Ha előbb-utóbb mindenki elkapja a vírust, akár oltott, akár nem, akkor mi értelme kirúgni az oltatlan, állami szférában dolgozókat?
Pl. orvosokat, tanárokat,
Figyelem! Az alábbi, a cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem az eszakhirnok.com nézeteit tükrözik. Mi a hírt/eseményt közöljük, a kommenteket nem tudjuk befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérem biztosítani a fertőzési szabadságot
Mert az oltott ugye nem fertőz?
nem annyira, nem annyi ideig
„Az oltottak még azonos csúcsvírusterhelés esetén is rövidebb ideig és az időre vetítve átlagosan alacsonyabb vírusszinttel fertőzöttek és így kevésbé terjesztik is a kórt.
Ezért az oltatlanoknál sokkal kevesebben vannak az oltottak súlyos állapotban és halnak meg.
Vagyis nem úgy van, hogy ez is egy fertőzött meg az is egy fertőzött, tehát egyformák.”
Legyen az Állam jó vírusgazda!
a nemzeti vagyon esetében már vót „jó gazda”
Továbbá mi értelme vegzálni az állami alkalmazottakat akiknek a havi fizetése is alig éri a nettó 200 ezer forintot. Ez az ostoba kormány azt hiszi, hogy „életem, vérem a hazáé”?
Akkor miert “dolgozol” ott. Nyilvan megeri. Csak maskepp.
Majd a Márki-Zay gazdasági szakértője többet ad nektek. Volt Ő már miniszterelnök jelölt!
„Király Júlia: nem szabad megmenteni a devizahiteleseket
2010. 10. 6.
A devizahitelek átváltása nagy károkat okozna, a kormánynak pedig meg kellene értenie a piacok működését a korlátozás helyett – mondta Király Júlia, az MNB alelnöke a Figyelő konferenciáján.
Mik ezek?
A magyar kormánynak nem szabad megmenteni a devizahiteleseket, annak költsége túl magas lenne – mondta Király Júlia , a Magyar Nemzeti Bank alelnöke.
A devizahitelek forintra való átváltása 6 százalékos GDP-csökkenéshez vezetne. A kormánynak a piacok korlátozása helyett megértenie kellene annak működését – tette hozzá.
A forint 12,6 százalékkal gyengült a frank ellenében az elmúlt évben. A magyarok 4,3 trillió forint (21,5 milliárd euró) jelzáloghitelt birtokolnak, melynek kétharmada külföldi valutában, leginkább svájci frankban van denominálva – írja a Bloomberg.
„Nehéz ezt kimondani, de a jelenlegi helyzetben semmiképp sem kell megmenteni a devizahiteleseket. Arra ugyanis senki nem adott felhatalmazást, hogy választói, adófizetői pénzből egy szűk réteget mentsenek meg” – mondta Király Júlia. „A fentiekből egy következtetést lehet levonni: együtt kell élni a devizahitelekkel, mert nincs gyors megoldás. A következő öt évben nem fogunk megszabadulni ettől a felhalmozott hitelállománytól” – idézi az Mfor Király Júlia szavait.
A jegybank alelnöke bírálta a kilakoltatási moratórium meghosszabbítását is. Mint mondta: a kilakoltatás felfüggesztése azzal járhat, hogy „meggyilkolja az egyébként is nehezen működő hazai jelzálogpiacot”. Rámutatott: a szociális háló megteremtése, fenntartása az állam feladata, de ez esetben nem a kilakoltatás felfüggesztésével, hanem a szociális bérlakások megteremtésével kellene a problémát orvosolni. Az MNB alelnöke egyúttal azt szorgalmazta, hogy az állam engedélyezze a pozitív adóslista bevezetését az országban.”
Húzzál már el Londonba mosogatni!
A spanyol fiatalok is ezt teszik, pedig sem kommunizmusuk, sem Orbánjuk nem volt.
Nem volt?A Franco név mond valamit?
Igen. Lukács tábornok is a globalizmusért, bocsi az internacionalizmusért küzdött, de mégsem sikerült lerakni a cuculizmus alapjait. https://www.youtube.com/watch?v=_8dP7iFZCPc
(Frankl Mihály izraelita vallású kocsmáros és Veisz Fáni gyermekeként született Frankl Béla néven Matolcson, ..A később felvett Zalka Máté álnevet a szülőhelyéhez közeli Mátészalka város ihlette…A spanyol polgárháborúban Lukács Pál néven tábornoki rendfokozatban szervezte a nemzetközi brigádokat.)
„Ezer a nyelvünk, egy a szerelmünk,
Szabad földön szabad boldog nemzetünk,
Ajkunknak átkát, bosszúnknak lángját
Szélvész, vörös kakas hordja szerteszét.
Rajta, csak, rajta,…
Madrid határán éjt-nap a vártán
Állunk ronthatatlan élő sorfalat.
Madrid határán serken még a holt is,
Serken, talpra ugrik, puskatust ragad.
Rajta, csak, rajta,…
Bár hull a vérünk, most szembenézünk,
Bérenc horda ellen ontjul most a vért.
Ám míg csak élünk, nem tiporja népünk,
Küzdünk martalóchad ellen Madridért!”
„Drámai méreteket ölt a fiatalok munkanélkülisége Spanyolországban. Tudósítónk egy barcelonai állásbörzén forgatott.
Júlia és Núria nemrég végzett turizmus szakon, most munkát keresnek a válság kellős közepén.
„Tavaly egy irodában dolgoztam, eseményeket és vásárokat készítettem elő. De szeretnék visszatérni a szállodákhoz, hiszen ez a végzettségem. Talán egy szállodai recepciós állást kaphatok” – mondta Núria Pradell.
A barátnője szerint egy éve még könnyű volt állást találni a turizmusban vagy egy múzeumban, mára azonban nagyon rossz a helyzet.
„Szerettem volna egy részidős állást találni, hogy pénzt keressek. Februárban Ázsiába akartam utazni, hogy kínaiul tanuljak. De mostanában nehezen találok bármilyen állást a turizmusba”- mondta egy másik lány, a huszonéves Júlia Partal.
Jelenleg Spanyolországban van a legmagasabb munkanélküliség a fiatalok körében. 10 százalékkal magasabb, mint Olaszországban. Ráadásul a járvány is keményen sújtja az országot.
De a spanyolországi fiatalok helyzete már a koronavírus-járvány előtt is kritikus volt. Ugyanis nagyon elterjedt volt a határozott időre szóló munkaszerződés. A fiatalok így aligha számíthatnak biztos, hosszútávú munkára.
SPONSORED CONTENT
Will we be hailing taxis from the sky by 2025?
Flying cars sound like something out of a science fiction film, but money is pouring into the development of human-sized drones and cargo-carrying airships. Will flying taxis soon be stopping…
By Qatar Media City
„Nem ők az egyetlenek, akiket érit a válság, de őket érinti a legbrutálisabban. És ez egy olyan időszakban történik velük, ami nagyon rosszul érintheti a karrierjüket. Hiszen éppen hogy belépnének a munkaerőpiacra” – mondta a barcelonai önkormányzat tanácsosa, Raquel Gil.
Az önkormányzat szeretné felhasználni az uniós újjáépítési alap forrásait a munkahelyteremtéshez.
„Nemcsak több forrásra van szükség, hanem jobban is kellene orientálni ezeket. Szerintem nagyon okosan kell eldönteni, milyen szektorok járulhatnak hozzá a gazdaság fejlődéséhez. A fejlesztést, a digitalizációt és a zöld gazdaságit kellene a leginkább támogatni” – tette hozzá az önkormányzati tanácsos.
Barcelonában számítógépes tanfolyamokat szervezne a fiataloknak a városvezetés.
“A fiatalok nagyon gyorsan tanulnak, egyfolytában a neten szörföznek. Nagyon fontos, hogy felhasználják a rengeteg ingyenes tartalmat az interneten. Ideje elkezdeni gyakorolni” – mondta Raúl Sánchez fejlesztési tanácsadó.
Az egyik fiatal már talált egy kihívást.
“Gondolkozok egy +d-s nyomatási tanfolyamon. Szerintem ez érdekes lehet. Nem olyan nehéz, csak el kéne kezdeni. Szerintem meg tudom csinálni” – mondta a diák.
Az Euronews tudósítója szerint abban mindenki egyetért a városban, hogy új hozzáállásra van szükség.
„Meg kell előzni azt, hogy a mostani fiatal generáció legyen a spanyol munkaerőpiac leggyengébb pontja” – mondta Laura Ruis Trullols.”
Pl. mert aki annyira hülye, hogy nem oltatja magát, az egyébként sem képes értelmes munkát végezni