Egyszerre jelentek meg az ügyészek a Miniszterelnökségen, az Emberi Erőforrások Minisztériumában és az Innovációs és Technológiai Minisztériumban is a tavaly novemberi akcióban. Államtitkárokkal és egy tárca nélküli miniszterrel is találkoztak. Volt, ahol hiába kerestek iratokat, másutt viszont kaptak ilyeket.

Összehangolt akcióban egy időben jelentek meg a Miniszterelnökségen, az Emberi Erőforrások Minisztériumában és az Innovációs és Technológiai Minisztériumban is tavaly november 25-én a Nyomozó Főügyészség munkatársai, akik a Völner–Schadl-ügyben kerestek iratokat – írja az RTL Klub online híroldala. Az Rtl.hu szerint Schadl György a Bírósági Végrehajtói Kar elnöke ekkor már hetek óta letartóztatásban volt, de Völner Pál azóta lemondott igazságügyi államtitkárt még nem gyanúsították meg.

A lap szerint az ügyészek azokkal a pályázatokkal kapcsolatban kerestek iratokat, amelyekről telefonon beszélt egymással Schadl és Völner.

A Miniszterelnökségen – ahol megnézték Süli János paksi bővítésért felelős tárca nélküli miniszter és Kovács Pál államtitkár naptárát, előbbivel beszéltek is – hiába keresték a csökkentett szén-dioxid-kibocsátással kapcsolatos pályázatok iratait, amiről a lehallgatási jegyzőkönyvek tanúsága szerint egyeztetett korábban Schadl és Völner, illetve utóbbi azt állította, Sülivel is beszélt róla.

Az ITM-nél a vízzel működő motorral kapcsolatos információknak igyekeztek utánanézni, végül pályázati felhívások és támogatott pályázatok listájával távoztak. Az Emmiben egy oktatási központ engedélyei miatt jelentek meg, erről az ügyről is megkaptak több személyesen Maruzsa Zoltán oktatási államtitkártól. Az ügyben korábban a hvg.hu is megkereste az Emmit, ahonnan lakonikus választ is kaptunk:

https://hvg.hu/itthon/20211216_volner_pal_vesztegetesi_ugye_emmi_valasz

Völner Pált, az Igazságügyi Minisztérium azóta lemondott államtitkárát tízmilliós nagyságrendű kenőpénz elfogadásával gyanúsítják. A pénzt Schadl Györgytől, a Magyar Bírósági Végrehajtó Kar korábbi elnökétől kaphatta, aki pedig összességében százmilliós nagyságrendű visszaélés-sorozatban érintett az ügyészség gyanúja szerint.