Szilágyi Szabolcs és Varga László közös sajtótájékoztatón ismertette, milyen munka áll a városvezetés mögött, és megválasztásuk esetén milyen teendőik lesznek a körzetükben, a körzetükért.
– Egy olyan városért szeretnénk dolgozni, ahol tervezhető a jövő, ahol jó élni, és ahová jó visszatérni – fogalmazott Varga László, az ellenzék közös képviselőjelöltje a megye II-es számú országgyűlési egyéni választókerületben (OEVK).
Elmúlt beruházások szelleme
– 2019-ben, amikor bizalmat kaptunk, hogy a Miskolciakért dolgozhassunk, rendkívül rossz állapotokkal találkoztunk a városházán és a Miskolc Holding Zrt. háza táján is: az előző városvezetés valóban sikerrel pályázott számos városfejlesztési forrásra, a megvalósítások terén azonban már komoly gondok voltak – ezt már Szilágyi Szabolcs állította, aki Csöbör Katalin kihívója lesz a Borsod-Abaúj-Zemplén I-es OEVK-ban. – 2015-ben az önkormányzat jelentős forrásokhoz jutott, azonban
a teljes rendelkezésre álló támogatásnak 2019-ig csupán a 18 százalékát sikerült felhasználni, holott a vállalt projekteket 2023 közepéig be kell fejezni.
A képviselő-jelöltek szerint 2019-ben azzal fenyegetett a kialakult helyzet, hogy Miskolc elveszítheti ezeket a lehetőségeket.
– A kitartó munkának hála, mostanra sikerült 60 százalékra emelni a felhasznált összegek mértékét. Komoly energiákat fektettünk abba, hogy ezek a források itt maradjanak. Ehhez azonban meg kellett javítani a terveket, újra kellett kalkulálni a – sok esetben – elrontott költségvetéseket, műszaki tartalmakat, és bele kellett fogni a megvalósításba – fogalmazott Varga László.
A két politikus ezután felváltva sorolta a „megmentett”, és már valamilyen formában alakot öltött fejlesztéseket.
- Herman Ottó Múzeum (HOM) bővítése és környezetének fejlesztése
A HOM Görgey úti épülete egy kétszintes kiállítótérrel bővül, ahol a Petró- és a Kövesi-gyűjtemény kap helyet
- A Halom utcai és a Bacsinszky utcai orvosi rendelő infrastrukturális fejlesztése
A felújítás mellett bővítik és akadálymentesítik a rendelőket, amik így energiahatékonyabbak lesznek, tehát a fenntartási költségeik is csökkennek majd.
- A Stadion Sport Tagóvoda, a Szeder úti Tagóvoda és a Dózsa György úti tagóvoda férőhelybővítése és energetikai korszerűsítése
A férőhelyek bővítése mellett új hőszigetelést kapnak az épületek, a kivitelezők elvégzik az energetikai korszerűsítést is.
- Otthon téri egészségház építése
– Sok fejlesztés igen silány módon volt előkészítve. Ennek egyik legsúlyosabb példája az Otthon téri beruházás volt, amit a helyiek megkérdezése nélkül terveztek meg. A városvezetés igyekezett enyhíteni a rossz előkészítéssel okozott károkat, megmentett zöld területeket, fákat, parkrészeket. A fejlesztés végül megvalósul és új egészségház épül a Kilián délen – kommentálta ezt a projektet Varga László.
- A történelmi Avas rehabilitációja
A két jelölt elmondta, a Horváth-tető átépítése megkezdődött, a beruházás során sétautak és tanösvények létesülnek, a múlt századi teraszok új funkciót kapnak, lesznek új játszóterek több korosztály számára, teret biztosítanak a kutyával érkezők számára is. Lesz mászó fal és külön pálya a deszkásoknak és a bicikliseknek. Felújítják a lépcsősorokat, megoldódik a közvilágítás problémája.
- Megújul, és kulturális központként új funkciót nyer a Szentpáli Iskola egykori épülete
A földszinten konyha és étkező is lesz, az 1. és 2. emeleten a Bartók Béla Zeneművészeti és Táncművészeti Szakgimnázium helyiségei, a 3. emeleten és a tetőtérben pedig a Miskolci Kulturális Központ irodái kapnak helyet. A beruházás eredményeként egy Modern Művészeti Központ jön létre a belvárosban.
2022-ben indul
– Számos, a múltból ránk maradt fejlesztésen még most is dolgoznak a város szakemberei, nehogy a város elessen ezektől a forrásoktól – fogalmazott Szilágyi Szabolcs.
- Elkezdődik a Heim Pál Bölcsőde férőhely bővítése és energetikai korszerűsítése
annak érdekében, hogy az intézmény több gyermeket fogadhasson kényelmesebb, biztonságosabb és könnyebben fenntartható körülmények között.
- Még 2022-ben megkezdődik a kivitelezése annak a kerékpárút-szakasznak is, ami beköti Miskolcot a Kistokaj-Mályi-Nyékládháza felé vezető kerékpárút rendszerébe
– Utóbbi egy megyei fejlesztés, amit a bringások úgy tudnak majd a legbiztonságosabban kihasználni, ha ezt kiegészítjük – számolt be Szilágyi Szabolcs. – Egy 1500 méteres szakaszt építünk, összekötve Miskolcot és a városba vezető kerékpárutat a déli városkapunál.
- Februárban megkezdődik a Népkerti futókör kivitelezése.
A parkkal egyébként sok terve van a városvezetésnek.
- Kerékpárút épül Miskolc – Felsőzsolca felé, a településhatár és Auchan csomópont között, a Tiszai pályaudvar felé való továbbépítés lehetősége mellett
- A megvalósítandó projektek közé tartozik a Kiss Ernő utca felújítása, valamint a Thököly Imre utca és a Hideg sor felújítása és kiszélesítése, emellett számos egyéb utat újítanak fel Miskolctapolcán.
- Folytatódik a Diósgyőr városközpont integrált rehabilitációja, ahol a Pálosok parkjában sportparkot létesítenek
- Több kerékpárutat, kerékpársávot alakítanak ki szerte a városban
- Fejlesztik a Kazinczy utcai és a Kiss Ernő úti orvosi rendelőket
- 32 önkormányzati szociális bérlakást újítanak fel a Vasgyárban
- Megújul a miskolctapolcai csónakázó-tó, a hozzá kapcsolódó sétányokkal
- A forgalom – és ezáltal a balesetveszély – csökkentése érdekében meghosszabbítják a Dayka utcát a Meggyesalja utcáig. A Meggyesalját 3 sávosra szélesítik, átépítik a jelzőlámpás csomópontokat
- 2022-ben újabb elemmel bővül a történelmi Avas és az Avastető rekonstrukciója, felújítják az Avasi kilátót
– Ezek mellett egyéb projektek várnak arra, hogy megmentsük őket – vázolta a helyzetet Szilágyi Szabolcs, aki szerint számos esetben „rezeg a léc”, hogy meg tudják-e valósítani ezeket a szabott határidőig, 2023-ig. – Ezen dolgozunk, reméljük a lehető legtöbb megmenthető lesz, ugyanis ezek között kerékpárút-fejlesztések, csapadékvíz-elvezetés, bölcsőde-felújítások, orvosi rendelők, könyvtárak rendbehozatala egyaránt szerepel – tájékoztatott a képviselő.
Fejlesztések jövőidőben
Miskolc 31,35 milliárd forint, már jóváhagyott fejlesztési forrásból gazdálkodhat a következő években. Varga László úgy fogalmazott, a pazarló presztízsberuházások helyett olyan fejlesztések kellenek, amelynek középpontjában a miskolciak állnak.
– Látványberuházások helyett olyan fejlesztésekre van szükség, amelyek a helyiek érdekeit szolgálják – jelentette ki az országgyűlési képviselő.
Az összeg egy részéből városközpontokat fejlesztenek szerte Miskolcon, annak érdekében, hogy a legfontosabb szolgáltatások a különböző városrészekben helyben is elérhetőek lehessenek.
Szilágyi Szabolcs elmondta, városközpontot fejlesztenek a Selyemréten és a Martinkertvárosban. Fejlesztik az Avas városközpontot, ahol bővülnek majd a parkolási lehetőségek, ugyanakkor zöldebb és rendezettebb lesz a terület a tervek szerint. A Szentpéteri kapuban a húszemeletes melletti szolgálatóházra fókuszálnak majd a helyi szolgáltatások elérhetősége érdekében. Hejőcsabán rendezik az évtizedek óta romló állapotú műemlék gyógyszertár helyzetét, ami méltó környezetet kap egy új, Hejő-terasz kialakításával.
A Népkertet – a Sportcsarnok szerepének és az előtte lévő térnek az újragondolása mellett – a város sport- és szabadidőközpontjává szeretnék változtatni.
Varga László arról beszélt, hogy tovább fejlesztik a Diósgyőri Városközpontot.
– Családi pihenőterületeket, rekreációs zónákat alakítunk ki, és rendbe tesszük a helyi gazdasági szolgáltatási környezetét.
A Győri kapui városközpont legfontosabb eleme, a Tokaj szolgáltatóház: a kulturális funkciók mellett itt is a helyi szolgáltatásfejlesztés, a parkolási lehetőségek javítása, és a játszóterek állnak majd a középpontban.
Bulgárföldön – magántőkéből – megindul a városközpont fejlődése, de ehhez a város is hozzáteszi a magáét a helyben elérhető szolgáltatások bővítésével. Lesz bankautomata is a területen.
Az Újgyőri főtéren nagyon sok lesz a tennivaló a képviselő szerint.
– Rendbe kell tennünk a Bükk áruház előtti teret, javítani kell a tér forgalomáteresztő képességét, és ami a legfontosabb, saját rendőrőrsöt szeretnék Újdiósgyőr főterére.
Számos városrészben megkezdődik a csapadékvíz-elvezetési problémák orvoslása: Martinkertvárosban, Szirmán megkezdődnek, Perecesen és Kilián déli részén folytatódnak a munkák.
Rehabilitációs programot indítanak a Tetemváron, a Bábonyibérc északi részén, valamint a Gizella utca környékén.
A Szinva Zöld folyosó projekt keretén belül a Szinva mentén az egész városon végighúzódva kerékpárutak, pihenőterületek, teraszok, gyerekbarát övezetek létesülnek majd a források felhasználásával.
A város pályázatot nyújtott be Lillafüred komplex egészségturisztikai fejlesztésére, amelynek első lépcsőin már sikeresen túl is jutott. A képviselők arról is beszámoltak, hogy amint lehetőség nyílik rá, újranyitják a strandot Diósgyőrben.
A most következő fejlesztési ciklusban átalakítják a Szent István teret: a tervek szerint egyszerre lesz a város méltó főtere és turisztikai központja is, a rövidesen megújuló Avasi kilátó közelében. Az ígéretek szerint ehhez közlekedési fejlesztések is tartoznak majd.
Szeretnék rendbe tenni a Herman Ottó múzeum Papszer utcai épületét is, valamint a sétálóutca kapualjait – utóbbit a helyi vállalkozások, a helyben lakók és a miskolciak érdekében.
– A helyi, kezdő vállalkozások érdekében Startup Miskolc programot indítunk. Közösségi Irodával, maker hellyel, városi tőkealappal, amelynek érdekében a város vezetése már előrehaladott tárgyalásokat is folytatott, sőt, amelyhez már üzleti tanulmány is készült – számolt be a projekt alakulásáról Varga László.
– Ilyennek gondoljuk a jövő Miskolcát a konkrét fejlesztési tervek szintjén. Ilyen a mi Nagy-Miskolcunk – zárta a gondolatait az országgyűlési képviselő.
Szilágyi Szabolcs hozzátette, a következő 2 hónapban a fejlesztéseket egyenként, részletesen is ismertetik majd.
Micsoda kivéreztetés ?????
Komolyan mondom ezek nokedli tervek. Jelentős részük már folyamatban van, miről beszél ez a jobbikos-maszopos öszvérpáros?
Na a megélhetőségi politikai semmittevő Varga, már csak a virágoztatás hiányzik, ja a nepotizmus már virágzik.
Nanemar. Bruhaha. Ezek az emberek nem ernek semmit a posztjukon. Mindegy melyik oldal. Rohad az egesz.
Miért már végeztél 10 év alatt a 77 magyar népmesével?
„Közzétéve 2012. június 29.
Kriza Ákos, Miskolc fideszes polgármestere szerint nem tartalmaznak semmilyen konkrétumot azok a feljelentések, amelyekről az MSZP beszámolt.
Simon Gábor szocialista országgyűlési képviselő csütörtökön sajtótájékoztatóján azt mondta, hetvenhét ügyben – köztük a városi vagyonkezelőnél kifizetett prémiumok és az új villamosok beszerzése miatt – tesz feljelentést a miskolci MSZP, számításuk szerint ezekben az ügyekben csaknem három és fél milliárd forint kár érte a borsodi megyeszékhelyet. Azt is közölte, hogy nagyjából ötven esetben hűtlen kezelés miatt tesznek feljelentést, de okirat-hamisítás, hanyag kezelés és hatóság félrevezetése miatt is a nyomozó hatósághoz fordulnak.”
Szépen felsoroltátok, hogy mihez nem volt semmi közötök. Illetve annyi, hogy 2019ben elő volt készítve minden, csak 2 éve azt csináljátok hogyan lehet baráti cégekre áttervezni a megvalósítást. Na ezért késik minden, és ezért fog odaveszni csaknem a fele. Mérhetetlen a mohóság!
Telitalálat
Rozalindáék se voltak sokkal ügyesebbek. Azért maradt az ózdi elefántra annyi régi projekt, mert Kati nénnye alatt nem haladtak vele semmire.
És Halmaiék mit hagytak hátra? Azt ki fejezte be?
papa, 2019 előtt olyan félkész és rossz, de drága előkészítőmunkát „végeztetek”, hogy azért perec járna máshol
Varga laci az otthon téri egészségházzal kampányol? Itt él ez az ember Miskolcon? Nem fél, hogy ha odamegy, megverik?
A mai Északmagyarország első oldalának felén ott vigyorog Csöbörke, hogy milyen sikereket ért el a kormány!
Igen, siker 42 ezer halott, romokban az egészség ügy, romokban az oktatás, romokban a szociális ellátás, sosem látott infláció, sosem látott költségvetési hiány, sosem látott állam adóság!
Nagy siker! Normális??
Halkan jegyzem meg,Görömbölyön és Csabán nincs gyógyszertár /hiába mondják a buszon/
Azt hogy Bárczay-vámház mégsem mondhatják a XXXX ablakos kft tulajdonára.
Majd visszavásárolja a Város, amikor Andrea hajózhatóvá teszi a Hejőt
Hejőcsaba:
„Cím: 3508 Miskolc Csaba vezér út 93.
Nyitva tartás: H,Sze: 8.00-18.00, K,Cs: 9.00-19.00, P: 8.00-16.00”
Görömböly:
Oda nem kell, ott van pincesor. ??? és szép nők laknak arrafele.
Én úgy tudom hogy önkormányzati tulajdon,bár eladták volna de műemlék