Révész János, az intézmény főigazgatója a beruházásokat részletezve elmondta, hogy 300 millió forintos uniós forrásból kialakítottak egy, a gyerekek és fiatalkorúak ellátására specializálódott pszichiátriai épületet, amelynek ötszáz négyzetméteres területén komplex járóbetegellátó és gondozóközpontot alakítottak ki.
JELEZTE: EZ A BERUHÁZÁS HIÁNYPÓTLÓ VOLT, HISZEN AZ ÉSZAKKELET-MAGYARORSZÁGI RÉGIÓBAN EDDIG NEM VOLT SZERVEZETT GYERMEK- ÉS IFJÚSÁGI PSZICHIÁTRIA ELLÁTÁS. AZ ÚJ ÉPÜLETBEN JÁRÓ- ÉS FEKVŐBETEG-ELLÁTÁSRA IS LEHETŐSÉG VAN.
Ezen kívül – folytatta a főigazgató – 850 millió forint uniós forrásból megtörtént a felnőtt pszichiátria épületének rekonstrukciója.
Az épületen szerkezeti változtatásokat hajtottak végre, valamint kicserélték a víz, a fűtés és egyéb energetikai rendszereket.
Révész János szerint a több hetet vagy akár hónapot bent tartózkodó pszichiátriai betegek ellátásban fontos szerepet játszik a környezet, ezért igyekeztek a felújítás során ehhez igazodó építészeti megoldásokat alkalmazni.
A FŐIGAZGATÓ BESZÁMOLT TOVÁBBÁ ARRÓL, HOGY 2,7 MILLIÁRD FORINTBÓL FEJLESZTIK AZ INTÉZMÉNY GYERMEKSÜRGŐSSÉGI ELLÁTÁSÁT.
Az ország második legnagyobb gyermekgyógyászati centrumában egyebek között bővítik a gyermeksürgősségi és traumatológiai ambulanciákat, megújul a teljes műtőblokk, valamint a központi betegellátónak közvetlen összeköttetése lesz a helikopterleszállóval.
Csöbör Katalin a térség fideszes országgyűlési képviselője azt mondta: egyszerre kell megküzdeni egy világjárvánnyal és fejleszteni az egészségügyet, azonban az ország gazdasági eredményei mindkettőt lehetővé teszik.
Emlékeztetett, hogy a kórházban eddig is folyamatosak voltak a beruházások; napelemparkot létesítettek, korszerűsítették a szülészeti és koraszülött részleget, a kardiológiai, a gasztroenterológiai vagy az onkológiai osztályt.
A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórház három városban hat telephelyen, 3400 ágyon látja el a térség betegeit, évente kétmillió embert.