Tette ezt azt követően, hogy a megyei napilap a napokban címlapon hozott egy hírt, mely szerint emelték a bérleti és üzemeltetési díjakat a Búza téren.
A polgármesteri hivatal kampányidei hangulatkeltésnek nevezte az Észak és a BOON írását, amely szerintük hemzseg a valótlan állításoktól. Éppen ezért – folytatják – az önkormányzat megteszi a szükséges jogi lépéseket az adott médiummal szemben, mint ahogy azt az elmúlt időszakban más alkalommal is megtette, sikerrel.
– Az elmúlt hetekben kiemelt politikai figyelem irányult a Búza téri piacra, több álhír, pletyka is szárnyra kapott, amelyek közül egy sem bizonyult igaznak. Csakúgy, mint a megjelent cikk tartalma. Ugyanis nem bérleti díj emelés történt a Búza téri piacon, hanem a bérlők és a Miskolci Piac Zrt. között már évek óta fennálló és szerződésben foglalt, infláció mértékének automatikus érvényesítése – írják.
Mint a hivatal fogalmaz, a bérleti díj korrekciója a KSH által közölt inflációnak megfelelően vált szükségessé és ez eddig minden korábbi esztendőben is megtörtént (így tehát idén is). – Az infláció mértéke 2021-ben 5,1 százalékos volt, ezért a 2022-ben ennyivel változtak a díjak. Ez az éves korrekció azonban minden bérleti szerződésben rögzített, így nem érte váratlanul a kereskedőket. Ezek ismeretében mindenki számára világos, hogy nem került sor olyan rendkívüli díjemelésre, amely igényelte volna Miskolc önkormányzatának, vagy akár a Miskolc Piac Zrt.-nek külön hozzájárulását, döntését – tette hozzá.
Miskolc vezetése végül arra kért mindenkit, hogy „kicsinyes politikai haszonszerzés miatt ne keltsenek álhíreket, sem a Búza téri piaccal, sem Miskolccal kapcsolatban.”
Az Észak egyébként februárban írt legutóbb a Búza térről, pontosabban a város éléskamrájának számító piacról. Akkor éppen attól félt, hogy az őstermelői piac megszűnik (március 9-ét írunk és az őstermelői piac nem szűnt meg). Akkor az újság „félelmeire” lapunk hasábjain Halmai Gyula, a Miskolc Holding Zrt. ingatlangazdálkodási igazgatója mondta el újra a piac reorganizációjának lépéseit (amiről egyébként itt, itt és itt is írtunk).
Szopkó Tibor alpolgármester is erre úgy reagált: Miskolc önkormányzata elkötelezett a piac változatlan működtetésével kapcsolatban, melynek része az őstermelői piac is. – Határozottan visszautasítjuk a politikai hangulatkeltést, a témával kapcsolatban szárnyra kapott rémhíreket. Mivel ezeknek semmi valóságalapjuk nincsen, csak a politikai haszonszerzés motiválhatja azokat, akik kitalálják és terjesztik ezeket a hazugságokat. Ennél
Azt már tapasztaltuk, hogy berágni tud. Így két év után lassan meg kéne tanulni vezetni a várost.
Köszönjük a hozzászólást Elipsum János!
„-Összességében jó polgármester volt Kriza Ákos vagy nem?
-Nem szeretem a sommás értékeléseket. Alapvetően tisztességes, okos embernek tartom, de szerintem nem volt meg az a tanácsadói köre, akikre támaszkodva a várost valóban fejleszteni lehetett volna. A nem megfelelő döntések miatt terheli felelősség, mert nem volt bátorsága szélesebb körben bevonni a városért tenni akarókat, ezért egy szűk csoporttal dolgozott, akiknek nem volt elég kötődésük a városhoz. /azonnali.hu/”
Oszt megvan már Pali bácsi városhoz kötődő tág csoportja, akik megvetik a sportállásokat és megfelelően döntenek a város ingatlanjairól?
Veres Pál szerint ez volt,a fideszes ervin szerint meg szekus…:):):)
Pali is fideszes, ha esett volna még le…
Ha az akkor mi a probléma fidelitasoskám?
Ja, hát ez azelőtt volt mielőtt kiderült a -57 mrd amit összehozott a román gárda.
Emeltek bérleti díjat, emeltek. A város emelte, nem, akkor mi a fenének perel a város…inkább az apportálásról és a cég helyzetéről kellene beszélniük.
Csak azért, mert Kriza Ákos olyan volt, amilyen, Veres Pál nem lesz jobb polgármester.
Sajnálom, hogy rá szavaztam, és bár nem titkolom, szégyellem magam. Függetlenül attól, hogy nem az önálló döntésem volt, hanem bíztam a párom ítélőképességében, aki kollégája volt.
A miskolc.hu oldalon találhatók meg a valódi információk. A termelői piacot az előző vezetés hozta létre, és az alacsonyabb áraival rontotta a piaci viszonteladók pozícióját.
Most ez apportként bekerült a másik piacba, de a város továbbra is kisebbségi tulajdonos.
Innen kezdve a kérdés csak az, hogy a termelői piacon – ha az a régi-új „szakértők” szerint rontotta a másik piac esélyeit – mikor mennek fel a bérleti díjak annyira, hogy onnan kezdve ne rontsák atokat
Azt sem tudjuk, mert Veres nem henceg vele, hogy a termelői piacon adtak-e bármiféle garanciát a termelőknek a bérleti díjak alakulásáról. Nem tudjuk biztosan, a polgármester tudja-e, hogy sok terményt már ősszel el kell ültetni, tehát üzleti tervhez tudni kell a tavaszi, az eladást terhelő költségeket. Nem politikai támadástól meg pereskedő fenyegetőzésról kellene nyilatkoznia, hanem arról, hogy alakulnak a termelői piacon a díjak, az apportálással kombinált megállapodás tartalmaz-e bármilyen garanciát az őstermelőknek. Erről meséljen Veres Pál! D csakis az igazat!
Egyébként a mi Pali bá-nk járt már életében a piacon?
Látta, hogy a csarnok fele kiadatlan, a másik felén meg nem lehet közlekedni, mert az áruk ki vannak pakolva a standok ELÉ?
Én meg berágtam a polgármesterre.
Vajon nem a maszatolás az, amit politikai haszonszerzés motivál?
A döntéselőkészítő irományban kerek perec le van írva, hogy az őstermelői az egy konkurens piac lényegesen kedvezőbb feltételek biztosításával. Ha ezt apportálásra kerül, akkor már nem lesz konkurenciája a másik piacnak? Vagy most házon belül fog versenyezni a két piac? Elég hihetetlen, és amíg ez nincs tisztázva, addig az őstermelők alapos okkal félnek attól, hogy jelentősen kedvezőbb feltételeiknek lőttek.
Egyébként aki járt már a piacon életében, az megtapasztalhatta, hogy az őstermelői annyira nem is jelent konkurenciát, mert más a profilja. Korábban volt ugye a káosz halottak napja meg karácsony környékén, mert sem a virágokat, sem a karácsonyfákat nem a csarnokban árulták 🙂 , hanem a parkolóban.
A terelőin viszont soha nem árultak, és nem is fognak árulni halat, tejet, tejterméket – túrót, tejfölt sajtot – hűtést igénylő hentesárut, tésztát, stb. Viszont lehet válogatni, a másik piac viszonteladói, vagy azok alkalmazottai ezt nem engedik, a legtöbb helyen egyből ráförmednek, ha valaki csak hozzá is mer érni az érzékenyebb áruhoz, pl. gyümölcshöz.
Északmagyar? Egyike a kormány klón médiáinak.