Többen elemezték Jakab Péter visszaesését a versenyben. Egyetlen magyarázat, hogy mindenki szurkol a radikális ígéretekkel kampányoló politikusoknak. Ám valójában a nagy többség a békés átmenet híve, nem szeretnénk hídlezárásokat, lámpavasra akasztásokat és polgárháborús hangulatot. Nem ördögtől való ez az előzetes összekapaszkodás
Ahogyan várható volt, a szavazatszámlálás második napján már nem változtak jelentősen az erőviszonyok az ellenzéki előválasztáson. Dobrev Klára a szavazatok 35%-át kapta, Karácsony Gergelyt 27% támogatta, Márky-Zay Péter 20%-kal végzett a harmadik helyen.
A második nap fejleményei között csak az okozott kisebb meglepetést, hogy a fővárosi szavazatok végül nem hozták el Karácsony Gergely felzárkózását, sőt, a különbség kissé még nőtt is a két jelölt között.
Dobrev Klára főként a vidéki választókerületekben aratott fölényes győzelmeknek köszönhetően nyert, de végül a fővárosban sem szerepelt rosszul, több körzetben nyerni tudott. A szavazatok 34,76%-a támogatta a DK jelöltjét.
Karácsony Gergely végül 27,31%-ot kapott, kicsit még csökkent is a támogatottsága az első nap eredményeihez képest, a fővárosi kerületek nem tudták ellensúlyozni a gyengébb vidéki eredményeket.
Márky-Zay Péter a szavazatok 20,43%-át kapta, ez lett végül az előválasztás legnagyobb meglepetése. A miniszterelnökjelölt nagyon egyenletesen teljesített minden kerületben, vagyis az ország egész területén a harmadik legnépszerűbb jelöltnek mondható.
A másik nagy meglepetés a rosszul mozgósító jobbikos miniszterelnök-jelölt visszafogott szereplése. Jakab Péter a megszámolt szavazatok 14,1%-át szerezte meg, ez kissé jobb, mint az első napi részeredmény, de a népszerűségi viszonyokban ez alig jelent változást.
Fekete-Győr András eredménye a 3,4%, a második napon sem lett szebb. Az egyéni jelöltek támogatottsága alapján úgy látszik, hogy ő még a Momentummal szimpatizáló szavazókat sem tudta sikeresen maga mellé állítani.
Az előválasztást azért tartották, mert a DK, a Jobbik, az LMP, a Momentum, az MSZP és a Párbeszéd úgy döntött, közösen indul a 2022-es országgyűlési választáson. Így a közös ellenzéki miniszterelnök-jelölt és egyéni képviselőjelöltek kiválasztására volt szükség. Az előválasztás első fordulóját szeptember 18. és 28. között rendezték meg, az egyéni jelöltek sorsa ezzel el is dőlt.
A DK 33, a Jobbik 28, az MSZP 18, a Momentum 15, a Párbeszéd 7, az LMP 5 helyen tudott győzni. Ez nem feltétlenül tükrözi az országos pártpreferenciát, hiszen szinte minden körzetben 2-3 jelölt küzdött a kölcsönös visszalépések eredményeképp, sőt, több helyen csak egy jelölt maradt.
Török Gábor politológus arra is felhívta a figyelmet, hogy az ellenzéki pártok végső parlamenti képviseletét alapvetően befolyásolhatja, hogy a biztos ellenzéki győztes választókörzetekben most ki nyert. Eszerint a DK 10, a Jobbik 3, az MSZP 6, a Momentum és a Párbeszéd 5-5, az LMP 1 mandátumot érezhet a zsebben.
“Nagy valószínűséggel a DK-é lesz a legnagyobb frakció a parlamentben (nyilván messze a Fideszé után). A Jobbik csak akkor közelítheti meg a DK-t, ha jövő tavasszal a vidéki (“billegőnek” mondott) körzeteiből sokat meg tud nyerni. Az MSZP túlél. A Momentum bekerül. A Párbeszéd sikerszázaléka a legmagasabb lesz. Az LMP-nek kelleni fognak a listás mandátumok a frakcióhoz.”
A miniszterelnök-jelöltség sorsa az előválasztás második fordulójában dől majd el. Az első forduló három legjobban szereplő politikusa vehet részt rajta, de mára már elég egyértelműnek tűnik, hogy a fő kérdés: lesz-e visszalépés annak érdekében, hogy Dobrev Klárát Karácsony vagy Márky-Zay legyőzze.
Az eredmények első pillantásra inkább Márky-Zay visszalépését valószínűsítik, hiszen Karácsony vidéken is jobban szerepelt nála és összességében közel 33%-kal több szavazatot gyűjtött az előválasztáson. Márky-Zay viszont azzal érvel, hogy a jobbikos és momentumos szavazatokkal együtt (amelyeket ő nagyobb eséllyel tud begyűjteni) sokkal erősebb, és a budapesti számai is jobbak a vártnál, nem mutatnak elutasítottságot.
A következő napok a lehetséges visszalépés körüli egyezkedésekkel telnek majd. Eben nem csak az elkötelezett támogatók lehetséges átszavazását fogják mérlegelni, hanem azt is, hogy a bizonytalanok széles táborát ki tudja jobban megszólítani.
nagymiskolci szirénhangok kivetítése az országra.
Miskolcon lassan VV félidő
„Számomra ez a húzás tökéletes bizonyítéka annak, hogy nem a kormánypárt kottájából játszanak.”
Számomra meg a Dobrev mögöttes erők kottája.
Bajnai visszatérési kísérlet is az volt. Jakab feladatát Márki-Zayra osztották. Ennyi történt. („Hadházy unokatesó legyen az elszámoltató, keller-budai elvtárs” ???)
Minek a cikkhez ez a mocskolódó fotó? Sokat „emel” az elemzés színvonalán.
Bele kellett volna sz@rnia kezébe, nem megcsókolni
a Te apádat, anyádat is kinyírták a komcsik?
„Sebaj Márky és Karácsony szerencsére észbekapott.”
Ez most vicc akart lenni?
A történelem az élet nagy tanítómestere amelyekből sajnos rossz példát is láttunk. Ugyanis 2002 : Fidesz bukásakor Orbán felhergelve népét Erzsébet hídfoglalások voltak és blokád, 2006 : Ugyancsak polgárháborús helyzet mert az öszödi beszéd kiszivárgása kapcsán ismét Orbán felhergelve híveit kivezényelte az utcára és sajnos a szomorú helyzet tv székház ostroma az eleinte békés tüntetés, randalírozásba csapott át. Tehát láttuk sajnos amikor veszítettek nem tudták feldolgozni a bukást, magukra vették és olyankor mindig szinte „izzott a levegő” forró hangulat volt. Nagy kérdés most „ha” veszít a Fidesz ismét akkor megismétlődik -e a hídfoglalás, blokádok, polgárháborús hangulat vagy békés átmenet lesz? De október 23 békemenetre már biztos „hangolnak” a fideszesek főleg, hogy bátorítja őket a magabiztosságukat a Stop Gyurcsány és Stop karácsony petíció amit már több mint 1 millióan írtak alá ez magabiztosságot ad nekik. valamint az ELXRTUK film elkészült amely hamarosan bemutatásra kerül és a teleplakátolt plakátkampány az ELKXRTUK felirattal mindezekből merítenek erőt ami magabiztossá tesz őket. Csak nagy kérdés ezekkel lehet -e még választást nyerni ?
lehet. és nyerni is fog. csak, hogy megnyugodj.
aztán másnap ?????
„galambok ültek a verebekhez. Mikor gyöngéden járdára lépett, édes bokája derengve fénylett. Mikor a válla picikét rándult, egy kis fiúcska utána bámult.”
Láttuk már ezt Miskolcon.
Van még elvtárs aki nem jött vissza? ( felügyelő bizottságba, igazgató tanácsba, megbízási szerződéshez, stb)
Nagy kérdés mennyire lesznek feldúltak, indulatosak és a sértődöttségük által készülnek -e bosszúra a fidesz, hogy egy esetleges bukásukat feltudják -e dolgozni főleg úgy, hogy 12 évig kormányon voltak és a 2022 választási győzelemre is nagy hevesen készülnek de ha elbukják vajon tudnak
-e békével veszíteni és békével átadni a hatalmat ha esetleg nyer az ellenzék ? Nagy kérdés !
Ez ellenzék? Mennyé’mán!
Az. Szél Bernadett is most szabadult a börtönből.??? Csak közben volt amcsi ösztöndíjas.????
„Ugyanis 2002 : Fidesz bukásakor Orbán felhergelve népét Erzsébet hídfoglalások voltak és blokád,”
Minek hazudsz Orbánról a bécsi cukrászdádból?
„”Demokráciában nincs forradalom. Választás van. Ha valami nem tetszik, akkor nem az a módi, hogy felborítjuk a villamost, hanem elmegyünk szavazni. Aki itt felborítja a villamost, lezárja a hidat meg felborogatja a kukát, az nem forradalmár, hanem bűnöző, huligán, söpredék. Működő demokráciában az ilyennek baja eshet. Ha mégis sikerrel jár, akkor meg puccsista, akit illik lebombázni. Persze elképzelhető annyira hülye puccsista, akit nem kell bombázni, mert magától nekimegy a holnap üvegajtajának, és felkenődik rá, mint egy krumplibogár.
Fogsz kapni egy szép nagy szavazólapot. Megkeresed rajta a gazdit – Isten ajándékát -, beikszeled, és húzol haza. Szépen kivárod a végeredményt, aztán vagy csóválod a farkad boldogan, hogy mégis tiéd a gondnoki állás a székházban, vagy tudomásul veszed, hogy bukta. Utána még ki lehet menni az utcára örvendeni vagy búslakodni, újabb síkidomokat alakítani, egy kis dombra lecsücsülni.””
Tóta W. Árpád, 2006. Index
Tudod miről ugatsz, ostoba? Demokrácia?
Ez a hazug népképviselet egy az állatvilágban teljesen lehetetlen, perverz helyzetet hozott létre. A vágómarhát a mészárosok letaglózzák: szegény marhák nem tehetnek róla. De van-e olyan örült képzelet, mely elképzelje, hogy a szarvasmarhák zászlós felvonulásban, éljent rikoltozva Kossuth-nótát énekelve válasszák meg azokat a mészárosokat, aki letaglózza őket? — megint Szabó Dezső! Iró Mi mindent megírt ez az ember! Mi változott az óta? Talán a hülyeség lett nagyobb, a fal lett simább, melyről lepereg az intés, mint a borsó!
Jé, a régi nihilista átment anarchistába.
Marha! Tacitustól tudom, hogy azért lesz valakiből politikus, mert lopni akar. Jancsó Miklós
A hazafiság a gazemberek legnagyobb esélye! Eszköze!
„Az uralkodó réteg forradalma, csak arra jó, hogy vég nélkül fenntartsa saját ” Lev Tolsztoj 1802! Beszoptuk!
Törvényszerűen mondhatjuk ki: hitvány idősebb nemzedékek mellett felnőtt ifjúság még hitványabb. FIDESZ Fiúcskák! Szabó Dezső 1921!
Nincs nekem a zsidóval semmi bajom. csak a szemtelen és tisztességtelen emberekkel van bajom, akik között feltűnően sok a zsidó (pártunk, és kormányunk!) Márai Sándor
„A kommunizmus tragédia, de az igazi ellenfél mindig a „nemzeti” jelmezbe öltöztetett képmutató kapzsi jobboldali.” (Márai Sándor)
Jancsó Miklós ????
„….képmutató kapzsi jobboldali.” (Márai Sándor)
Aha. Kapzsi….
„konkrétan melyik ellenzéki partot gondolod baloldalinak, illetve jobban baloldalinak, mint pl. a mostani „fiatal” demokratákat? a fidesz igencsak baloldali párt, az államosításokkal, az államilag rögzített rezsi díjakkal, a közmunkával, az alanyi jogon járó juttatásokkal, a multi es külföldi tőke ellenességgel, az adómentes jövedelemmel …”