A román családok jövedelme 136 százalékkal, a magyaroké pedig csak 72 százalékkal nőtt az elmúlt tíz év alatt.
Bár az elmúlt években gyakran esett szó hazánk kimagasló gazdasági teljesítményéről, Magyarországon az átlagos GDP növekedés mindössze 2,3 százalék (2020 nélkül 3,1 százalék) volt, ami megközelítette az uniós átlagot. A gyors növekedés részben az EU-s támogatásoknak köszönhető, amelynek nettó értéke (fejlesztési és földalapú támogatások) 2010-2020 között a GDP 5 százalékát tette ki – írja elemzésében a Gazdaságkutató Zrt. (GKI).
Magyarország egy főre jutó GDP-je 2010-ben 39 százaléka volt az uniós átlagnak, 2021-re ez már 50 százalékra nőtt (vásárlóerő paritáson az arányok 64 százalék, illetve 76 százalék). Románia egy főre jutó GDP-je 62 százaléka volt a magyarnak 2010-ben, ez tavalyra már 69 százalékra nőtt (vásárlóerő-paritáson pedig 78 százalék, illetve 96 százalék). Tehát Románia e téren csaknem utolérte Magyarországot, ami jelzi, hogy Románia gyorsabban zárkózott fel az uniós átlaghoz, mint Magyarország – vonják le a következtetés a kutatók.
A gazdasági növekedésnél is fontosabb, hogy ebből mit érzékelnek a polgárok: a GKI a két keresős, két gyermeket nevelő (országos átlagot kereső) háztartásokat és az egy fős nyugdíjas háztartásokat vizsgálta meg, 2010-ben a romániai két gyermekes két keresős háztartások nettó éves jövedelme 59 százaléka volt a hazainak, ez az arány 2021-ben 81 százalék lett (vásárlóerő paritáson ez 68 százalék, illetve 94 százalék volt).
Ennek oka, hogy a román családok jövedelme 136 százalékkal, a magyaroké csak 72 százalékkal nőtt ezen időszak alatt, ráadásul ebben a családi adókedvezmény hatása is benne van. Vagyis a hazai, kimagasló keresetemelkedés és a gyermektámogatási rendszer együttes hatását is túlszárnyalta a román keresetnövekedés, ráadásul ha az ütemkülönbség fennmarad, 1-2 év alatt utolérik a magyar szintet.
Még a román nyugdíjasok helyzete is gyorsabban javult
Magyarországon 1,2 millió nyugdíjas él 150 ezer forintnál kevesebb pénzből, 13 ezren pedig 50 ezer forintot sem kapnak.
A romániai nyugdíjasok átlagos éves jövedelme 2010-ben 46 százaléka volt a hazainak, 2021-re ez már 63 százalék lett (vásárlóerő paritáson az arányok 50, illetve 76 százalék). Vagyis a román nyugdíjasok helyzete jobban javult, mint a magyaroké, igaz, még így is jelentős a lemaradásuk.
A korrupció elleni intézkedés volt a kulcshttps://hvg.hu/gazdasag/20220222_Romania_magyarorszag_gki
Akkor nem véletlenül kampányolnak a Momentumos hazafiak a románok és a szlovákok mellett?
Átköltöztek már?
„a GKI…”
Na, eddig olvastam, a heti viktor gucsmoló cikkét
Apám! ez a célmondat, mindent visz
„A korrupció elleni intézkedés volt a kulcs”
a néphülyítés magas foka.
Tudnak a bolsik, na!
Romániának könnyű volt, együtt zárták le a határokat a Hunnia börtönelme teljes egészével, hogy végrehajtsák a világmindenség összes szerepét szappantisztító sorozatokkal érzékenyítve és vonultatva a világot. Károlyi raccsolós történelmével kezdtek a testvéremmel romániai történelmet, mely által az összes népe és valamennyi csapása felvonult és egyházakat nyitott, Nagy Anna halottja főszerepének végrehajtásával piros Holdjakot a bibliájuknak. Így könnyű megmaradni az összes vallásával Illéséknek.
Még az MTI is kiakadt Orbán Magyarországot lenéző szavain, inkább cenzúrázták a beszédét
„A kóceráj rendben van, a gépház működik, a kassza csörög” – ezt mondta Orbán Viktor szombaton a Magyar Kereskedelmi Kamara évadnyitó rendezvényén, ám azok, akik csak az MTI híradásaiból és a kormányhoz közeli sajtó cikkeiből tájékozódnak, ennek a mondatnak csak egy részét olvashatták. Mégpedig ezt: „A gépház működik, a kassza csörög”.
Bocsi, de én sötétben tartott trágyával etetett gomba vagyok.
saját döntésetek
és nagyon igyekeztek ennek megfelelni
tisztára mint anno a minden tisztessége magyar által utált lábszagú büdöskomcsik, na azok voltak még ilyenek mint ti
ezek vagytok
A forrást is tedd hozzá, ha már idézel ! Propeller nevű hecc kiadványról van szó !
Ozzy, te ugye minden hozzászólásodban megjelölöd a forrást? Vagy mégsem?