Nyilvánosságra hozták a brit Quacquarelli Symonds, vagyis a QS friss felsőoktatási rangsorait. A szakterületi listákon több magyar egyetem is szerepel, ám a legjobb eredményt a Zeneakadémia érte el, amelyet az előadóművészet területén a világ száz legjobb egyeteme közé soroltak. A Central European University (CEU) még ennél is jobb helyezést szerzett, politikatudományból például a 24. helyet szerezte meg – csak éppen a CEU neve mellett már nem Budapest, hanem Bécs szerepel.
Politikatudományok és nemzetközi tanulmányok, filozófia, történelem, szociológia, szociálpolitika – ezeken a területeken is a világ száz legjobb egyetemei közé sorolta a CEU-t a brit rangsorkészítő, a Quacquarelli Symonds. „Apró” szépséghiba, hogy a listán az egyetem neve mellett már nem a „Hungary”, hanem az „Austria” felirat áll.
A képzései döntő részét a lex CEU miatt Bécsbe költöztető egyetemmel jól járt az osztrák felsőoktatás: a friss QS-lista szerint a humántudományokban ez a világ 124. legjobb felsőoktatási intézménye, ennél jobb eredményt az osztrák egyetemek közül csak a bécsi ért el. Több területen azonban az Universität Wient is lekörözi a CEU, a filozófiát oktató felsőoktatási intézmények közül a 33. helyet szerezte meg, politikatudományból pedig még jobb eredményt ért el, a világrangsor 24. helyén áll. Szociológiából a 65. helyre, történelemből és a szociálpolitika területén pedig az 51-100. kategóriába sorolták az egyetemet a QS szakemberei.
A brit Quacquarelli Symonds minden évben megjelenteti világrangsorát – amelyre legutóbb kilenc magyar egyetem került fel, a legjobb helyezést a szegedi, a debreceni egyetem, az ELTE és a pécsi egyetem érte el –, áprilisban azonban szakterületi rangsorokat is megjelentetnek. Öt nagy tudományágról és számos részterületről készítenek listákat, különböző súlyozással figyelembe véve olyan szempontokat, mint az adott egyetem hírneve a tudományos szférában, elismertsége a munkaerőpiacon, a publikációk és a hivatkozások száma, a nemzetközi együttműködések.https://eduline.hu/felsooktatas/20220409_zeneakademia_qs_eredmeny?fbclid=IwAR3sdyrL9Uf47rb_LDynd8JEAQ8I2zPyFJqgAYw1S5tYx_HvGUdA43B0a2M
Szobrot Ungarisch Valentinnak!
„A ceu nem mer visszajönni Osztrákiában dívik a gendersemlegesség. Koncsitaizmus”
„az Európai Gazdasági Térségen (EGT) kívüli székhelyű felsőoktatási intézmény akkor folytathat itt oklevelet adó képzési tevékenységet, ha Magyarország és a külföldi intézmény székhelye szerinti állam kormánya által kötött nemzetközi szerződésben szerepel, és képzése a magyar felsőoktatási intézmények képzésével egyenértékű. Ilyenkor a felsőoktatási intézmény székhelye szerinti államban elismert végzettséget tanúsító oklevelek és fokozatok adhatóak, az oktató és kutató munkára, az intézmény működésére az intézmény székhelye szerinti állam előírásait kell alkalmazni.
A miniszteri indoklás szerint a bajor jogot vették alapul mind az EGT-n kívüli, mind az azon belüli egyetemek javasolt új szabályozásánál. Erről tájékoztatták az Európai Bizottságot, amely nem emelt kifogást. Mivel a délnémet tartomány törvénye régóta gond nélkül érvényesül, az új magyar jogszabály „vélhetően minden további próbát kiáll majd” – írja Palkovics László. A Magyarországon jelenleg működő egyetemek „teljesítik a pontosított elvárást, vagy annak különösebb nehézség nélkül képesek lehetnek megfelelni”.
Blablablablablabla…. Ennyi. Palkovics? Na neee…..
Nem egyetem, nincs alapképzés.
Sima ügynökképző
Te csak szervezd a Nyílt Társadalom helyett vigaszágon a Nyílt Háborút.
Gratulálunk a csúti baromnak, hogy szakadt volna az anyjába a pszichopata feje!
Nocsak köcsög, vinnyogsz? 🙂
A csúti barom kedves egyetemi társától, ereszes elvtársnőtől, vagy az angol katonai akadémia homokos hallgatójától kérdezed?
szivárványos moslék gyászmunka