Amíg a városi közgyűléseken elismeréssel szólnak a rendőrség és rendészet munkájáról a miskolci fideszes politikusok, addig ugyanezek az emberek sajtótájékoztatókon riogatják a helyieket azzal, hogy Miskolcon folyamatosan romlik a közbiztonság helyzete, ráadásul mindezért kizárólag a városvezetés a felelős – erről beszélt a Velünk a Város frakcióvezetője szerdai sajtótájékoztatóján.
Simon Gábor emlékeztetett, a közrend és a közbiztonság fenntartása alapvetően a rendőrség, és nem az önkormányzat feladata.
– Ezt a tényt egyébként a Fidesz által elfogadott Alaptörvény 46. cikke is rendezi, amikor azt mondja, a rendőrség alapvető feladata a bűncselekmények megakadályozása, felderítése, valamint a közbiztonság, a közrend és az államhatár rendjének a védelme. Hasonlóan fogalmaz a rendőrségi törvény is, ez azonban elkerüli a miskolci fideszes képviselők figyelmét, élükön Hollósy Andrással, aki leginkább hangsúlyozza, hogy a városban mennyire rossz a helyzet – szögezte le.
A politikus hozzátette, erről nincsen szó, szerinte a helyi ellenzéknek csupán az a célja, hogy a miskolciak minél rosszabbul érezzék magukat. „Mi ennek az ellenkezőjét szeretnénk, a közbiztonság folyamatos javításán dolgozunk, és ennek érdekében számos intézkedést léptettünk életbe. A rendőrség munkáját ráadásul a Miskolci Önkormányzati Rendészet (MiÖR) mellett civilszervezetek, így a polgárőrség is segíti ” – mondta.
A Velünk a Város frakcióvezetője felelevenítette, a kormányzati elvonások ellenére is több mint hétszázmillió forinttal támogatja a város a rendőrség munkáját helyben segítő rendészetet, a szervezetnél ráadásul számos fejlesztés történt: új kommunikációs eszközöket és terepjárókat szereztek be, és rövidesen indul a MiÖR-nél a testkamera program is.
– Rendész-rendőr járőrpárok is szolgálnak a városban, az erre fordítható költségvetési keretet hatvanötről nyolcvanmillióra emeltük, sőt egy terepjárót is vásároltunk a rendőrség számára annak érdekében, hogy a peremkerületeken is hatékonyabban tudják ellátni a feladataikat – sorolta.
Simon végül felszólította a miskolci Fidesz politikusait, köztük Hollósyt, hogy fejezzék be a hangulatkeltést, és a hazug sajtótájékoztatók szervezését. „Ha valaki csak ezen események alapján tájékozódik, azt hiheti, hogy 2019 előtt Miskolc maga volt a Kánaán, azóta pedig drasztikus romlás következett be. Emlékeztetnék mindenkit arra, hogy nagyjából két éve, 2019 augusztusában, még az önkormányzati választások előtt történt az a példa nélküli és rendkívül sajnálatos esemény, hogy a miskolci belvárosban megtámadták és kirabolták a miskolci rendőrkapitány helyettesét” – zárta Simon Gábor.
„Kedves Elsore! Ne tulajdonítson nekem olyan véleményt, ami nem az enyém. A sokszínűség rövid távon hátrány, hosszú távon előny. Tehát NEM vallom az az „egyatábor-egyazászló” elvet, és hibának is tekintem a magyar jobboldal vízfejűségét. A vízfejűséghez és az ebből következő elbambuláshoz nem is kell katonás szervezettség. (A FIDESZ egy majdnem militáns párt.) Ehhez elég a 25 éve tartó kétosztatúság, amely mind a két oldalon a legszolgalelkűbb, legközépszerűbb emberek malmára hajtja a vizet. „Te csak ne kritizálj minket, mert a nácik / hazaárulók malmára hajtod a vizet” – ez persze beindít egy kontraszelekciót.
Szóval az „egy tábor – egy zászlót” sem szeretem, de a „két tábor – két zászlót” mégannyira sem. Ez maga a hideg polgárháború. Ezt csináljuk 25 éve.”
Aztán jött 2018 ???
Ne fáradj Gabika, a maszatolással. Kit nézel hülyének?
„Évértékelésre
kértük Káli Sándort, Miskolc
polgármesterét. Arra is
kíváncsiak voltunk, mit vár
2010-től.
ÉM: Mi az, ami az idén a
mérleg pozitív serpenyőjébe
rakható?
Káli Sándor:
Mindenképpen ide számítom, hogy a
válság nehéz
körülményei között is
megőriztük a város
működőképességét.
Javult és határozottabb lett a
városőrség, ?
polgárőrség, ?
területőrség és a ?
rendőrség munkája: soha még
nem volt ilyen markánsan
érzékelhető, milyen erős az
emberek vágya a közbiztonság
iránt (ezt fogja szolgálni hamarosan a
készenléti ezred is ). ????
Folytatódtak az
útfelújítások,
útépítések: e téren
még sok a tennivaló, hiszen a
város útjainak egytizede még
kiépítetlen.
Az egyik legnagyobb pozitívumnak azt tartom
– talán ezzel kellett volna kezdenem
– hogy az országban számos helyen
tapasztalható bénító
ellentétek helyett Miskolcon a helyi
politika szereplő képesek szót
érteni egymással, néha
kemény vitákat követően is, de
kialakul egy működőképes
kompromisszum. ”
Miskolcon a helyi
politika szereplő képesek szót
érteni egymással, néha
kemény vitákat követően is, de
kialakul egy működőképes
kompromisszum. ”
Miskolcon a helyi
politika szereplő képesek szót
érteni egymással, néha
kemény vitákat követően is, de
kialakul egy működőképes
kompromisszum. „
A 2022-es választásokra visszatér városunkba és munkához lát egy önmagát hiteltelenítő Holding Vezér.
De jó lesz nekünk itt lakóknak az előválasztási és a választási acsarkodás
Veres Pálnak marad a paraván-szerep.
Erre szavaztatok.
Valaki keverje már le ezt a Simont, mert már kezd unalmas lenni… Mi a faszért kellett Palikám a hátadon bevinni a közéletbe bevinni ezt a szerencsétlent meg a haverjait. Most naponta adja elő a hülyeségeit, azt hiszi hogy van bármi esélye a választáson.
Kutya voltál
Kutya lettél, magad is.
Ugató, morgó és hamis
Aki nem tudja, bírálja
Milyen ember a gazda,
Ki megélhetését adja!
Ő ezért, vakon hűséges,
Étele, ólja, abból, azért lesz!
Szolgál minden falatért!
Farkat csóvál ő azért!
Akár másikra is rátámad!
Megvédem gazdámat!
Nem tudja, látja, nézi,
A szőrös a fajtája néki!
Ő, hű szolga, ki bábú,
A „főnök”, a kétlábú!
Nem tudja, amúgy szemét.
Védelmezi, mint az eszmét!
Gazdája szent „érdekét!”
Tudjuk, Gabika. 77 magyar sztárügyvédi népmese
„Közzétéve 2012. június 29.
Simon Gábor szocialista országgyűlési képviselő csütörtökön sajtótájékoztatóján azt mondta, hetvenhét ügyben – köztük a városi vagyonkezelőnél kifizetett prémiumok és az új villamosok beszerzése miatt – tesz feljelentést a miskolci MSZP, számításuk szerint ezekben az ügyekben csaknem három és fél milliárd forint kár érte a borsodi megyeszékhelyet. Azt is közölte, hogy nagyjából ötven esetben hűtlen kezelés miatt tesznek feljelentést, de okirat-hamisítás, hanyag kezelés és hatóság félrevezetése miatt is a nyomozó hatósághoz fordulnak.”