A járványhelyzetben új értelmet nyert Ralph Waldo Emerson XIX. századi amerikai gondolkodó sokat idézett mondata:
az első gazdagság az egészség.
A veszély hónapjaiban, mondják a szakértők, a vásárlói döntéseink motívumai is megváltoztak. A külsőségek helyett-mellett a divatiparban minden korábbinál fontosabbá vált annak az igénynek a kiszolgálása, hogy éljünk egészségesen, mozogjunk minél többet – és hogy vigyázzunk a környezetünkre.
Persze a kényelmes ruházat iránti igény nem a home office korszak terméke. A sportcipők már korábban is minden alkalomra elfogadottá váltak, és a tréningnadrágot is egyre gyakrabban látjuk utcai viseletként. Mára azonban a kényelem, úgy tűnik, végérvényesen divatba jött. Az, hogy városi környezetben egyre elterjedtebb kényelmes holmikat viselni, teoretikusok szerint annak is jele, hogy otthonunknak tekintjük a köztereket. Nem mindig volt ez így: 1929 augusztusában a The New York Timesban főcímet érdemelt, hogy az utcai pizsamaviselés bírósági szankciókat von maga után.
Ha a pizsama nem is, de a sportruházat mára meghódította az utcákat. A hazai divattervezők is arra törekszenek, hogy az edzőtermek igényei szerint készült darabjaik bárhol megállják a helyüket, és bármi mással együtt felvehessük őket.https://hvg.hu/360/202148__fo_az_egeszseg__utcai_divat__fenntarthatosag__sportot_uznek_akenyelembol