlesztése és a munkanélküliség csökkentése áll a középpontban.
Új befektetők vonzása
– A befektetésszervezési tevékenység munkája tud igazán látványos lenni, amikor egy új cég valósítja meg a beruházását városunkban, új tevékenységgel és számos munkahellyel bővítve a város életét. Ennek érdekében az ezzel foglalkozó csoport munkájának középpontjában új befektetők városunkba vonzása és tevékenységeik elindításának legszélesebb körű támogatása, menedzselése áll – ezt már Juhász-Nagy Judit, a gazdaságfejlesztési terület igazgatója teszi hozzá. A város és a térség ipari parkjainak, üzleti ingatlanainak hasznosítása kiemelt helyen szerepel a város gazdaságfejlesztési céljai között, hiszen fontosnak tartjuk, hogy a 2005-ben létrehozott Miskolci Ipari Park és a 2009-ben megalapított Miskolc Déli – ma már – Tudományos és Technológiai Park minél több cég számára kínáljon megfelelő helyszínt. Ehhez kapcsolódóan már 2008-ban külön rendeletet alkotott az önkormányzat, mely az újonnan betelepülő cégeknek adható támogatásokat rögzíti.
– A csoporthoz a befektetői megkeresések vagy a cégektől közvetlenül vagy az erre szakosodott állami tulajdonú szakmai szervezet, a Nemzeti Befektetési Ügynökség (HIPA) munkatársainak közvetítése által jutnak el, melyekre minden esetben komplex szakmai kiajánlási csomaggal válaszolunk. Ezen dokumentáció összeállítása rendkívül alapos, tudatos és dinamikus előkészítést igényel, hiszen a legtöbb esetben az ügyfeleink nagyon rövid határidőn belül, magas szakmai minőségű anyagot várnak el. A felelősség és a nyomás jelentős, hiszen több millió eurós volumenű beruházások lehetséges helyszíneként kell Miskolcot az ügyfeleink látóterébe helyeznünk. A csoport munkája egy sikeresen aláírt ingatlanadásvételi szerződéssel azonban korántsem ér véget, jellemzően a munka nagyobb része csak ez után következik a cégeknek nyújtott, működésük elindításához szükséges projektmenedzseri feladatok teljesítése által. Éppen ezért kollégáinknak rendkívül felkészültnek kell lenniük ahhoz, hogy sikeres ajánlatokat tehessünk le ügyfeleink asztalára, valamint hogy hozzásegítsük őket egy gördülékeny és eredményes induláshoz. Egyidejűleg kell maximálisan tudatában lenniük az ipari ingatlanokat érintő műszaki kérdésekkel, a város, az ország, de akár az egész közép-kelet európai térség aktuális gazdasági tendenciáival és a helyi munkaerőpiaci viszonyokkal. Mindemellett a társosztályokkal, szakhatóságokkal, közműszolgáltatókkal és természetesen elsősorban az ügyféllel történő folyamatos kapcsolattartás miatt kitűnő kommunikációs és munkaszervezési készségekkel kell rendelkezniük, magabiztos idegennyelv-tudással kiegészülve – részletezte Juhász-Nagy Judit.
Kulcsfontosságú elem
– Mindezek alapján kijelenthető, hogy a befektetésszervezés a város gazdaságfejlesztési programjának egyik kulcsfontosságú eleme. Szerencsére az is elmondható, hogy az elmúlt időszakban a csoport igen eredményesen végezte munkáját, hiszen több új nemzetközi beruházás választotta Miskolcot színhelyéül, melyekről a helyi és országos sajtóban is értesülni lehetett. minap.hu infó
De legalább nem zavarja őket, hogy Miskolc éppen visszafejlődik.
Visszaindították már a geopolimer gyártás irányába a mészgyárat, cementgyárat?
Azt csöbörnek kellett volna intézni,csak nem toltatok eleget a kamualapítványába.Rossz helyen spóroltatok cementes.
9 felperes ellen? Nem hatalmon van Orbán, csak kormányon. Nézzél már utána hogy felkérésre kit képviselnek Oppenheim-ék.
„Oppenheim Ügyvédi Iroda
Zöld Kapcsolat Egyesület Miskolc,
Magyar Természetvédők Szövetsége Budapest,
Kistokaj polgármesteri hiv.
Zöld Akció Egyesület Miskolc,
Levegő Munkacsoport Országos Környezetvédő Szövetség Budapest,
KÖTHÁLÓ Tanácsadó Irodák Hálózata 3525 Miskolc
AQUATHERMA Gyógyvízhasznosító Egyesület 6722 Szeged
Osteuropaische Zementbeteiligungs GmbH Magyarországi Fióktelepe Budapest”
Igen és is elámultam, amikor a cementgyár gazdája csendben felment a
művelődési ház színpadára és halk szóval nem keveset adományozott egy beteg gyermek gyógykezelésére.
Mit tegyünk? A HCM-ben nem hordtak lezserül panyókára vetett zakót
Kijelenthetjük, hogy igazgatókkal el van látva a Holding : „gazdaságfejlesztési és ingatlangazdálkodási igazgató” + „gazdaságfejlesztési terület igazgatója” . Nos megvan Miskolc nagy problémája (MVK 5 igazgató) sok bába között elvész a gyerek. Talán ha kevesebb igazgató lenne az el nem végzett feladatoknak meg lenne a felelőse is.
Tibornak 2 teslája van és Diósgyőr legszebb modern háza a hegy oldalában. A diósgyőri várból korábban meg lehetett csodálni. Alsó hangon 200 millió.
halmai meg tudjuk, hogy eddig milyen előélettel rendelkezik. nem várható fejlődés, az biztos.
akkor ők fejlődnek? ???
„Tarlós István a várost 2010-ben 271 milliárd forint adóssággal vette át, a BKV-t 80 milliárd adóssággal vette át, örökölt egy befejezetlen és korrupciós botrányokkal és százmilliárdos sikkasztásokkal teli 4-es metrót.
Tarlós 9 év alatt több, mint 170 projektet vitt végig és valósított meg.
Ez átlagosan évente közel 19 projektet jelent, ami havi átlagosan 1,6 projektet jelent.”
Mégsem volt jó a pestieknek.
Akkor most hány gazdaság fejlesztési igazgató van? Borzasztó ez a város a vízfejű vezetési gyakorlattal, egy pozíciót 2-3 ember bitorol.
Ez mind semmi, de a Holding igazgatóját ” nincsen ingyen ebéd” Bartha Gyuri koordinálja.
Ezeket hívjuk önfejlesztőknek!
A bábner bábjai. Ezek ugyanazok.
Halmai már eleget tett Miskolcért, amikor egykoron kinyírta az aktuális önkormányzati vezetést.
Ajjjajj. Niedermüller elvtárs megharagszik.