Máris adtam néhány tanácsot, amelyért bármelyik NER-közeli kommunikációs ügynökség arcizom-rándulás nélkül kiszámlázna hárommillió forint plusz áfát

Nos, kedves vitéz professzor-főigazgató-elnök, ésatöbbi úr:

máris adtam néhány tanácsot, amelyért bármelyik NER-közeli kommunikációs ügynökség arcizom-rándulás nélkül kiszámlázna hárommillió forint plusz áfát, akár megfogadják, akár nem. Azzal pedig, hogy egyáltalán van (volt) valaki, aki hajlandó végigolvasni, és mégoly kritikus véleményt formálni a Somogyról, inkább szolgáltunk, mint ártottunk.

De legyen legalább egy-két kritikai megjegyzés, ha már ennyire

számít segítő kezünkre: Tasiné Csúcs Ildikónak a szegedi egyetem múlt század 30-as, 40-es évekbeli történetéről szóló, húsz oldalt elfoglaló munkája helyett szívesebben olvastunk volna egy hasonlóan alapos elemzést arról, hogyan terjedt el a köztudatban az az – éppen a Somogy egyik állandó szerzőjére, dr. Rosta Istvánra visszavezethető – semmivel nem igazolt állítás, hogy a pozsonyi Erzsébet Egyetemet először Kaposvárra akarták telepíteni, s csak az itteni városatyák ellenállása miatt választották végül Pécset. Ez inkább illett volna a Somogy profiljába, mint egy szegedi történet.

Örömmel látnánk egy őszinte, szembesítő írást arról,

hogyan fordulhatott elő, hogy a Somogy leközölte Cey-Bert Róbert Gyula „irodalmi pályázatra” készült, kínosan gyenge, állítólag saját, 56-os Corvin közi élményein alapuló fogalmazványát, mely vagy fikciós műfaj, és akkor gyalázatos színvonala miatt botrány, vagy amatőr „élménybeszámoló”, akkor viszont, miután a hitelesség próbáját egy írásjel erejéig sem állja ki, úgyszintén.

Vagy a folyóiratban publikáló írókat, költőket köpték szembe, vagy a történészeket. Lehet választani.

Szóval, tisztelt vitéz professzor-elnök úr, ha ezután is megtalál egy ilyen küldemény, illő tisztelettel visszajuttatom a nagytiszteletű társaságnak: ennyit áldozatot én is letehetek a somogyi kultúra megtépázott oltárára.

H. I.

Címkép: Szakály Sándor, Boross Péter és Kövér László 2014-ben a „Megszállás-konferencián” a parlament kupolatermében. Félreértések elkerülése végett: itt nem a magyar szellemi élet totális elfoglalásáról döntöttek, hanem Magyarország 1944-es német katonai megszállásáról értekeztek, amivel a mai magyar jobboldal próbálja szellemi elődeit minden akkori, népellenes bűne alól felmenteni. fotó: nol.huhttps://www.kapost.hu/szakaly-somogy-2021-elso-szam/#more-13071