Miután az orosz hadsereg harcokba kezdett a csernobili atomerőműnél, annak ellenére megrohanták a magyar vásárlók a gyógyszertárakat, hogy nukleáris katasztrófa esetén nem sok hasznát vennék – számolt be róla a szabadeuropa.hu.
Emiatt viszont országszerte alig lehet jódtablettához jutni, állítják fővárosi és vidéki gyógyszerészek a Szabad Európának. A nagy drogérialáncok online felületei alapján ezek az üzletek még az algaport és a kukoricakeményítőt tartalmazó, de egyébként jódtartalmú készítményekből is kifogytak.
Mint a lap írja: ha egészséges emberek szednek jódot, azzal csak árthatnak maguknak, leginkább a pajzsmirigybetegek száma emelkedhet.
Azt kevesen tudják, hogy a például a csernobili atomkatasztrófakor kiosztott, hozzávetőleg 100 milligramm kálium-jodid-hatóanyagú tabletta három nagyságrenddel több hatóanyagot tartalmaz , mint a patikákban kapható, jódhiányosoknak árult 100-200 mikrogrammos termékek. Az ezerszeres különbség a hatóanyagnál pontosan azt jelenti, hogy ezer darab tablettát kellene bevenni a száz mikrogrammosból ahhoz, hogy annyi hatóanyag jusson a szervezetünkbe, mint egy száz milligramos tabletta bevételekor.
via szabadeuropa.hu
az atomerőművek azok olyanok, hogy egy nyamvadt vezetéken kapják-adják az áramot. Egy atomerőműben semmiből nincs kettő-három
ITT A SZABAD EURÓPA RÁDIÓ, A 19, 25, 31, 41, 49-ES RÖVID HULLÁMHOSSZON…
a fellazítás politikája
https://www.youtube.com/watch?v=4QdPwHYfDm8
Akik nem hallgatták anno ’56-ban a CIA reklámrádióját, még el is hiszik…
Egyébként a patikai jódtabletta olyan mint a szenteltvízzel meghintés. A hatásos polgárvédelmi pedig akár ki is fingathatja a beszedőt. Tehát csak ha már úgyis mindegy, hátha hat. Akit érdekel, olvasson róla.
„Az ISF-1 egy hatalmas medence, amiben nagyjából 21 000 darab, 7 méter hosszúságú, RBMK reaktor kiégett üzemanyag-kazettát tárolnak függőleges védőcsövekben, a víz alatt. Egyes kazetták 30 éve pihennek, az „újabbak” 21 éve fejezték be az energiatermelést. Aszódi Attila szerint a kazetták körül és fölött nagy mennyiségű víz található.
Amikor az áramellátás megszűnik, először a dízelgenerátorok indulnak be, hogy a hűtést biztosítsák. A dízelüzemanyag kifogyása után – ha azt nem pótolják – a hűtőszivattyúk is leállnak, majd ez a hőteljesítmény elkezdi melegíteni a medence vizét. „Több hét, amire olyan magas lesz a víz hőmérséklete, hogy a párolgás intenzívvé válik, még több idő, amire a forrás beindul, és az ukrán stressz teszt jelentés szerint kb. 2 hónap, amire olyan magas (300 °C) lehet a kazetták felületi hőmérséklete, hogy esetleges burkolatsérülést lehet feltételezni” – írja a szakértő.”