Szilveszter délután 3 órakor újabb 3 atomreaktort állítanak le Németországban az energiaátmenet jegyében és így már csak 3 reaktor marad az országban, amelyeket a tervek szerint 1 év múlva, azaz 2022 végén fognak leállítani.

A 2011-es fukusimai katasztrófa után döntött úgy az akkori német kormány, hogy felgyorsítja a nukleáris energia kivezetését a német energiamixből és 2022 végéig minden reaktort leállít az országban. Ez holnap majdnem beteljesedik, hiszen leállítják a brokdorfi, grohndei (a fenti kép ott készült ma a szerk.) és gundremmingeni reaktort, így jövőre már csak az Isar 2, az Emsland és a Neckarwestheim II üzemel.

Ez a hat reaktor az előzetes idei energiaadatok szerint a teljes német áramtermelés mintegy 12%-át tette ki a Reuters összefoglalója szerint, így tehát egyre jobban hiányozni fog az energiamixből. Az idei energiamix egyébként úgy nézett ki, hogy a megújulók mintegy 41%-ot tettek ki belőle, a szénalapú erőművek 28%-ot (többet újra kellett indítani az elszabadult energiaárak és a megugró energiaigény miatt), a gázalapúak pedig 15%-ot.

A reaktorok leállításával nem szabadul fel azonnal tömeges munkaerő, hiszen az erőműveket le is kell szerelni, ami még legalább 20 évig eltart.