Ráadásul az sem segített a rentabilitásnak, hogy a politika találta ki ezt az egészet, és nem nagyon méricskélték, hogy lesz-e elég fizetőképes kereslet, így borítékolható volt, hogy úgy fog járni ez a projekt is, mint a makói Makovecz uszoda, amit felépítettek, mert mekkora szó, hogy maga Makovecz tervezte az uszodát, csak éppen azt nem kalkulálták bele, hogy ettől még nem fogja mindennap ott áztatni a tyúkszemét a fél város, így pedig elég nehéz kihozni az üzemeltetést nullszaldósra |
Figyelem! Az alábbi, a cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem az eszakhirnok.com nézeteit tükrözik. Mi a hírt/eseményt közöljük, a kommenteket nem tudjuk befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Ez pont nem igaz a Hagymatikumra, az ugyanis már nem igényel működtetési támogatást, és a további beruházásokat is saját erőből tudja megoldani. Hogy, hogy nem a makói fürdő sokkal inkább a romániai vendégekre, mint a városi tyúkszemes lábukat áztatókra számít.
https://turizmus.com/desztinaciok/sajat-laban-all-a-makoi-furdo-1168862
A tapolcai fürdőnek is az idegenforgalomra kellene támaszkodni, és nem a miskolci látogatókra. Csakhogy ez egy szakma, amihez érteni kellene, különben úgy fogunk járni, mint a klasszikus viccben a szovjet kupleráj, ami tönkrement, mert nem jó nőket, hanem politikailag megbízható régi elvtársnőket alkalmaztak.
Elolvastad te a cikket, amit belinkeltél?
Most azt hagyjuk, hogy eléggé PR szagú az írás és a fideszesített helyi újságból vette át turizmus.com, de a 2020. februárjában készült írás vége ez:
„2021-ben viszont – éppen az építkezés miatt – visszaeshet a forgalom, ezért elképzelhető, hogy átmenetileg ismét szükség lesz az önkormányzat működési támogatására. Ennek összege induláskor, nyolc éve 180 millió forint volt. Az összeg aztán évről évre csökkent, és két éve, amikor legutóbb kellett ilyet biztosítani, már csak 50 millióra volt szükség.”
Magyarul a 2012-ben átadott objektum 6 éven keresztül csak vitte a százmilliókat, utoljára 2018-ban költött rá a város 50 milliót. Ezután következett a 2019, ami nullszaldót, esetleg vékonyka nyereséget hozhatott. Ugyanakkor 2020 és azóta minden év valószínűleg újra vastagon veszteséges lehetett, hiszen a 2020-ben nem csak a cikkben is említett építkezés okozhatott bevétel kiesését, de az év tavaszán hazánkba érkező COVID miatt valószínűleg a romániai vendégek sem tolongtak az elmúlt két évben az uszodában. Szóval, attól tartok, hogy nem biztos hogy ezt a fürdőt kellene sikersztoriként, az Ellipsum átlal követendő mintaként tálalni.
Megy az értő olvasás?
„, az ugyanis MÁR nem igényel működtetési támogatást,”
Nem állítottam, hogy korábban nem igényelt.
A fenti írásban szereplő „fizetőképes kereslet” kifejezés egy építendő/épülő fürdő tekintetében nevetséges feltétel. Ha a vezetés akkor kezdene fürdő építésébe/fejlesztésbe, amikkor már tömegek kopogtatnak a városháza kapuján, hogy szeretnénk ide jönni az ország másik végéből áztatni a tyúkszemes lábunkat, akkor ma is csónakázó pocsétájában tocsoghatnánk. Ezek a fejlesztések hozzák a turistákat, akik többlet adóbevételt hoznak a városnak, amiből futja majd támogatni az olyan komplexumokat, mint esetünkben az Ellipsum. Tehát nem ördögtől való, hogy a város is belenyúljon a saját zsebébe, hisz ilyetén a saját érdekében teszi azt.
Nyáron tele volt a tapolcai nagy parkoló, biztos, hogy haszonnal működött a fürdő, A szakértelem ahhoz kell, hogy ne csak nyáron legyen vendég.