Három hét múlva pedig elkezdi a tesztüzemét Finnország legújabb reaktora, az Olkiluoto 3, amelyet ugyan 2009-re terveztek megépíteni, de rengeteg jogvita és költségnövekedés után csak mostanra épült fel. Ezzel párhuzamosan terveznek egy másik, orosz típusú erőművet is Finnországban, egy ahhoz hasonlót Magyarországon, illetve a lengyel kormány is fontolgatja, hogy a szenes erőműveit nukleárissal váltsa fel. ( Areva-Siemens konzorcium)
Az OL3 építése már csaknem 15 évvel ezelőtt kezdődött, az eredeti elképzelések 2009-es termelési startról szóltak. Azóta gyakorlatilag minden probléma hátráltatta már a projektet – volt számos késedelem, hiányos, rossz minőség munka, peres eljárás is -, ami a mostani kalkulációk szerint akár 8,5 milliárd euróba is kerülhet, így az is elképzelhető, hogy a mekkai szállodakomplexum mögött az emberiség történelemének második legdrágább épületeként vonulhat majd be a történelembe.
szégyen
Szégyen az, hogy milyen áramhiány van Európában, de szinte az egész világon!
Ma már az ipari termeléshez sincs elég elektromos energia, és mégis sokan azt hiszik, hogy hamarosan csak elektromos autóval közlekedik az emberiség.
Ez teljesen ki van zárva. Két dolog ami ehhez hiányzik.
Nincs elég elektromos áram.
És az áramot oda kell vinni a potenciális felhasználókhoz.
Ez utóbbiban még sokkal nagyobb a technológiai lemaradás, villamos hálózat híján.