Az oxitocin nevű szeretethormon lehet a felelős azért, hogy az öregedéssel egyre inkább elégedettek és nyugodtabbak vagyunk, mint fiatal korunkban – írja az EurekAlerten megjelent sajtóközlemény. Az új, amerikai kutatók által jegyzett tanulmány összefüggésbe hozta az élettel való elégedettséget az agyunk kémiájával. Azok az emberek, akik több oxitocint termelnek, kedvesebbek másokkal, és általában elégedettebbek az életükkel. Az oxitocin felszabadulása az életkorral növekszik, ami azt mutatja, hogy az emberek átlagosan gondoskodóbbak az életkor előrehaladtával.
A Frontiers in Behavioral Neuroscience szakfolyóiratban megjelent tanulmány szerint az oxitocin a felelős a kedvességért, ebből pedig idős korunkban többet termel az agyunk. Az oxitocin egy agyban termelődő hormon, szeretethormonként tartják számon olyan hatásai miatt, mint a társas kapcsolatok kialakítása, a párválasztás vagy az anyaság érzésének kialakítása. A kutatók most azt szerették volna tesztelni, hogy
A kutatók több mint 100, 18 és 99 év közötti embert vontak be a vizsgálatba.
Már nagyon régóta nem láttam bölcs öregembert, a hatvanas évek óta. Az amerikaiak azért elégedettek, mert nem hajtották végre a világkönyvtárban rájuk szabott szerepeiket, pedig a kíséreteik megvoltak hozzá. Az idősek között sok az infantilis, viselkedésnélküli, azt hiszik magukról, hogy ezt jelenti a fittség. Látni a médiában is, hogyan viselkednek a gátlástalanok, vagyis nemi csapások, meg törvényenkívüliek. Felszabadultnak hiszik magukat, mert nincsen szívtörvényük. Régen Magyarországon bölcs öregek számítottak a kihűlt csillagoknak, mert minél több az élettapasztalat, melyekből tanulságot vonnak le, annál bölcsebbé válik valaki. Ilyen meggondolásból választották régen idős politikusokat is, adtak a bölcsek véleményére. Nem kémiai vizsgálat kell, hanem emberség, ami nincs, 1997 óta ünnepli Magyarországgal az amerikai politika a felszámolását az emberiségetnek.