Merkely szerint ők aktuális egészségügyi adatokból dolgoznak, ezért nem tudnak összesített, részletes adatokat kiadni a vírusról közérdekű igénylésre sem
„A munkacsoport naprakész, keresztmetszeti adatok alapján dolgozik, míg Szél Bernadett országgyűlési képviselő összesített, négy egyetemet érintő részletes adatokat kért a Semmelweis Egyetemtől, melyet ezért utasított el az egyetem Jogi és Igazgatási Főigazgatósága” – mondta Merkely Béla arról, hogy pár napja a Semmelweis Egyetem Szél közérdekű adatigénylésére válaszolva letagadta, hogy rendelkezne bizonyos fontos, koronavírussal kapcsolatos adatokkal, melyekre a SOTE rektora, Merkely hivatkozott, amikor október végén állította, kizárólag 65 év alatti oltatlanok vannak lélegeztetőgépen.
Az egyetem Szél adatigénylésére előbb 15 napot kért az adatszolgáltatásra, ezt később 45-re módosította, végül azzal utasította el a beadványt, hogy az adatok, melyekre saját rektora hivatkozott, nincsenek meg neki.
Merkely most arról beszélt, 2020 márciusa óta működik a négy hazai orvosképző egyetem infektológusait, járványügyi szakembereit, illetve az egyetemi Klinikai Központok vezetőit tömörítő Klinikai Járványelemző Munkacsoport, járványügyi jelentési kötelezettségük van a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) felé, de a közérdekű adatok az NNK-hoz tartoznak, az egyes intézmények pedig a saját felső információik felett rendelkeznek. Merkely szerint ezért egyik egyetem sem adhatja ki a másik három intézmény adatait, még közadatkérésre sem. És bár ők maguk ismerik az adatokat, nem ők az adatgazdák, így azokat nem adhatják ki.
Frissítés: Szél Bernadett a Facebookon reagálva Merkelyre azt írta, bár a rektor azt állítja, az általa kért adatok az NNK-nál vannak, az épp egy nappal korábban, csütörtökön mondta neki azt, hogy az adatok nem ott vannak. „A kör bezárult: itt valaki nem mond igazat” – írja a képviselő.
A kormány járványadatokról való tájékoztatásában valóban sok a maszatolás és elhallgatás. A hivatalos tájékoztató oldalon közzétett átoltottsági térkép is úgy beszél átoltottságról, hogy nem is jelzi, hogy az első adagot érti rajta (miközben a teljesnek tekintett védettség csak a második oltás után alakul ki, ami három-négy hónap elteltével már egy ismétlő oltást is igényel). Az a kérdéskör pedig, hogy ki mikor kapta meg az oltását, a hivatalos kommunikációban csak elvétve jelenik meg, és – ahogy az a Nemzeti Népegészségügyi Központ által az Átlátszónak megküldött adatok esetén is történt – a kontextus és értelmezés nélküli adatok sokszor inkább a zavart növelték, valóban értelmezhető adatokhoz és magyarázatokhoz kerülőúton tudtunk csak hozzáférni.
Merkely most arról is beszélt, eddig 56 fertőzött kapott műtüdős kezelést a Semmelweis Egyetemen, közülük 54-en nem voltak beoltva, két beteg viszont kétszer is, de a második oltásuk óta már eltelt hat hónap. Azt is mondta, a koronavírus mellett azzal is meg kellett küzdeniük, hogy „laikusok értelmezik a tudományos munkák eredményét, és igazságként kiáltják ki azt”, ez pedig „az oltásellenes erőket erősíti, és a védekezéssel kapcsolatos bizonytalanságot növeli”. Merkely szerint „minden olyan híresztelés, amely az orvosokat támadja, és igyekszik ellehetetleníteni egy világjárvány idején, gyengíti a járvány elleni védekezést és zavart kelt, továbbá csökkenti az oltási hajlandóságot, ennek következtében pedig növeli a megbetegedések és halálozások számát”.https://telex.hu/koronavirus/2021/12/23/semmelweis-egyetem-szel-bernadett-jarvanyugyi-adatok
Merkely Csukás Istvánnal
akar rivalizálni, hogy jobb
meséket tud írni. Rektor úr,abba kéne
hagyni ezt az írói műfajt.
Csukás sokkal jobb és más
közeg a hallgatósága.
Ne eröltesse.
2022-ben véget érhet a koronavírus járvány Bill Gates szerint a microsoft alapítója szerint is. Koronavírus tehát jó esetben véget érhet de sokan mások szerint is újra kinyílhat sokak szerint is a világ újra szabadon jöhetünk mehetünk ezt vetítik előre sokan sőt egyre többen már reményeik szerint jövőre viszont a metaverzum felemelkedését jósolja Bill Gates. Mikor jövőre szabadon vagy szabadabban élhetnénk mégis a metaverzum rabságba ejt majd minket vagyis a jövő internete a digitalizáltság mesteribb foka ami mesterkélt is lesz sajnos. Az új decentralizált metaverzum amely egy digitális virtuális univerzum a metaverzum lesz az a tér ahol nem csak fogyaszthatjuk az internetes tartalmakat de át is élhetjük. A meta jelentése (át túl) tehát valamin túl universe pedig univerzumot jelent. Digitalizáció, metaverzum egy új internetbe repít majd minket ahol fogyasztók mellett átélői leszünk a dolgoknak digitálisan is. Robottechnológia, Robotizáció, humanoid robotok és nanotechnológiák után pedig a metaverzum az új digitális internet világa is vár ami egy következő fejlődési szint lépés. Ugyanakkor pedig a kormányok felé az emberek bizalmatlansága meg fog nőni ezt is előrejósolják, előrevetítik főleg a populista kormányok iránt rendülhet meg majd a bizalom (ki lehet találni könnyen józan paraszti ésszel gondolkodva) , hogy mely országok iránt rendülhet meg a bizalom akkor. Lásd : USA Trump populista volt meg is bukott jött egy nyugat barát Joe Biden kormány. Utána Izraelben is váltás jött, nemrég Németországba is Merkel nem tudott újrázni, Ausztria és Csehországban is változások. Nagy kérdés jövőre hazánkban is vajon a „változások” szelei fognak -e majd fújni. Most minden eddigiektől nagyobb már rá minden esély. Változások nagy változások előszobájában lehet hazánk is?