Február 1-től Szegeden, Debrecenben és Győrben működik az Alapvető Jogok Biztosa Hivatalának területi irodája, és még ebben a negyedévben további három nagyvárosban – Székesfehérváron, Miskolcon és Pécsen – nyílik ilyen egység – tudatta Kozma Ákos, az alapvető jogok biztosa.
Hétfőn Szegeden, a dél-alföldi területi iroda megnyitóján azt mondta, az ombudsmani hivatal működése során korábban soha nem volt lehetőség arra, hogy a vidéken élők a lakóhelyükön vagy annak közvetlen közelében kezdeményezhessenek eljárást – tudatta az MTI.
A területi irodákban az állampolgárok eljárást kezdeményezhetnek, emellett az általános ombudsmani ügyekben segítséget, információt kaphatnak – mondta az alapvető jogok biztosa.
Minek, ha úgyis a gecit védi az emberekkel szemben?
Sok jogászt képzünk. Ne menjenek már ízes magyar paradicsomot termeszteni.
Mi az, hogy Orbánt védi?
Csak Bajnai városháza -kufárjainak kell a jövőre gondolni, neked nem?
Nem az embereket képviselték, csak a saját szereplőiket, fertelmeiket, amik megáldozták a semmiről sem tudó embereket, ezért vannak jogaik.
Miért nem jelenhet meg az igazság arról, mit jelent az Ombudsmann Sólyommal és a többi játékosával a miskolci elmeosztálynak, amik nagy közös áldozást hajtottak végre a világapokalipszis emberiség ellenes csapásaival?
„Az elmúlt időszakban többször eszembe jutott Farkas Vladimir neve. Illetve könyve, a Nincs mentség. Az ÁVH-s Farkas Vladimir Farkas Mihály fia volt – már ha a genetikát nézzük. Mert ahogyan a könyvből is kiderül, Farkas Mihály – Rákosi Mátyás egyik legfontosabb embere – sohasem nevelte, de nem is szerette őt, amikor az ötvenes években börtönbe kerültek, hozzá sem szólt.
Önmagában izgalmas kérdés, hogy mennyi esélye van így egy embernek? Mennyi esélye volt Farkas Vladimirnek arra, hogy ne legyen Farkas Vladimir? Hiszek a szabad akaratban, de abban is, hogy egy agymosásnak kitett fiú sorsa sokszor determinálva van.
Ennél fontosabb, hogy Farkasnál kétségtelenül bekövetkezett egy váltás. Az ismert ÁVH-sok közül talán ő az egyedüli magasrangú tiszt, illetve volt vezető, aki megkísérelte a szembenézést. Ezért nagyon komoly támadások érték, a magát átmentő belügyes hálózat durva lejárató-kampányt indított ellene. Miért?
Mert megszegte az Omertá, a hallgatás törvényét. Halála előtt moszkvai és magyar levéltárakban kutatott, készült a második könyvére, ami már sohasem jelent meg.
Azt viszont csak most tudtam meg, hogy Farkas könyvét az az Interart Kiadó jelentette meg, amelyet egy volt állambiztonsági tiszt, Pánczél Géza vezetett. Róla később még írni fogok, befolyásos alakja lett a véleményformálásnak, az ő társaságuk jelentette meg a Magyar Narancsot is. Igen, a Magyar Narancs mögött is egy egykori állambiztonsági tiszt állt.”