Megszereztük a szerződéseket. Itt olvashatod. https://kimittud.atlatszo.hu/request/a_var_mellett_talalhato_tunder_l#incoming-21647
Figyelem! Az alábbi, a cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem az eszakhirnok.com nézeteit tükrözik. Mi a hírt/eseményt közöljük, a kommenteket nem tudjuk befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Tündérkert, nem liget, de ettől függetlenül, nem tudom, ebben a dokumentumban mi az érdekes.
Az ingatlan bérleti szerződése.
Tudtuk eddig is, hogy a vállalkozó bérli a területet, ami a város tulajdonában van.
De most komolyan, ebben mit kell nézni?
A linken a többi dokumentumot Megvalósíthatósági tanulmányt ,üzleti tervet. stb
Az rendben van, csak továbbra sem értem, hogy ez miért fontos.
Az rendben van, csak továbbra sem tudom, miért fontos ez.
KOrrekt szerződés
Korrekt átverés show !
„Igen, ez a Tündérkert, amelyről számos állásfoglalás, vélemény, stb. megállapította, hogy nem eladható. A város érdeke is az lenne, hogy önkormányzati tulajdonban maradjon.
Egy két szobás lakás ára budapesten Botrány
Annak idején Káli polgármester azt tűzte zászlójára hogy „ne add fel” Aztán elkezdték értékesíteni a város ingatlan vagyonát és amire csak lehetett jelzálogot jegyeztek. Ekkor a városért felelősséget érzők azt javasolták Kálinak : itt az ideje átcserélni a jelmondatot a „ne add fel” helyett a „ne add el ” jelmondatra.
Azóta eltelt 2 ciklus és az akkori város vezetés sok mindent visszavásárolt az eltékozlott vagyonból. 2019-ben megválasztott új városvezetés azt ígérte , hogy az üvegzseb politika mellett vigyázni fog a város vagyonára és csak is a Miskolciak közérdekét tartja szem előtt s amit „azorbán” ellopott azt vissza adja népnek. s jött a jelmondat „Velünk a Város” Hát lássunk csodát mi történt. Lássunk egy -két példát:
1. Azonnal eladták a Város pincéjét az első soron potom huszonegy-két milláért. Ez a pince 500 éve a város vagyona volt. De sajnos ez nem érte el a VV. érzékenységének ingerküszöbét sem.
2. A Bástya hotel mellett Református templomhoz vezető – már többször megkurtított – 3 méter szélességű utat szintén eladta az önkormányzat Bástya (et.) Bandinak. Így a templomot nem lehet sem mentővel sem tűzoltóval közútról megközelíteni, csak a hegyoldal felől lépcsőn keresztül. ( tudom, hogy a balliberális elvárás alapján a „klerikális reakciót” pusztítani kell. Erről, azért már rendelkezünk némi történelmi hagyománnyal, ismerettel, de ne feledjük, hogy „habár felül a gálya s alul a víznek árja, azért a víz az úr” )
3. Aztán itt van a Vasas Művelődési Ház. A kultúra volt szentélye. S most mi lett belőle ? A kufárok tanyája. Vajon mikor jön megint egy fiatal, akinek lesz bátorsága kiverni a kufárokat a szentélyből?
4. S most itt az a bizonyos Hrsz.: 33327. csupán 15.718 m2. potom 64 millióért. ( 4.071 forint /m2 . Olyan Déjá vu érzésem van a Zöld Nyíl útjába eső, diósgyőri Pálos tömb kisajátításának idejéből) Bizony ez a Tündér-kert. Róla van szó.
Tetszenek tudni, hogy mennyit fizetett ki az Önkormányzat a vár közvetlen környezetében a megszűnő ingatlanokért m2 -enként ? Hát tessenek utána nézni. Pedig ezeken a megvásárolt ingatlanokon sem lehet építkezni. Evvel szemben a „Tündér kert” területének építési szabályozása jóval megengedőbb. Tetszenek tudni, hogy ennek a helyén mi volt 700 éven át ? A diósgyőri Pálosok halastava, melynek a védtöltése a Keleti oldalon hál Istennek még mindig megvan s ami nem csak kultúrtörténeti, hanem egyéb szempontok alapján is nagyon komoly Nemzeti értéket képvisel… Aztán egy másik érv. Egy ilyen terület az ivóvízbázis kiemelt Nemzeti értéke alapján sem eladható, mert ha valami, akkor ez biztosan rajta van a Tavi forrás véd-területén, Hiszen ez maga a TÓ ahonnan a TAVI FORRÁS a nevét kapta . (A bekerített rész az csak közvetlen technika terület) Hol van most a vízbázis féltésének nagyhangú VV prófétája ? Félreértés ne essék, nem az a gond, hogy valaki ezt a területet rendbe tartja és beruház, ez rendben van és talán megvolt ennek az öncélú oka is. Ha megvásárolja akkor nem mindegy, hogy eddig kéretlenül mennyi pénzt áldozott erre a területre ? És ez nem jogosíthatja fel a tulajdonjog megszerzésére. (Lásd például a közvetlen szomszédos malom-árok esetét, ami szintén magántulajdonba vándorolt, valamikor, valahogy, s most teljesen gazosan elhagyott vár…) Vajon engem feljogosítana vásárlási jogra, ha megvásárolnám a népkerti vigadót, s mint tulajdonos , kéretlenül befektetnék több száz milliót a népkertbe, majd azt követőleg azt mondanám, ezért engem megillet a megvásárlás joga ? Ugye nem.
Tehát meg kellene elégedni a karbantartási és használati joggal, mely mind a területhez közvetlenül kapcsolódó Tó utcai, mind a környező ingatlanok esetében – melyek nagy része rendezvénykertként használja a tó területén kialakított és Tündér kertnek elnevezett valóban gyönyörű és megtartandó kertet. S evvel együtt ezért a használati jogért, a jó karbantartásért még bérleti díjat sem szabadna kérni, de eladni sem.
„NE ADD EL”, S EZT AZ ELVET NE FELEDD, S „NE ADD FEL”