Kérdőjelek a halálesetre vonatkozóan

Az alezredes halálával kapcsolatos furcsaságokat fokozta az is, – mint a Blikk is megírta anno –, hogy 1999-ben felakasztotta magát Dénes Gábor őrnagy, BM rendvédelmi szervek védelmi szolgálatának tisztje, aki Kuzma Mihály halálának körülményeit vizsgálta. S hogy arra vonatkozóan milyen érdekességek adódtak ezzel kapcsolatban?

Korábbi cikkek alapján a BMRFK orvosa azt állapította meg, hogy Kuzma Mihály hajnal négy és hat óra között vesztette az életét, ám az alezredes akkor még otthon volt. A boncolás során reggel negyed nyolc és fél tíz közé tették a halál időpontját, viszont a kapitányságon senki nem hallotta azt a lövést, amely az életét kioltotta. Kérdés az is, hogy az alezredest a beosztottai aznap reggel miért nem keresték.

Az igazságügyi fegyverszakértő szerint Kuzma Mihály a pisztolyt jobb kezének hüvelykujjával sütötte le a fegyvert, ám egy másik szakember nem talált lőpornyomot az alezredes jobb kezén. Továbbá az írásszakértő szerint az íróasztalon talált levelet a rendőr írta, ám egy grafológus azt állította, hogy az iromány nem is búcsúlevél. Ráadásul úgy találta, hogy az utolsó mondatot Kuzma kényszer hatására írhatta.

A holttest elhelyezkedése nem felelt meg annak a feltételezésnek sem, hogy a nyomozó az asztalnál ülve, kissé előrehajolva lőtte magát fejbe. Kuzma Mihályt ugyanis a szék mögött találták meg – ahová még csak le sem csúszhatott ülő helyzetből. A jegyzőkönyvben szereplő adatokból nem volt megállapítható a lövedék becsapódási szöge sem. Ugyanis, ha az alezredes ült, akkor túl alacsonyan volt a megadott értékhez képest, ahonnan nem érhette a lövés. A tanúvallomásokban a fegyver egyszer a holttest jobb, máskor a bal oldalán volt, de nem tisztázódott az sem, hogy melyik tanú emlékezett jól.

Hogy Kuzma Mihály tényleg öngyilkos lett-e vagy esetleg megölték, nem derült ki. Mint ahogy az sem, amit Varga István a parlamenti felszólalásában is megemlített miszerint meggyőződése, hogy lehetetlen feladat lesz rájönni arra, hogy ki a felelős Kuzma Mihály haláláért.

Érdekes végkifejlet

Az pedig már csak hab a tortán, hogy utólag derült ki az is, hogy az alezredes feljelentést tett az akkori Békés megyei rendőrfőkapitány, Gál László ellen is, aki az 1998-as kormányváltás után a Belügyminisztérium Felügyeleti és Ellenőrzési Hivatalát vezette, és akinek a rendőrségen belüli visszásságok, visszaélések és korrupció felderítése és kivizsgálása volt a feladata.https://www.blikk.hu/aktualis/krimi/rejtelyes-halaleset-ongyilkossag-kuzma-mihaly-olajmaffia-korrupcio/9c6rrfc?fbclid=IwAR0ti-B3YhKmFnDEIjQuAk2khr9CLntwgaCF6J49RELc4abPyPWP4-CZ0Go

Ö