- Az EU Bírósága szerint jogszerűen fogadták el a feltételességi mechanizmust, ami alapján jogállamisági gondok esetén el lehet vonni támogatási pénzeket a kormányoktól.
- A lengyel és a magyar kormány tavaly indított pert a mechanizmusról szóló rendelet ellen.
- Orbán Viktor előre felszólította a tagállamokat, hogy álljanak ellen, mert a bíróság szerinte politikai döntést hoz az ügyben.
- A Bizottság javaslata alapján a tagállamokat tömörítő Tanács dönthet a mechanizmus alkalmazásáról, számításaink szerint legkorábban az ősz elején.
Az EU Bírósága visszautasította a magyar és a lengyel kormány keresetét, és ezzel kimondta, hogy jogszerű az úgynevezett feltételességi mechanizmusról szóló rendelet. Azaz alkalmazható. A rendelet lényege, hogy elvehetik az EU-s támogatások szétosztásának a jogát azon kormányoktól, amelyek nem tudják garantálni, hogy a pénz annak menjen, akinek azt Brüsszelben szánták. Ez pedig a rendelet szerint összefügg a jogállamiság állapotával: ahol a helyi intézmények nem lépnek fel a korrupcióval szemben, vagy ahol politikai befolyás alatt működik az igazságszolgáltatás, ott nincsenek meg ezek a garanciák.
A rendelet alapján a demokráciát leépítő tagállamokat meg lehet büntetni.
A rendelet 2020 decembere óta hatályos, de az alkalmazását a bírósági per idejére felfüggesztették. Mostantól viszont alkalmazható, bár a használata nem egyik napról a másikra történhet. Ha a kérdés úgy merülne fel, hogy a rendelet alapján mikor lehet leghamarabb megbüntetni egy kormányt, akkor a legvalószínűbb válasz az, hogy talán nyár végén, de inkább csak ősszel. Ha büntetnek, akkor az EU-s kifizetések részben vagy egészben leállhatnak.
Orbán előre szólt, hogy küzdeni fog ellene
Orbán Viktor miniszterelnök már január 22-én készített egy röpiratot arról, hogy a Bíróság szerinte politikai döntést hoz majd, és ennek megfelelően a magyar és a lengyel keresetet visszautasítja. Többek között így fogalmazott: „Ők úgy gondolják, hogy a bírók és a bíróság a politikai döntéshozók helyébe léphet. Ők úgy gondolják, hogy nemcsak alkalmazzák a jogot, de alkothatják, fejleszthetik is. Ők úgy gondolják, rákényszeríthetik a tagállamokat, hogy az integráció következő fázisába lépjenek. Ők úgy gondolják, hogy az uniós intézmények gyámsága alá helyezhetik a tagállamokat azokon a területeken, ahol az uniónak nincsenek hatáskörei. Ők úgy gondolják, hogy ennek érdekében költségvetési zsarolás is bevethető.” Írása végén felszólította a tagállamok kormányait, hogy álljanak ellen, ne hagyják, hogy a kormányok helyett a Bíróság döntsön az EU fejlődésének irányáról. „Ébresztő!” – fejezi be a szöveget.
Ez arra utal, hogy a magyar kormány tovább folytatja majd a küzdelmét az EU Bírósága ellen, ahogy azt tavaly már el is kezdte, amikor nem volt hajlandó teljesíteni egy menekültügyi törvényt érintő ítéletet, illetve felvértezte magát az Alkotmánybíróság állásfoglalásával, amely felhatalmazta a kormányt, hogy bizonyos esetekben ne tekintse kötelező érvényűnek a Bíróság döntéseit.
A mostani ítéletet ugyan nem tudja érvényteleníteni a magyar kormány, hiszen ebben az esetben a szankció kivetését hazai törvényekkel közvetlenül nem volna képes felülírni, de az irány világos: a Bíróság hatalmát megkísérelheti megtörni, például a tanácsi döntések sorozatos vétózásával, vagy a kötelezettségszegési eljárások figyelmen kívül hagyásával.https://444.hu/2022/02/16/elvesztette-a-magyar-kormany-az-eu-elleni-legfontosabb-peret
Sajnos ennek az lehet a következménye, hogy azokat az Uniós támogatásokat is elveszítjük, ami minden magyar emberre számolva átlag 1 500 000 Ft-ot jelent.Páriák lettünk az Unióban is, a NATO-ban is.
Már ha marad Orbán!
Ez borzasztó! 48 000 milliárd Ft GDP-hez csak késleltetve tud visszalökni az EU
évi 1200 milliárdot??????
Alig pár napja, hogy a magyar honvédség parancsnoka így nyilatkozott: “A honvédség felkészült arra, hogy ha bármi történik körülöttünk, megvédje a magyar embereket.”
Ma pedig ezt olvastam:
“Száz autó katalizátorát lopták el tolvajok a Magyar Honvédség Tápiószecső-i telephelyéről. A tolvajok a kerítésen átmászva jutottak be a honvédségi területre, ahol aztán a parkoló autókhoz mentek, amelyekből kivágták és ellopták a katalizátorokat.
Honvédség és még egy telephely őrzésére is képtelenek szánalmasak.
Juditka megbukott
te buktál meg
Sok ostoba” Az Uj de jó 16%.át juttatja vissza saját befizetésünknek! Az európai uniós karámba a támogatás ígéretével csalogatják, terelgetik a Kelet-európai marhákat. Önérzet már régen nincsen, csak a potyalesők tátott szája, zsebe. Régen, csak a beteg, a törött lábú, vagy a részeg ember szorult „támogatásra”
De miből lészen a támogatás? Természetesen a tagállamok befizetéséből. Az agyon reklámozott támogatás, 300 millió Euróval több a saját befizetésünknél! Akkor mi az értelme? Ki nem találják, (az ostobák). Józan paraszti ésszel gyorsan kitalálható. A saját pénzem arra költöm, amire én akarom, ami nekem fontos. Olyan dologra, beruházásra, ami később pénzt hoz. Ezzel ellentétben mire adják a támogatást? Csatornázásra, szemétlerakóra, (amiért a használat díjat majd nékik fizetjük, mivel előbb privatizálták, tehát a pénzüket magukra költik, a maguk „üzletébe” történik a beruházás!) környezetvédelemre, értsd: patakmeder, erdőtakarításra, stb., ami ugyan fontos, csak éppen „el nem adható
„De miből lészen a támogatás? Természetesen a tagállamok befizetéséből.” – És vajon miből lészen a 13. havi nyugdíj fedezete? Az analógia ugyanaz: az adózók befizetéséből. Tehát ordas nagy hazugság, hogy a Fidesz jóságának köszönhetik azt a nyugdíjasok.
„Ezzel ellentétben mire adják a támogatást? Csatornázásra, szemétlerakóra, (amiért a használat díjat majd nékik fizetjük, mivel előbb privatizálták, tehát a pénzüket magukra költik, a maguk „üzletébe” történik a beruházás!) környezetvédelemre, értsd: patakmeder, erdőtakarításra, stb., ami ugyan fontos, csak éppen „el nem adható”
Erősen tévedsz! (Szándékosan nem használok ennél élesebb kifejezést.)
Az EU csak ideadja a támogatást, azt, hogy mire költjük, vagyis mire lehet pályázni, már a magyar hatóságok döntik el. Ha ők olyan hülyék, hogy alföldi kilátókra adnak pénzt (ugyanarra a településre, vagy egy tucatra!), akkor azért nem az EU okolható.
Haááát normális!?
Az EU nettó befizetőinek listája jelenleg így fest: Németország, Franciaország, Olaszország, Hollandia, Belgium, Svédország, Ausztria, Dánia, Finnország és Írország, míg a nettó haszonélvezők alkotják jelenleg is a tagállamok többségét, beleértve Magyarországot is. Magyarország nettó haszonélvezői státuszához kapcsolódóan jellemzően két diskurzus uralja a közbeszédet:
Itt a piros, hol a piros…
Unalmas ez a nettó befizető, kreatív könyvelés.
Franciaország, Olaszország, … a piszkosul eladósodott államok nettó
befizetők
Franciaország is nettó befizetője a 14 afrikai gyarmatának, mi?
A franciák jól ráijesztettek a görögökre, hogy Törökország megtámadja őket.
A szabadságszerető görögök hegyeket vásároltak francia-német fegyverekből.
Aztán hogy-hogy nem, a csődbe menetel előtt még rendeztek egy olimpiát.
Innen a mondás ; „Magyarország jobban teljesít!” ( a görögöknél)