Nem csoda, ha a terrortámadásnak nincs olyan apró részlete, amit valaki ne vont volna kétségbe az elmúlt húsz évben (a szeptember 11-gyel foglalkozó összeesküvés-elméletek iparággá válásának ékes bizonyítéka, hogy idén már 17. alkalommal rendezik meg a kaliforniai Oaklandben a terrortámadás titkait „leleplező” filmek fesztiválját, ma már természetesen nem kevés Covid- és oltásszkeptikus tartalommal felturbózva).
A konteókat alapvetően két nagy csoportra lehet osztani:
- azok az elméletek, melyek a terrortámadás eseményeinek boncolgatására koncentálnak
- azok az elméletek, melyek a terrortámadás valódi elkövetőire és megrendelőire koncentrálnak
Kezdjük az első csoporttal. Itt ugye szemtanúk ezrei és videofelvételek segítségével rekonstruált, szakértők által elemzett történésekről van szó. Azonban közvetlenül a támadások után az első sajtóbeszámolók számos pontatlanságot és tévedést tartalmaztak (például már akkor bejelentették a World Trade Center melletti 7-es épület összeomlását, amikor az még csak lángolt, a United Airlines 93-as járatát pedig egy tudósító összekeverte egy másik géppel, és beszámolt a sikeres landolásáról), számos konteó pedig ezekbe – a rendkívüli események tudósításánál óhatatlanul előforduló – hibákba kapaszkodik bele.
Szeptember 11-e talán leghírhedtebb összeesküvés-elmélete szerint a World Trade Center tornyai nem omolhattak össze csupán a repülők becsapódásai miatt, hanem irányított robbantás történhetett (egy meredekebb elmélet szerint hologrammal repülőknek álcázott cirkálórakéták találták el). Ennek a tézisnek az a központi érve, hogy a repülőket hajtó kerozin nem ég olyan hőfokkal, hogy az meg tudná olvasztani a felhőkarcolók acélszerkezetét (kísérletek bizonyítják, hogy de igen, meg tudja, ráadásul az acélszerkezet már bőven az olvadáspont előtt megroggyan). A Pentagonra zuhanó Boeing 757 sem úszta meg: egyes konteók felfedezték, hogy a hadügyminisztérium washingtoni épületén ütött hasadék nem egyezik meg a repülő alakjával, és a kormányzat valójában egy rakétatámadást akar eltussolni. A Capitolium épülete felé tartó United Airlines 93-as járatáról a roncsok szétszóródásából pedig egyesek azt olvasták ki, hogy a gép nem a gépeltérítőkkel harcba szálló utasok hősiessége miatt zuhant le még azelőtt, hogy elérhette volna az amerikai törvényhozás épületét, hanem azért, mert egy amerikai vadászgép lelőtte.https://telex.hu/kulfold/2021/09/11/szeptember-11-terrortamadas-osszeeskuves-elmelet-konteo-9-11
Én csak az összeesküvések gyakorlatában hiszek
Álláspontjuk mellett 1990-ig kitartottak
Álláspontjuk mellett 1990-ig kitartottak
Álláspontjuk mellett 1990-ig kitartottak
„5. A szovjetek visszautasították a vádakat, és azt állították, hogy a foglyokat valójában a nácik végezték ki 1941 nyarán. Álláspontjuk mellett 1990-ig kitartottak. A dokumentumokat Hruscsov utasítására vizsgáló Alekszandr Selepin KGB-elnök 1959-ben még javaslatot is tett a meggyilkoltak személyi adatlapjának és dossziéjának a megsemmisítésére.
6. A németek 1943-ban hozták nyilvánosságra a vérengzés részleteit, amelyet propagandaeszközként, a szovjetek kegyetlenségének bizonyítékaként használtak fel. Joseph Goebbels kijelentette: „Katyn az én győzelmem.”
7. A londoni emigráns lengyel kormány hitelt adott a német értesüléseknek. Sztálin válaszul a németekkel való kollaborációval vádolta meg a lengyel vezetést, és minden kapcsolatot megszakított velük.
8. A mészárlásról Churchill brit kormányfő és Roosevelt amerikai elnök is tudomást szerzett, a szovjetekkel való jó viszony fenntartása érdekében azonban nem emelték fel szavukat.1944-ben Roosevelt elnök különleges követként megbízta George Earle korvettkapitányt, hogy készítsen beszámolót a katyni eseményekről. Bár a diplomata meggyőződött róla, hogy a szovjetek követték el a mészárlást, az elnök elvetette a jelentést. Earle ezután a háború végéig Amerikai Szamoán teljesített szolgálatot. „
Pol-beat (1967) – Ki ölte meg Kennedyt? Béla Neményi
Atlantis
„Ott nyugaton nincs unalom
Kell történni valaminak mindig
Oly színes ott az élet
De valamit megkérdezek
Ki ölte meg Kennedyt?
Nem tudja senki
Vagy, aki tudja, az hallgat
Ki ölte meg Kennedyt?
Nem biztos semmi
Ott, ahol annyian meghalnak
Ott nyugaton nincs nyugalom
Mert mindenki veszélyben van mindig
Oly semmiség egy élet
Sohasem lesz felelet
Ki ölte meg Kennedyt?
Nem tudja senki
Vagy, aki tudja, az hallgat”
Van válasz?
Összeesküvés gyakorlat
„9. Sztálin 1943-tól 1946-ig összesen 10 koncepciós pert rendezett annak bizonyítására, hogy a németek felelősek a gyilkosságokért. Több tucat német katonát – főként tiszteket, többek között 18 tábornokot – akasztottak fel a mészárlásban való részvételért. A leningrádi koncepciós per egyik vádlottja, Arno Dührer elismerte nem létező bűnösségét. Ennek köszönhette, hogy kivégzés helyett 15 évi kényszermunkára ítélték.
10. Bár a Szovjetunió 1990-ben végül elismerte, hogy a sztálini vezetést terheli a felelősség a mészárlásért, Szergej Frigyinszkij legfőbb katonai ügyész még 2010 nyarán is hangsúlyozta: nem lát okot arra, hogy az 1940-es tömegmészárlások során megölteket a politikai megtorlások áldozatainak minősítsék és rehabilitálják.”