Miskolc. A politikusoknak kéne iszonyatosan figyelni arra, hogy a színház milyen görbe tükröt tart nekik – mondja Béres Attila rendező–
Miközben még mindig sokan szürke iparvidékként gondolnak erre a környékre, tele kilátástalan sorsú emberekkel.
– Nagy kár, hogy még mindig ez a kép él a fejekben, mert az elmúlt években Miskolc alaposan megváltozott. Az egykori „acélváros” nagy része kivirágzott, már-már békés, mediterrán, európai kultúrváros lett belőle a hegyeivel, a strandjaival, a színházával, a szimfonikus zenekarával, a filmfesztiváljával. Ebben a színháznak mint kulturális zászlóshajónak nagy súlya van. Akkor nyugodtam meg igazán, és fújtam egyet hat év igazgatás után, amikor egy rólunk írt kritikában azt olvastam, hogy „ilyen az, amikor egy városnak van színháza, és egy színháznak van városa”. Persze, jegyzem is meg rögtön, ez nem egyedül az én érdemem. Kell hozzá a már említett művészeti tanács, amiben öt ember látásmódja, gondolkodása, ízlése és világlátása összecsapásából remek dolgok születnek, és kell az igazi erőnket adó remek társulat, beleértve a színészeken kívül az ének- és balettkar tagjait is. És lehet, hogy nálunk nem csupa Cristiano Ronaldo játszik egy csapatban, de az biztos, hogy olyan emberek, akik között, divatos szóval, mindenféle kombinációban jól működik a színpadi kémia.https://demokrata.hu/kultura/soha-nem-akarok-igazsagot-tenni-422972/
A mediterrántól jó messze vagyunk, minden tekintetben. Nem értem, hogy miért divat köpködni a múltat, akárhogy is nézzük, az acélipar tette a várost azzá, ami.
Mediterránon mit érthetett!?
Hogy egyre több a nem napbarnított!??
Azért erre nem kellene büszkének lenni.
És ha már virágos.A minap a 14-es régi végállomásán jártam,ahol az elmúlt évben egy halom facsemetét ültettek el.Kb 2 zöldül a többi ki van száradva.
Na erről ennyit.
Kultúrváros. Aha… múltba révedő rozsdaprolikkal. Régen minden jobb vót, meg hej, amikor öntötték a forró salakot milyen szep is vót az! Homo miskolciensis decerebratus.
A Kriza éra alatt folyamatosan azon dolgozott egy rakás ember, hogy ezt az acelvarosi szarságot ki lehessen törölni végre a fejekből. Majdnem sikerült. Aztán jött ez a hordóhasú banda a téeszelnök kinézetű, konfliktuskerülő tanárbácsi polgármesterrel, és öt perc alatt szétkúrtak tíz évi PR melót. De igazság szerint ebben a varosban annyi a tahó, hogy nem is érdemel jobbat.
Hát persze, hogy kultúrváros. Minőségi segédmunkásai voltak a városnak.
„Az ezen időszakban dúló politikai terror következtében ártatlan emberek tömegeit hurcolták meg, az egyetem építkezésén politikai elítéltek is dolgoztak. A rabok számára felépített barakkok a kollégiumok és a tanulmányi épületek közötti területen húzódtak. Az építkezéseken dolgozott politikai elítéltként az 1950-es évek elején Határ Győző író, költő, műfordító, és Cziffra György zongoraművész.”
Lincselési kultúrája is volt, 1946-ban, 1956-ban.
A mostaniak a fűnyírót sem tudják beindítani, nemhogy…..
„A hetvenes évek közepére eredményes exportkapcsolat alakult ki több vezető nyugati céggel (Voest, Volvo, Ford), emellett licenceket vásároltak és adtak el. A DIGÉP 1975-ben megvette a Mezőgép szerencsi üzemét, és a szivattyúgyártást oda helyezte át, hogy az addigi „Sz” gyáregységet a haditermelésre állíthassa át (a volt Nehézszerszám Gépgyár mellett). Az 1980-as évek elején a hadiipari termelés részaránya már elérte a termelés egészének 40%-át.”