Schadl inkább mintha lenézte volna Völnert: a végrehajtói terület miatt szüksége van rá, de
TESZETOSZA FIGURÁNAK LÁTJA, AKIT OLCSÓN VETT MEG, ÉS AKI NEM TÚL HATÉKONYAN HAJTJA A BIZNISZT.A gazda más relációban viszont sokszor előjön. A telefonhívások során Schadl és R. visszatérően azzal hülyéskedtek, hogy kölcsönösen gazdámnak, olykor „édes gazdámnak” szólították egymást, a bizalmi kapcsolat jópofáskodó pecsétjeként.https://444.hu/tldr/2022/01/31/a-gazda-a-zsarolo-miniszter-es-a-szexualis-bunozo-a-schadlvolner-dosszie-legnehezebb-kerdesei
a Fidesz lett A Selejt Bosszúja Párt. nagyon tudatosan lett átalakítva ezzé
kétségtelen a tudatosság
részetekről
„Vágvölgyi B. András volt Nagy Imre újratemetésének sajtófőnöke.
Ezen tűnődöm, mióta tegnap véletlenül belefutottam ennek említésébe akkor, amikor a Magyar Narancs indulásáról olvasgattam. Amelynek történetét hamarosan publikálom – lesz benne érdekes szál, például az az ex-állambiztonsági tiszt, aki a lap mögött állt. A Postabank mellett.
De szegedi Vágvölgyi B. karrierje is különös. Apja a városi JATE ismert és a Pártnál jól fekvő szociológusa. Külföldre utazik, van, hogy Nyugat-Berlinbe, máskor Algírba. Ezt csak onnan tudni, hogy most gyorsan utánanéztem.
Vágvölgyi B. a rendszerváltozás idején készült, őt bemutató anyagban Vágvölgyi Andrást nem említi, csak az anyját, akit mindenki ismer és szeret Szegeden. Furcsa azért. Hiszen az apja a város egyik ismert alakja volt.
Ráadásul Vágvölgyi B. is „apja egyetemén”, a JATE-n végzett először, jogász lett, aztán jött az ELTE és a szociológia – apjához hasonlóan. Utána angliai ösztöndíj.
Azután hazajön és alapítója lesz a Tudományos Dolgozók
Demokratikus Szakszervezetének. Meg a Fidesznek. Szociológus, de a külpolitikai ügyekkel foglalkozik. 1989-ben ő megy ki a Fidesz részéről Angliába.
Ő egy későbbi interjúban így mesélt erről: „Vágvölgyi szociológusnak tanult, utolsó rendes állása egy akadémiai kutatóintézetben volt, ahol Enyedi Ildikó apja, Enyedi György volt a főnöke. [az MTA Regionális Kutatások Központjáról van szó, ott volt munkatárs]. Az 1988-as év egy angliai egyetemen találta, és amikor hazaérkezett akkor nem is annyira a politikailag forrongó közélet sűrűjébe, mint inkább annak középpontjába találta magát. Már 1988-ban Fidesz-tag lett, és nem sokkal később a párt külpolitikai szakértője. Nem kis büszkeséggel mesélte el, hogy már legelső külpolitikai alapvetésében azt tűzte ki célul, hogy hazánk lépjen be a NATO-ba. Ehhez nem kis merészség kellett, mert az idő tájt szinte mindenki egy, az Ausztriához hasonló semlegességében gondolkozott.”
Szóval: addig szociológusnak tanult. Aztán Angliából hazajött és hirtelen a „sűrűjébe”, vagyis a „középpontjába” találta magát. Aztán a békés átmenet kulcsepizódjának, az újratemetésnek a sajtófőnöke lett.
Ismert, én is írtam már arról, hogyan manipulálta Nagy Imre újratemetését az állambiztonság. Már önmagában az nagy teljesítmény volt, hogy Nagy Imre került a fókuszba. Egy kommunista. Hát még az, amikor a sztálinista propagandistából lett liberális véleményvezér [Vásárhelyi Miklós] a sajtóban összeölelkezett a kommunista mártír Mező Imre özvegyével. Megbocsátottak egymásnak.”
bocs nem figyeltem, akartál valamit mondani?
Fideszes hétköznapok.