3. Aktív regeneráció
Ide tartozik a nyújtás és a hengerezés, amit napi kétszer is csinálhatsz 10-10 percben, hogy még hatékonyabb legyen. De, ha bírod, a hűvös vizes zuhany is segíthet az izomzat helyreállító folyamataiban, vagy a kompressziós zokni, illetve szár. Ezt követően nyugtató masszázskrémmel, olajjal finoman átkenheted az izomzatodat, illetve hátonfekvésben feltámaszthatod a lábad a falra szintén napi többször pár percre.
4. Könnyű mozgás
A mozgás még a pihenőhéten is fontos, hiszen segít megakadályozni az izomzat bemerevedését és könnyebben eltávoznak a szövetek közti salakanyagok. Egy könnyű kocogás, laza kerékpározás, úszás egyaránt jó ilyenkor. Ha cél az izomzat gyors helyreállása akkor valamilyen könnyű, akár rövid ideig tartó mozgás sokkal jobb, mint a teljes nyugalom.
1998 óta fekszem összegörnyedve iszonyatos fájdalmakkal, védve a melleimet. Így nem lehet tornázni. Húsz éve nem mozogtam, csak boltba és orvoshoz járok, olyankor fegyelmezetten tűrök. Volt rosszabb is, amikor a derekam szét volt taposva, feküdni sem tudtam, még a dolgomat sem végezni. Nem tudtam még villamossal sem közlekedni, a lábaim széttaposása miatt nagyon félek a jégtől. Egyáltalán nem tudok télen kimenni az utcára, de ezt senki sem érti, hogy nem érzékelem a járást. Voltak itt párszor gyógytornászok, de semmi reményem nem volt, hogy valaha ember lesz belőlem. A szám lebontása miatt, mely állandóan mozog valamiért, szintén nem tudok kimenni az utcára, csak rövid időkre. Femában vagyok születésem óta.