Az egykori István malom esztendőkön át üresen állt, majd 2017-ben az Átrium Ingatlanhasznosító Zrt. vásárolta meg a komplexumot. A terület rendezésének részeként 2018 nyarán felrobbantották az úgynevezett kis silót, amely betonból készült, így a hagyományos bontási módszerek nem voltak alkalmazhatók.
„Célunk egy olyan átfogó, az ingatlan egészére kiterjedő ingatlanfejlesztés, amely nemcsak cégünk, hanem Miskolc javára is válik – mondta el kérdésünkre Szabó Viktor, az Átrium Ingatlanhasznosító Zrt. vezérigazgatója. – Ez a terület régóta gazdátlanul hevert a város szívéhez közel, olyan történelmi múlttal, ami megérdemli, hogy végre pozitív irányba változzon a sorsa.”
A cégvezető elmondta, hogy 2020 végéig bontási, valamint közművesítési munkálatokat végeztek, tavaly pedig megkezdődött az utcafronton található épületek, köztük a Monarchia korabeli régi irodaház felújítása. A történelmi múlttal rendelkező épület irodaház-funkciót kap.
Ezzel párhuzamosan zajlik egy látványosnak ígérkező fejlesztés, a nagyobbik, 55 méter magas silónak kettős funkciót szánnak. Első ütemben a tetején egy körbejárható területet alakítanak ki, amely kilátóként funkcionál majd. „A kilátás páratlan odafent, bátran mondhatom” – tette hozzá a vezérigazgató. A kilátó felirat már olvasható a siló Selyemrét felőli oldalán. Mint megtudtuk, a siló belső 11 szintjén, amely korábban a siló gépészeti tere volt, különféle képzőművészeti kiállításoknak, valamint a malom történetét bemutató tárlat számára biztosítanak díjmentesen felületet.
A siló fejlesztésének második ütemében a két korábbi gabonatároló hengert szeretnék hasznosítani. Az egyik belsejében mászófalat alakítanának ki, valamint – ha a statikai számítások engedik – a közbenső cellában egy 33 méter mély, búvárok számára kialakított merülőmedencét hoznak létre. boon.hu infó
Szórakoztatóipar : A malomban kilátó a tetején aztán 33 m mély merülőmedence búvároknak, kiállítótér. Egyetemi fűtőmű helyén oktatási és tudományos központ science völgy szerűség (tudományok völgye) az egyetemváros területén, 2024-ben egyetemi ifjúsági olimpiai napok Debrecen és Miskolc közös rendezésével, sportberuházások, új projektek tervezés előtt álló projektek Technopolisz stb…. Avas kilátó és avas tető fejlesztés, vigalmi negyed, régészeti kiállítótér, avasi amfiteátrum szabadtéri színház tervezése, Miskolc a filmfesztiválok filmesek városa is Cinefest, kabinos függővasút tervezése avasra szórakoztatóipar fellegvára leszünk. Tudományipar : Az országban hamarosan űrképzés ismét lesz magyar űrhajós aki 2025-ben meghódítja az világűrt. Az USA-ban a Kalifornia államban San Francisco öböl déli részén szilícium völgy ahol az információ technológia, szilícium alapú chipgyártás . Miskolcon meg a tudományok völgye science völgy épülhet. Technopolisz tervezése „Tiszta Amerika” lesz Miskolc is. Felvesszük a „kesztyűt” a versenyt a világhatalmakkal. Van egy közmondás. „Utolsókból lesznek az elsők”. Világ Amerika mellett Világ Magyarország, Világ Miskolc. Megmutatjuk a világnak, hogy velünk is számolni kell minket is számításba kell venni mert mi is szereplői, részesei sőt alakítói lehetünk a nagy világtörténelemnek. Nagy világ látómezőjébe kerülhetünk.
Minket irigyel majd idővel bizony Európa is. Mi is részesei leszünk a világ „ütőerének”.
2021 – 2027 uniós fejlesztési ciklus állandó uniós költségvetési források minden eddigiektől nagyobb lökést ad majd mind egész Európának mind Magyarországnak mind Miskolcnak. „Európa itt épül”. Amire a világ is kíváncsi lesz akik mint aktív szereplők számolni kell mert vagyunk és létezünk akik alakítói sőt formálói leszünk dolgoknak már csak jól kell majd sáfárkodni a lehetőségekkel. VILÁG MAGYARORSZÁG – VILÁG MISKOLC.