Horthy halálának évfordulóján gyülekeztek Budapesten, Karácsony szerint félelmet keltő az esemény.
Figyelem! Az alábbi, a cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem az eszakhirnok.com nézeteit tükrözik. Mi a hírt/eseményt közöljük, a kommenteket nem tudjuk befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Horthy hőstette, ostobáknak!
1919-ben Horthy Miklós ugyancsak nyugati, elsősorban francia támogatással szerezte hatalmát. Horthy az országra törő antant oldalán a hont védelmező fehér tisztek vezette vörös hadsereg ellen gerilláskodott, majd hatalomra jutását követően annak legendás fő parancsnokát, Stromfeld Aurélt börtönbe vettette. Stromfeld Aurél nemcsak parancsnok, de a magyar nép zászlóvivője is volt, kinek sikeres hadjáratait a nyugat csak hazugsággal (Clemenceau jegyzék) és persze a magyar politikai vezetés ostobaságát kihasználva tudta megtörni. Mindent megpróbált annak érdekében, hogy magától bárminemű felelősséget elhárítson, aminek következtében legtöbbször saját magával is ellentmondásba keveredett. Magyarul, enyhén szólva cserbenhagyta az emlékezőképessége, vagy, nyersebben fogalmazva – mondjuk ki végre – egyszerűen hazudott. Méghozzá bután hazudott. Az 1953-ban megjelent emlékiratainak bizonyos részeit nyugodtan hasonlíthatjuk egy Münchhausen báró kalandjaira emlékeztető mesedélutánhoz. Ennek is csúcspontja az a „vallomása”, hogy 1944. március 17-18-án, a Hitlernél tett látogatása alkalmával eltökélt szándéka volt, hogy lelövi a Führert. Aztán az utolsó pillanatban mégis letett szándékáról, mert úgymond „a bíráskodás joga magasabb Lényt illetett meg”.
A német elhárításnak már 1944. októberében biztos ismeretei voltak a tervezett fegyverszüneti egyezmény tartalmáról, és azt is tudták, hogy Horthy és klikkje bizony nem tagadta meg a szovjetek legfőbb követelését, hanem hajlandó lett volna azt teljesíteni. De a németek azt is tudták, hogy a magyar hadsereg vezetősége az árulók kivételével nem lesz hajlandó teljesíteni ezt a kormányzói parancsot, ahogy az október 15-én be is bizonyosodott. C. A. Macartney professzornak (és másoknak is) már 1946-tól birtokában volt a Budai Vár és Moszkva közötti számjeltáviratok pontos szövege. Horthy 1953-ban megjelent Emlékiratainak hatására a müncheni Hungária és egyéb emigrációs lapokban 1953-ban, de főleg 1954-ben többen, köztük neves egykori magyar katonatisztek, kemény kritikával illették a volt kormányzót, amiért visszaemlékezéseiben egy valódi mesekönyvet publikált.
Forrás: https://kuruc.info/r/9/162883/
Szegeden szervezkedő hadseregét a francia megszállók alá rendelte, s ezzel az új államok
A *.info egyenesen az amerikai szerverről? Tudsz, na!
Ne fáradj, hazátlan zsenikém,
a legendás Stromfeld fehér hadsereggel
” Egészen november 15-ig, a demarkációs vonal részeként megjelölt Lienz eléréséig helyén maradt, majd egy szervezett ezred élén elindult vissza a közben függetlenné vált Magyarországra. A Vix-jegyzékben javasolt semleges övezet
November 19-én érkezett meg az országba, a határra érve felszólították a vele érkező ezred feloszlatására. Bár először ellenáll, és kiharcolja a továbbhaladást, a következő csomópontnál már enged a felszólításnak. Budapestre érve a hadügyminisztériumba ment, ahol kinevezték a Ludovika Akadémia parancsnokának. Mivel szolgálata csak négy nap múlva kezdődött, így előbb Bécsbe ment és az országba hozta feleségét. Az 1918 decemberében megalakult tiszti szakszervezet ellenőrző bizottságának elnökévé választották. Az év végén azonban a kormány elrendelte az alezredesnél magasabb rendfokozatú tisztek nyugdíjazását, amire Stromfeld a hadügyminiszterhez ment tiltakozni. A miniszter helyett csupán Böhm Vilmos szocidemokrata államtitkárt találta meg, aki az Akadémia tisztjei által beküldött kérvények hatására engedélyezi számára, hogy szolgálatban maradjon. 1919 januárjában belépett a Magyarországi Szociáldemokrata Pártba is. Amikor Böhm hadügyminiszter lett, Stromfeldet nevezte ki a hadseregszervezői főcsoport élére államtitkárként. Itt kidolgozta a 70 000 fős toborzott hadsereg szervezetét, ám az öt hetes toborzási időszakban mindössze ötezren jelentkeztek a seregbe. Stromfeld a sikertelenség miatt benyújtotta a lemondását, ám a pártvezetőség kérésére helyén maradt. Március 20-án Böhm Tombor Jenővel együtt magához kérette, hogy nyilvánítsanak véleményt a Vix-jegyzék ügyében, amelynek elfogadását ők minden szempontból lehetetlennek tartották.A szembenálló erők május 3-án
A Tanácsköztársaság kikiáltása után a Hadügyi Népbiztosság élére Pogány József, Stromfeld egyik ellenfele került. A Népbiztosság első intézkedése a rendfokozatok eltörlése volt, ami megdöbbentette a volt ezredest. Ezek miatt kérte március 27-én a nyugdíjazását és ezzel együtt szolgálati lakásából öccse, Ferenc győri lakásába költözött….”
Idióta. Tán ennek a nemzetrombolónak a lova mögött nyerítettél, ökör?
Ennyire b@ssza a csőröd, hogy Miskolc nem csehszlovák vagy román?
nem a taknyosok parancsoltak, hanem a jobboldali tisztek
„a Kun-kormány az ellenőrzése alatt álló területen sok újoncot hívott be a 19 és 25 év közötti férfiak közül. Sok munkás is belépett a hadseregbe, főleg Budapest ipari vonzáskörzetéből. Besoroztak sok volt osztrák–magyar tisztet is, akik inkább hazafias érzelmeik miatt csatlakoztak a hadsereghez, mintsem ideológiai meggyőződésből. Két hadosztályt, az elsőt és az ötödiket összevonták a felvidéki offenzívához, melyek együtt negyven, tüzérségi fegyverekkel jól felszerelt zászlóaljból álltak.
Május 20-án a magyarok Stromfeld Aurél ezredes vezetésével teljes erővel megtámadták a Miskolcon állomásozó csehszlovák csapatokat. A román parancsnokság tartani próbálta a kapcsolatot a csehszlovák sereggel, a 16. gyalogoshadosztály és a 2. hegyivadász hadosztály néhány csapata oldalról megtámadta a magyarokat, a művelet azonban eredménytelen volt, nem tudta megakadályozni, hogy a magyar hadsereg megfutamítsa a csehszlovákokat. A románok visszavonultak tokaji támaszpontjukra…+
hát, ha te mondod akkor biztos , hogy „nemzetromboló” volt.
Egyébként neked mi a nemzeted internaCIONalista/globalista?
Mit szólsz bele a befogadók dolgába?
Igazad van disznó, nem kéne a röfögésed szintjére süllyednem.
a felfuvalkodott SZDSZ nem süllyedt , csak a történelem szemétdombjára emelkedett.
Basszus! Ez nem volt a dezinfos ámerikás szerveren. (kuruc.hu helyett kuruc.info)
„A jugoszlávok kiadatási kérelmét Washington, Moszkva és London „korlátozott bizonyítékokra” hivatkozva elutasította, és a Magyar Népbíróság sem kérte a kormányzó kiadatását:
„A Magyar Kommunista Párt vezetői a kérdést megtárgyalták, és arra az elhatározásra jutottak, hogy nem javasolják a koalíciós kormánynak Horthy kiadatásának kezdeményezését. A döntés okai elsősorban és főleg belpolitikai jellegűek. Horthyt a magyar nép hosszú időn át elismert vezetőjének tartotta. Ma természetesen már a legtöbben elfordulnak tőle, de még szép számban vannak, akik Horthyt nem tartják bűnösnek, sőt egyenesen vélt érdemeit magasztalják.” (Rajk László kommunista politikus, 1946 január).”
az a terepruhás max 13 éves fiúcska nagyon komoly…..
Ja… Bal oldalon meg byealex van..:)::)
A közértelmesség!
A közértelmesség színvonalának ilyen sűllyedése amely az utolsó két évtizedben szinte már ijesztő méreteket öltött tehát nem a szovjet beavatkozás következménye. A közértelmesség a paralizisét diagnosztizáló megállapítás mely között húsz esztendő telt el mutatja, hogy az iskolázatlan pártfunkcionáriusok tömeges befolyása révén felszaporodtak.
Sükösd Mihály az Élet és Irodalomban 1963-ban! brutális egyértelműséggel mutatott rá az egyetemre jelentkező magyar ifjúság humanisztikus műveltségének lesújtó nívótlanságára, az önálló ítélőképesség ijesztő hiányára! (és ezek az emberek vannak ma ország vezetői posztokon!) Hellenbart Gyula
A tömeg értelmi színvonalát nem lehet eléggé alábecsülni.