Figyelem! Az alábbi, a cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem az eszakhirnok.com nézeteit tükrözik. Mi a hírt/eseményt közöljük, a kommenteket nem tudjuk befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Figyelem! Az alábbi, a cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem az eszakhirnok.com nézeteit tükrözik. Mi a hírt/eseményt közöljük, a kommenteket nem tudjuk befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
GYÓGYEGEREK
Esze rokkant zsóti testvéreire támad?
a miskolci szavazóit cserbenhagyó Zsoltira
SOHA nem szavazok
de ez már kevés
Zsoltira soha-soha
sad but true
Szavazzatok rá s mehettek bécsbe kávézót nyitni. NEKÜNK IS EZT MONDTÁK. MÉGIS ITT VAGYUNK.
Na, a vörös disznó üzenget, de legalább a szőrzete felvállalja a moslékkoalíciós voltát.
Zsoti szopi szopi
Miért nem jelenhetett meg az igazság arról, mit képvisel a cigányok bibliája Jézus megváltóval az élen, hogy tisztuljanak emberré, meg miket tettek, a Rákóczi terükkel, amelyik vált tőlük gyalázatal?
„A cigánypasztoráció tevékenységei
A cigánypasztoráció több tevékenységi kört ölel fel komplex módon.
Legfontosabb eleme az evangelizáció, a hit terjesztése, a vallásos lelki élet elmélyítése, megerősítése. Ezt a célt szolgálják a cigány nyelvű misék és más közösségi imaalkalmak, a kimondottan romák számára szervezett zarándokutak, cigánybúcsúk, El Pelé tiszteletének bontakozó kultusza.
A lelki élet elmélyítése mellett a cigánypasztoráció a legkülönfélébb formákban tevőlegesen részt vállal a cigányság hátrányos helyzetű csoportjainak társadalmi felzárkóztatásában, egzisztenciális helyzetük javításában. Karitatív adomány-osztásra, gyermek- és felnőtt oktatási programokra, átképzésekre, munkahelyteremtésre, idősek és betegek szociális gondozására és még más egyéb közösségi vagy intézményi ellátási formákra számtalan változatos példa létezik.
A hagyományos cigány kultúra elemeinek ápolása, a roma identitás erősítése szintén fontos eleme a pasztorációs tevékenységnek. Ilyenek az anyanyelvi szakkörök, tanfolyamok; a cigány hagyományőrző együttesek, kézműves műhelyek működtetése. Ezek a kulturális csoportok, kisközösségek sokszor a templomi szertartásokban is szerephez jutnak.
A cigányok és nem cigányok számára szervezett közös események alkalmat adnak a két közösség számára egymás közelebbi megismerésére, így az egymással szemben táplált előítéletek lebontására, enyhítésére.”