Müller Cecília országos tisztifőorvos kedden jelentette be, hogy engedélyezik a harmadik oltást, de az nem derült ki részletesen, ki milyen vakcinát kaphat. Az RTL Híradó megszerezte Müller szóló háziorvosoknak és kórházaknak írt levelét, ebben külön táblázat tartalmazza, hogy mely vakcina, melyik oltóanyaggal kombinálható.
Eszerint:
- Sinopharmra: Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Janssen;
- Pfizerre: Sinopharm, Janssen, AstraZeneca;
- AstraZenecára: Pfizer, Moderna és Sinopharm;
- Janssenre: Pfizer, Moderna Sinopharm;
- Modernára: Sihonpharm, Janssen, AstraZeneca;
- Szputnyik-V-re: Pfizer, Moderna, Sinopharm.
Müller ma elmondta, a harmadik oltást a páciensek kérhetik, de az oltóorvos dönti el, hogy mit ad be. Feltétel, hogy a második oltástól számítva legalább 4-6 hónap elteljen. A hét második felétől lehet regisztrálni a harmadik oltásra, amelyek beadása vasárnap kezdődik.
Az országos tisztifőorvos közölte azt is, hogy a harmadik dózis felvételét elsősorban időseknek, krónikus betegségben szenvedőknek, legyengült immunrendszerű betegeknek ajánlják.
Az országos tisztifőorvos szerint, bár a fertőzésszámok alacsonyak, mostanáig 58 esetben azonosították a koronavírus delta variánsát a magyar mintákban. Müller Cecília biztos benne, hogy ez a variáns veszi át a „vezető szerepet” és ez okozza majd a megbetegedések 80-90 százalékát.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.
Duda Ernő virológus professzor számára rejtély, hogyha az egész világ nem oltott 60 év felett Sinopharmmal, akkor Magyarország miért tette. Duda Ernő professzor szerint, ha egy idősnek két oltás után nincs vírus elleni védettsége, annak nem harmadik oltásra, hanem újabb két oltásra van szüksége, mert az olyan, mintha be sem oltották volna.
2021.06.06 Merkely béla a „magyar” rádióban
„NEM LESZ NEGYEDIK HULLÁM MAGYARORSZÁGON”