Még nem késő felvenni a harcot a szúnyogokkal

 

A nyári időjárás és a nagy esőzések felgyorsították a szúnyogok szaporodását. A vérszívók a lakás minden zugába bejutnak, ha nem védekezünk ellenük. Még nem vagyunk elkésve, tehetünk az irritáló ízeltlábúak ellen.

A szúnyogháló a legerősebb fegyverünk

A vérszívók igazán megkeseríthetik a nyári szezonunkat, ha nem zárjuk ki őket az életterünkből. Ha nem szeretnénk mindenféle vegyszeres spray-kkel telefújni az otthonunkat, akkor legcélszerűbb szúnyoghálót felszereltetnünk. A feladathoz ajánlott szakember segítségét kérni, hogy az eredménnyel teljes mértékben elégedettek legyünk. A hozzáértők a megfelelő szúnyogháló kiválasztásban is segítségünkre lesznek.

Többféle közül válaszhatunk

A moszkitókat, legyeket, darazsakat, csótányokat és más rovarokat is távol tartó szúnyoghálók mobil vagy rögzített (fix) verziókban érhetők el.

A mobil szúnyoghálók nagy előnye, hogy könnyedén mozgathatjuk őket. Az efféle rovarbiztos megoldás igény szerint többféleképpen is felszerelhető az ajtókra és az ablakokra. Nemcsak a szúnyogháló szerelési módját válaszhatjuk meg, hanem magát a háló fajtáját is. A betolakodók ellen akár pliszés, rolós, oldalhúzós, tolóajtós és nyíló szúnyoghálókkal védekezhetünk. Mindegyik változat azt szolgálja, hogy optikailag szinte láthatatlanul, az időjárásnak ellenállóan tartsuk házon kívül a bogarakat.

Ezzel szemben a rögzített, azaz fix szúnyoghálók működése eltérő. Ezeket többnyire tavasszal helyezzük fel a nyílászárókra, majd télre levesszük őket. A helyiség adottságait figyelembe véve ezeket többnyire három módon lehet rögzíteni: rugós stifttel, beakasztó füllel, valamint mágneses rögzítéssel. Az ilyen típusú szúnyoghálókat elsősorban kisebb felületeken alkalmazhatjuk. A nagyobb részekre praktikusabbak lehetnek a mobil megoldások.

Aki kutyát vagy macskát tart, azoknak érdemes háziállatbiztos szúnyoghálót beszereznie, hogy a kiskedvencek ne tegyék tönkre pillanatok alatt a bogarak ellen felállított „várvédelmi rendszert”.