Marosvásárhelynél találták meg őket, egy részüket el is égették. Sok lapon az ellenzéki listára húzták be az X-et.
Kidobott levélszavazatokat találtak Marosvásárhely mellett a Jeddre vezető út mellett egy illegális szemétlerakónál szerdán – számolt be róla a HVG.hu. A lap helyszíni tudósítója elmondta: a köztemetővel szemben építkezési törmelék között bukkantak a szavazólapokra. Jónéhány elszórva van, illetve zsákokat is lehet látni, amelyek szintén levélszavazatokat tartalmazhatnak. Arról is beszámolt, hogy több lapon égésnyomok vannak, vagyis megpróbálhatták őket megsemmisíteni.
A rendőrök nagy erőkkel jelentek meg a lerakónál, lezárták a helyszínt. Azt egyelőre nem tudni, hány zsákban lehetnek szavazólapok, a hatóságok még nem adtak tájékoztatást. Kollégánk elmondta, a rendőrök elsőre nem értették, miért vannak golyóstollal kitöltve a lapok, miért nem pecsét van rajtuk (Romániában azzal zajlik a szavazás).
A HVG tudósítója által látott lapokon kivétel nélkül az ellenzékre leadott szavazatok voltak, a Telex tudósításában említettek a Mi Hazánkra leadott voksokat is.
A szavazólapokon nem volt pecsét, azonban a levélszavazatok anélkül is érvényesek a választási eljárási törvény alapján. Azok a határon túli magyarok, akik március 9-ig regisztráltak, szavazhatnak levélben az országgyűlési választásokon.
A lapok úgy kerültek elő, hogy a punctul.ro újságíróját, Cristian Teodorescut értesítette egy olvasó, aki kiment a helyszínre és videót is készített a lapokról:
via hvg.hu
„A bíróság előtt az utolsó szó jogán mondott védőbeszéd
(idézet: Georgi Dimitrov – Egységfront, népfront, szocializmus)
Elhangzott 1933. december 16-án a lipcsei perben
Valószínű, hogy van der Lubbe február 26-án Hennigsdorfban találkozott egy emberrel, akinek beszélt a Városháza épületében és a palotában eszközölt gyújtogatásairól. Ez az ember azt mondta neki, hogy mindezek a gyújtogatások gyerekjátékok. Felgyújtani a Reichstag épületét a választások idején – az lenne az igazi! Így történt meg a Reichstag épületének felgyújtása a politikai őrület és politikai provokáció közötti titkos szövetség útján. A szövetségnek az a tagja, aki a politikai őrületet képviseli, itt ül a vádlottak padján. A szövetségnek azok a tagjai azonban, akik a politikai provokációt képviselik, szabadon járnak. Az együgyű van der Lubbe nem tudhatta, hogy ugyanakkor, amikor ő az étteremben, a folyosón és az alsó emeleten végezte ügyetlen gyújtogatási kísérleteit, ismeretlen egyének azt a folyékony gyújtóanyagot felhasználva, amelyről dr. Schatz beszélt, felgyújtották az üléstermet.
(Van der Lubbe nevetni kezd. Egész teste hangtalan nevetőgörcsben rángatózik. Ebben a pillanatban az egész terem figyelme, bíráké és vádlottaké egyaránt, van der Lubbéra összpontosul.)”
Dimitrov (Lubbéra mutatva): Az ismeretlen provokátor mindent gondosan előkészített a gyújtogatáshoz. S ez a Mefisztó nyomtalanul el tudott tűnni, és most itt ül az együgyű eszköz, a szánalmas Faust. Mefisztónak azonban nyoma veszett. A hidat Lubbe és a provokáció képviselői, a munkásosztály ellenségeinek ügynökei között minden valószínűség szerint Hennigsdorfban verték.
Werner főügyész itt azt mondta, hogy van der Lubbe kommunista. A továbbiakban kijelentette, hogy ha Lubbe nem is kommunista, de tettét a kommunista párt érdekében és azzal összeköttetésben követte el. Ez helytelen állítás…”
„A tettes visszatér a bűntett helyszínére. Parászka Boróka véletlenül éppen abban az erdélyi faluban él, ahol megtalálták a hírekben szereplő szavazólapokat. Micsoda szerencse, a zsigeri Fidesz-gyűlölő újságírónak házhoz jön az anyag. Séta távolságra kellett kimennie.
Összesen 13 szavazólapot találtak és 60 borítékot. Aki kitette a szemetét, az szándékosan azt a látszatot akarta kelteni, mintha egy rakás szavazólapról lenne szó. A baloldali média pedig ezt kihasználva egy zsáknyi lapról beszél. Pontosabban hazudik.
Azt azonban tudni kell, hogy a szavazólapoka – bárhogy is kerültek a falu szélére – érvénytelenek voltak. Nem volt mellettük azonosítólevél, illetve nem voltak lepecsételve. Ezek a borítékok úgy kerültek a szemétre, hogy egyetlen hivatalos szervhez sem jutottak el.
A Transzparens Újságírásért Alapítvány kiderítette közben, hogy a Telex már február közepén beszerkesztette a talált szavazólapokról szóló sztorit, amit ma élesítettek. Akkor ugyanis még korai lett volna előbújni a történettel, tekintve, hogy csak március 15 után kapták csak kézhez a szavazólapokat az Erdélyben élők.
Elég szép öngólt rúgott a baloldal pár nappal a választás előtt!
A vesztes sajtóper rekorder origonál a bibalybasznádi columbo máris megoldotta a rejtélyt…:):):)
Elég gyenge vagy mellébeszélésből. Így nem fogsz krumplit kapni
Az összefosás neokomcsi hordája már az utolsókat rúgja, aztán kiderül, hogy a saját seggébe… 🙂 🙂 🙂