„Ha a NATO provokál minket, atomhatalom vagyunk, miért ne?” – reagált az orosz ENSZ-diplomata a kérdésre, hogy Putyin tényleg bevetne-e atomfegyvert
KIállt az atomfegyverek esetleges használata mellett az oroszok ENSZ-be delegált nagykövet-helyettese, Dimitrij Poljanszki, aki szerint ilyesmire akkor kerülhet sor, ha a NATO „provokálja” az országukat.
Poljanszki a brit Sky News újságírójával beszélt kevéssel azután, hogy Putyin szóvivője, Dmitrij Peszkov is közölte, hogy az orosz elnök bevethet atomfegyvereket, ha úgy érzi, hogy az országuk létezését fenyegetik.
A kérdésre, hogy Putyin helyesen járt-e el, amikor a világ többi részét nukleáris háborúval fenyegette, a nagykövet-helyettes elmondta: „Ha Oroszországot provokálja a NATO, ha Oroszországot megtámadja a NATO, miért ne, atomhatalom vagyunk”
„Nem hiszem, hogy ez a helyes dolog. De az sem helyes, hogy Oroszországot fenyegetik és megpróbálnak beavatkozni. Szóval ha egy atomhatalommal van dolgod, természetesen számolnod kell a viselkedésed minden lehetséges kimenetelével” – mondta az orosz diplomata, aki azzal sem értett egyet, hogy az amerikai kormány háborús bűnök elkövetésével vádolja az orosz vezetést.
„Nem hiszem, hogy háborús bűnöket követnénk el Ukrajnában. Természetesen ezt nem az én dolgom megítélni, nem vagyok ott. Ön sincs ott. A videókat látja, azokat a videókat, melyek közül számosat fake news-nak tartanak. Ön hisz egy dologban, én meg egy másikban” – mondta el Poljanszki, mire a Sky News riportere az AP fotósainak Mariupolban készített fényképeit mutatta meg a nagykövetnek, szétlőtt lakóházakról, eltemetett gyerekekről.
A nagykövet-helyettes azonban nem volt hajlandó elismerni az oroszok felelősségét, szerinte az ukránok a saját épületeiket és civil lakosságukat lövik. „A kezdetektől megmondtuk, hogy a hadseregünk nem jelent fenyegetést az ukrán civil lakosság számára” – tette hozzá.
Akárcsak nálunk! Felmondta a belesulykolt szöveget.
„Jugoszlávia bombázása, hivatalos fedőnevén: „Allied Force” hadművelet a NATO egyik légi hadművelete volt a délszláv háborút követő koszovói háború idején, a jugoszláv haderő ellen, az USA-ban Noble Anvil hadműveletnek nevezték. Célja a jugoszláv haderők Koszovóból való kivonásának kikényszerítése a jugoszláv kormányzattól. Ez volt a második nagyobb koalíciós hadművelet a NATO történetében, az 1995 őszi Deliberate Force hadműveletet követően.
A Szerbiából és Montenegróból álló országot 78 napig bombázták, a hadművelet legfőbb célja az volt, hogy elkerüljék a humanitárius katasztrófát Koszovóban, ahol a szerbek súlyos etnikai tisztogatást kezdtek a tartomány albán lakossága körében.
A 19 évvel ezelőtti támadások során a különböző becslések szerint Jugoszlávia-szerte összesen 1200-3500 civil, katona és rendőr halt meg, az ország gazdasága pedig mintegy 30 milliárd dolláros kárt szenvedett. Ugyanakkor körülbelül 25 ezer lakóépület semmisült, illetve rongálódott meg, 470 kilométernyi közút és 595 kilométer vasútvonal vált használhatatlanná, 14 repülőtér, 19 kórház, 69 iskola és 44 híd rongálódott meg vagy dőlt romba. A légitámadások által okozott anyagi kár nagyságát akkor körülbelül 100 milliárd dollárra becsülték.”
– a Maszol.ro portálról
Az más! A demokrácia export volt ENSZ felhatalmazás nélkül.
És?
Semmi és. Így jártál oszt ennyi.
„Szerb források szerint több száz civil halálát okozták már a NATO szegényítetturán-lövedékei. A Szarajevó környéki Hadzici község 4000 lakosából állítólag 400-an szenvednek daganatos betegségekben, és mindannyian az 1994-es bombázás után betegedtek meg. Hadzicire különösen sok uránlövedéket dobtak, mert a településen tankgyár működött, és ezeket a lövedékeket kimondottan tankok rombolására fejlesztették ki. Az ott lakók nagy része a tankgyárban dolgozott, és a támadások után a lövedékek hüvelyéből használati tárgyakat készítettek. Azt is mesélik a helybeliek, hogy ’95-ben a támadások körül torzszülött borjak láttak napvilágot, és a zöldségföldek megbarnultak. Ezeket az eseteket hivatalosan senki sem rögzítette, az ott élők szerint az akkori, éppen a békéről tárgyaló szerb vezetés is el akarta titkolni. Banja Luka-i orvosok szerint körzetükben a háború óta ötször annyi rákos beteget láttak el, mint előtte. Az Independent című brit újság munkatársai meglátogatták a boszniai Kasindo kórházat, ahol sok rákos beteget ápolnak, köztük kisgyerekeket is. Az áldozatok mind azt mondták, közvetlen közelükben robbantak 1994-95-ben a NATO lövedékei. Az ottani orvosok szerint 1995 óta drámaian megnőtt a rákos betegek száma, akik mind a légicsapások fő célpontjainál laktak.”
Nyugi Szilárd !
Női birkózás is van.
Ennél ocsmányabb propagandát még nem hallottam, mint a gyermekvédelminek csúfolt népszavazással kapcsolatos szöveg.Ez már az ellenfél emberi mivoltát vonja kétségbe. Egész életemben iskolában dolgoztam, de soha nem tapasztaltam, soha nem hallottam, hogy valaha valahol lett volna példa arra, amivel most riogatnak. Egyszerűen felfordul a józan emberek gyomra. Tényleg ennyi telik ezektől a magukat keresztények tartó senkiháziaktól? Nem szoktam minősíteni, de ez kiverte a biztosítékot.
„elmegy a fiatok az iskolába és a lányotok jön haza!” Ajaj, nagy lehet a baj, ha már az iskolákban is operálnak…