Egy szlovák határhoz közeli kis faluban tucatnyi ember háza ment már rá az elmaradt szemétszállítási díjra. Igaz, itt sokkal könnyebb elveszíteni a házakat, mert csak néhány százezret érnek. A kamatok gyorsan elérhetik a ház értékét, főleg, ha nincs miből vonni a részleteket. A településen aranyat ér a közmunka, de mint mondják: itt a polgármester élet-halál ura, ő az, aki eldönti, ki dolgozhat és ki nem. A nyolcszáz lakosra ráadásul harminc-negyven uzsorás jut, akik nem csak kamatos pénzzel, hanem élelmiszerrel is üzletelnek.
Kinga tizenegy gyereket nevel egy toldozott-foltozott házban. A szegénysoron laknak. Amolyan szükségbábaként már öt szülést vezetett le a faluban, mert mire a mentő kiér, addigra a vajúdó kismamák megszülnek. Kinga azt mesélte: a faluban nagy kincs a kuka.
„A kék új kukákat nemrég kiosztották, és el is lopták sokaktól. Erzsikének szeméttel teli lopták el. Ezért a vadi új kék, gyönyörű műanyag kukákat, aminek kereke is van, beállították a nappali szobába, hogy biztos ne lopják el”
– mesélte az asszony a Szabad Európának. Azt is elmondta, hogy a faluban új funkciókat találtak a kukáknak.
„Tudod, az új kukák tiszták, amikor megkapják, és abban hordják a kútról a vizet, mert abba jó sok víz fér, nem is kell cipelni, mert kerekei vannak, érted? Vagy a nagyobb gyerekek a kukában fürdenek, most szégyen, nem szégyen. Mi estefelé be szoktuk hozni a kukákat, mert éjszaka ellopják. Ha kint hagyod, reggelre nincs meg, és másnap sem találod meg, mert eldugdossák az emberek. Errefelé nagy kincs a kuka”
– magyarázza az asszony, aki azt is elmondta: tüzelőért is kukával járnak az emberek az erdőbe, mert a kerekei miatt sokkal könnyebb abban hozni a fát, mint biciklivel. Igaz, mostanában a rendőrök jobban figyelnek, és már akkor megállítanak valakit, ha csak a szemetest húzza az utcán. De muszáj menniük, mert ha nem, megfagynának. Az emberek így is árulják a fát:
„Hát egy kuka fa a vastagabból ezer, a vékonyabból ötszáz forintba kerül”
Kinga néhány hónappal ezelőtt vezetett le egy szülést úgy, hogy a kuka is bent volt a házban.
„Anitáék elmentek fáért az erdőbe, akkor volt kilenc hónapos terhes. Hurcolták a kukát is, mert annak van kereke. Szerencséje volt, mert amint bevitte a kukát a házba, hogy begyújtson, rájött a szülés. Akkor szóltak nekem. A szülést a szobában kellett levezetni, a szoba berendezése egy kék kuka volt, meg egy ágy, amin a férj aludt alkoholos állapotban. Amikor végre kijöttek a mentősök, Anikót lefektették a földre, és a szép új kukára tették az infúziót. A mentősök nem szóltak egy szót sem, láttak már errefelé sok mindent, tudják, hogy mi a helyzet”
– mesélte a Szabad Európának az asszony.
A faluban sok gyerek marad ki az iskolából, ottjártunkkor nyolc-tíz olyan alsós iskolás gyerekkel találkoztunk, akik tanítás helyett az erdőbe mentek makkot szedni. Jó pénzt fizet érte a polgármester legjobb barátja, kétszázat kilónként. A gyerekek szerint harminc-negyven kilónyit is tudnak szedni egy nap alatt. Annak az ára pedig két nap túlélést jelent ebben a faluban.https://www.szabadeuropa.hu/a/a-nagyobb-gyerekek-a-kukaban-furdenek-igy-dontott-be-tobb-szaz-csaladot-a-kotelezo-kukadij/31566105.html?fbclid=IwAR1UiRG9SRWLzcfE4qilCWSTJhi3GeREzqy1d_2SIXeKeZ-hYbALGA6Jm2I
Fogadjunk, hogy ebben a faluban 90% fölött volt a fideszre szavazók aránya. És mindent értünk.
„Mert mi is történik, mi is történt az elmúlt harminc évben Európa földjén? Az első tizenöt év biztató társadalmi változásai nyomán a szocialista országok visszatértek a polgári értékrendhez, ami egy pozitív víziót vetített előre. Annak az illúzióját is magában hordozta, hogy végre egy egységes és erős Európa indul a XXI. század felé. Egy olyan Európa, melyet politikai és biztonságpolitikai értelemben két óceán határol, az Atlanti-óceán nyugaton, míg keleten az Oroszország partjait mosó Csendes-óceán. Remény volt arra, hogy a megosztottság helyett az összetartozás történelmi értékrendjét fogjuk követni. Néhány gyermekbetegséggel terhes, mégis reménykeltő tizenöt év után már azt is feltételezhettük, hogy egyenrangú kapcsolat alakul ki Nyugat-Európa és az addig ellenségnek tekintett keleti országok között, beleértve Oroszországot is.
Aztán jött a második tizenöt év az ukrán válsággal, az illegális migrációval, vagyis Európa elleni invázióval. Kijózanító volt, ahogy világossá vált, szó sem lehet egységről, diszkriminációmentességről. Nem valósul meg a nagy egyesülés, az egyenrangú és kölcsönösségen alapuló együttműködés. Nemcsak az esély ment el, hanem folytatódhatott az újabb hideg/hibrid háború. Az erjedés tökéletes élesztője volt az idegen kultúrák beáramlása jól álcázott humanitárius mázzal leöntve. Az invázió megítélése alapvető véleménykülönbséget okozott az Európai Unión belül, ahogy egész Európában is. A befogadó társadalmak eleddig nem tapasztalt problémákkal néztek és néznek szembe: terrortámadás, kulturális megosztottság, egyenlőtlen szociális ellátás a törvénytelenül érkezők javára. Bűnözési hullám korábban nem tapasztalt formái jelentek meg békés országok mindennapjaiban. De ami leginkább tudatosan provokált elem volt, a politikai feszültségek mélyítése válogatott eszközökkel és módszerekkel.”
Basszus! Lemaradt a szignál;
https://www.youtube.com/watch?v=oIKKMyfWRvw
Mé’? Van még mszp?
Hja! Kuncze Matyi már kitalálta a „megélhetési bűnözés”-t.
„A vevők 285 ezer forintot fizettek az általuk legális üzletnek vélt vásárlás alkalmával az egyébként csaknem félmillió forintot érő makkért. A nyomozók mind a vételi összeget, mind a makkot lefoglalták.
A Kazincbarcikai Rendőrkapitányság átadta az ügy iratait az ügyészségnek.
A Kazincbarcikai Rendőrkapitányság lopás vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytatott nyomozást egy 23 éves rudabányai férfival szemben. A gyanúsított tavaly októberben a Rudabánya melletti erdőben
17 MÁZSA CSERMAKKOT GYŰJTÖTT ÖSSZE A TERÜLET TULAJDONOSÁNAK ENGEDÉLYE NÉLKÜL, AMIT A HÁZÁBAN TÁROLT, MAJD ÉRTÉKESÍTETTE EGY VEVŐNEK, AKI ELSZÁLLÍTOTTA EGY TEHERAUTÓVAL.
A járőrök ellenőrizték Ormosbánya mellett a teherautót, és akkor találták meg a 31 zsákba csomagolt, lopott makkot – közölte a rendőrség.”
Legalább van kereke a kukának. Nekem a Tatárdombon az sem volt, amikor a Talmudosok ikerházát próbáltam felújítani, korszerűsíteni. Cipeltem kerék nélkül a kukát a kapu elé, amit a város szemetesei nem voltak hajlandóak elvinni. ott kiabáltak és húzöngtek az utcában hangosan. Akkoriban volt, amikor kirontottak a tatárdombi cigányok, azzal, hogy őket, mint világkönyvtár kíséretét és végrehajtóit üldözik, mentek más országba eltartatni magukat, ahol reklamáltak, hogy nem adnak nekik elég húst. Önvédelmet végez mindegyik mészáros, azt híresztelve, hogy ők áldozatok és mártírok.
Voltak olyanok, akik hideg vízben zuhanyoztatták a gyerekeiket, mert éppen a spártai módszerekben jártak a világapokalipszisben. Engem meg megtámadott a volt férjem, mikor hűtöttem komfort nélküli körülmények között szintén a makarónit, mert éppen az olasz maffiát emelték. Többszörös komfortnélküliségből emelték emberi életmódra a világapokalipszis tagjait, amik azt sem tudták jódolgukban, hogyan alkoholizáljanak. És ezért a kommunista a felelős, a falvak, tanyák, utcanép kitermeléséért, Főnix utcanépével együtt.
Hol van itt a felelősség? Gyereket vállalni felelősséggel lehet, úgy, hogy gondoskodunk is róluk a legjobb tudásunk szerint. Nyomorban elméletben lehetetlen, meg a skizopreneknek, amik szaporodnak 1998-as kivégzésük óta. Miért kellett egyáltalán emberi formában megteremteni ivaréretten az apokalipszis tagjait?
Látván ezt a szegénységet és nélkülözést sajnos rögtön arra gondol az ember, hogy itt nagyobb a szükség. Akkor miért nem az ilyen szegény határ közeli falvakba megy a Chevron autó autóipari beruházás meg Lufthansa meg stb….ahol nagyobb a szükség ,hogy munka legyen? Magyar és Szlovák határ menti oldalon egyaránt. M30 autópálya ami már elér az országhatárig és onnan folytatódva az R4 autópálya Szlovákia felé vajon segít majd a befektetőknek azon közvetlenül a szegényebb határ menti kis településeket is felfedezni, hogy ott azon helyeken is munkahelyeket teremtsenek mert a képek láttán látni, hogy ott még nagyobb lenne a szükség munkahely teremtésre. Határ közeli települések mindkét oldalon valahogy mindig kevesebb figyelmet kapnak. De vajon miért? Pedig ott nagyobb sőt sokkal nagyobb a szükség. Van egy közmondás : „Utolsókból lesznek az elsők”. Miért nem igazolódik be a gyakorlatban is a közmondás? Határ menti településekre miért nem jut fejlődés és nagyobb odafigyelés, törődés? Miskolc és Kassa viszonylagos jólét az rendben is. Na igen ám csak, hogy a közvetlenül a határ menti kistelepülések sajnos még mindig halmozottan hátrányos kistelepülések. Belső Magyarország és Belső Szlovákia még úgy ahogy viszonylagos jólétben. De a közvetlenül a határ menti kistelepülések még mindig halmozottan hátrányos helyzetben mint leszakadó kistelepülések sajnos azokon is segíteni kéne mikro , kis, középvállalkozásokkal vagy egy gyárat oda is vinni megélhetést biztosítva.
Helló BAZ megye. Bizony Helló és Halló – Halló figyelem a figyelmet a közvetlenül határ menti halmozottan hátrányos helyzetű leszakadó kistelepülésekre és meghallani a hangokat, hogy ott nagyobb a szükség.