A Miskolci Egyetemen november 4-én megtartott védelmi ipari konferencián a borsodi vállalkozások is értesültek a Rheinmetall Industry Day Hungaryről – mondta lapunknak Csöbör Katalin országgyűlési képviselő. – Rendkívüli jelentősége van, hogy a kis- és közepes vállalkozások is bekapcsolódhatnak a hazai védelmi ipar újraélesztésébe. Azon dolgozom, hogy védelmi ipari fejlesztések, beruházások jöjjenek Miskolcra és Borsodba is. Palkovics László miniszter úrral még az év elején ennek megfelelően megállapodást kötöttünk. Az, hogy a Rheinmetall beszállítói napján borsodi vállalkozások is részt vehetnek, részben ennek is köszönhető.
Figyelem! Az alábbi, a cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem az eszakhirnok.com nézeteit tükrözik. Mi a hírt/eseményt közöljük, a kommenteket nem tudjuk befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Küldhetne már egy dísztáviratot a Ballik kabinetfőnöknek.
Az M30 Miskolc dél és Miskolc kelet kerülő szakasza január 1 től már fizetős lesz. Okos döntés. Köszönjük Csöbör Kati, köszi Fidesz!
Kató megint a hozzá nem értéséről tett tanúságot ezzel a nyilatkozattal.
Mert ugye nem a beszállító cég műszaki színvonala a meghatározó, hanem a hadarógéppel kötött megállapodás?
Az ész megáll.
Oké, hogy Csöbör fegyvergyárakat adogat át a környéken, de ha a ruszkik véletlenül majd ki akarnak iktatni egy ilyen fegyvergyárat, akkor nem Csöbör házát fogják lebombázni, hanem az egész várost
Majd kiadják gebinbe, pontos munkát kérve. A Búza teret bombázták a szövetségesek, nem a megsemmisítő táborokhoz vezető vasútvonalakat
„Mi vezetett oda, hogy a nyugati szövetségesek a háború alatt lényegében semmit sem tettek azért, hogy megbénítsák a legnagyobb német megsemmisítő tábor működését? Lett volna realitása egy ilyen műveletnek?
Mint láttuk, az Auschwitz-Birkenauról szóló információk nem jutottak túl a politikai-katonai vezetés legfelsőbb szintjén, a táborok így soha nem váltak katonai célponttá. Nem szerepeltek azon a hosszú listán sem, amely a „hivatalból” vizsgálandó objektumokat (harckocsik, lövegállások, stb.) tartalmazta. A fényképelemzők pedig – a precedens és az ismeretek hiánya miatt – ki sem voltak képezve rá, hogy táborok légifelvételeit értékeljék.
Ráadásul az Auschwitzról szóló képek véletlenül készültek – ez egyébként a politikai akarat hiányából is következik. A felderítő repülőgépek célja minden esetben a tábortól 5 kilométerre fekvő monowitzi olajfinomító volt, amely napi 2000 tonnás kapacitásával 1944 nyarán-őszén már a harmadik legnagyobb német olajüzem volt. Mivel a felderítő repülőgép kameráját a biztonság kedvéért mindig kicsit korábban kapcsolták be, a sorozaton néhány olyan kép is szerepelt, amely az auschwitz-birkenaui tábort ábrázolja. Azokat a képeket azonban, amelyeken nem a finomító szerepelt, hanem csak a tábor, nem vetették alá részletes elemzésnek.”
Kapjátok elő a Bibliát, füstölőt térdre kényszerítitek ostobáitokat!
DIGÉP fegyvergyártás is beszart LKM acél minősége miatt! Erről nem ir a szentírás, képviselő asszony?