Mit gondol, a baloldalt nem tartották hitelesnek a választók?
− A számok azt mutatják, hogy nem. Sem az ellenzéki pártok, sem az ellenzéki jelölt személyes teljesítménye nem adott alapot a bizalomra. A baloldali riválisomat például ezúttal még a több mint 35 ezres lélekszámú Avas-lakótelepen is le tudtam győzni, ahol ellenfelem önkormányzati képviselő, és ahol a Fidesznek eddig még soha nem sikerült győznie. Az emberek mégis úgy érezhették, hogy én is sokat dolgozom értük, és tőlem várják az önkormányzati feladatok megoldását is.
Másrészt ne felejtsük, hogy a jobbikos ellenfelem néhány éve még rendszeresen támadta Gyurcsány Ferencet, a DK-elnök születésnapját például nemzeti gyásznapnak nevezte. Ehhez képest az előválasztáson simán elfogadta a Demokratikus Koalíció támogatását és boldogan kampányolt Dobrev Klárával. Ezt azért Miskolcon sokaknál kiverte a biztosítékot.
− Mik jelentették, jelentik a gondot az Avason?
− Az ottani problémák összetettek, de egyértelműen gondot jelent a szeméttárolás, a parkolás és a játszóterek tisztán tartása is. Ezek mind önkormányzati feladatok lennének, ám mivel számos megkeresés érkezett hozzám az elmúlt években, ezért a problémákra igyekeztem magam is megoldást találni, és ehhez a várossal vagy az önkormányzat cégével is próbáltam együttműködni. Az erőfeszítéseimet siker koronázta, mert folyamatban van az Avas-lakótelepen a föld alatti hulladéktároló edények telepítése. Sikerült rá forrást szereznem, most éppen a megvalósítás szakaszában van a beruházás.
− Ha összegezni kellene, milyen volt a 2022-es országgyűlési választási kampány? Miben volt másabb, mint a korábbiak?
− Sajnos a kampányban sok mindent megtapasztaltam. Megtörtént például, hogy az egyik országosan megjelenő újságban olyan név alatt jelentek meg rólam lejárató cikkek, aki nem is dolgozik az adott lapnál. Ez azért durva tanulság volt. Én a korábbi kampányokhoz hasonlóan egyébként igyekeztem „függetleníteni magam” az oktalan támadásoktól, és még az utolsó napokban is csak a munkára koncentráltam.
− Hogyan fogadta az ön győzelmét a baloldali riválisa?
− Az ellenzék etikettjében nem szerepel a gratuláció. Bár igaz, hogy megtette ezt Veres Pál, Miskolc baloldali polgármestere. A túloldalról a kampányban inkább nemtelen támadásoknak voltam kitéve, és ezekből maradt az április 3-i választás után is. Ezek a politikai kampány árnyoldalai, aki nem bírja, az ne csinálja.
− Érdekes hónapok, évek jöhetnek a hazai politikai életben, hiszen a hatalmas vereség óta a baloldal egyes pártjai és politikusai egymásnak estek. Mit gondol, milyen lesz a munka a miskolci közgyűlésben, ahol a szivárványkoalíció pártjai adják a többséget?
− Már a választást követő első közgyűlésen megmutatkoztak a széthúzás jelei. Egy városi hitelfelvételt akadályoztak meg a fideszes önkormányzati képviselők a szétszavazó baloldali képviselőkkel közösen! Nagyon helyesen, hiszen csaknem tízszázalékos kamattal biztosították volna az igényelt összeget a városnak, ami Miskolc csődjét jelentette volna. Ez volt talán az első alkalom, hogy a Velünk a Város baloldali frakció tagjai nem egységesen szavaztak, de emellett több más, belső konfliktusról is lehet hallani. Remélem, hogy a politikai szempontok nem fogják megelőzni a város érdekeit, ebben is számíthatnak a segítségemre!
− Azzal, hogy a két miskolci körzetben Fidesz–KDNP-s politikus szerzett egyéni mandátumot, sikerülhet ellensúlyozni a közgyűlés baloldali többségénél esetleg eluralkodó bizonytalanságot?
− Ahogyan korábban is említettem, nagy munka áll mögöttünk 2010 óta. Házhasonlattal élve: az alapot és a falakat megépítettük, fejlesztettük az infrastruktúrát, hoztunk ide gyárakat, munkahelyeket teremtettünk, felújítottuk a közintézményeket. Ennek a ciklusnak a feladata lesz, hogy a tetőt is felrakjuk, és „belakjuk” a fejlesztéseket. Vagyis olyan fejlesztéseket, beruházásokat valósítsunk meg a térségben, amelyek már közvetlen és pozitív hatással lesznek az itt élők életére. Ezen fejlesztések egy részét már elkezdtük. Gondolok itt például az avasi föld alatti hulladéktárolók mintaprogramjára vagy az Avas-lakótelep útjainak felújítására. Ezek azonban mind önkormányzati feladatok lennének. Tehát az önkormányzat jóváhagyása és közbenjárása nélkül ezeket nem tudjuk majd megvalósítani.
Lehet, hogy különböző pártok színeiben politizálunk, lehet más a világnézetünk, Miskolc és a környező települések fejlődése érdekében azonban együtt kell dolgoznunk, ez a kötelességünk, ezt várják el tőlünk a választópolgárok. Ha ezt megértik az ellenzéki képviselők, akkor biztos vagyok benne, hogy újabb sikeres ciklus elé nézünk.
− Nagy győzelmet aratott április 3-án, a választási győzelme után akár hátra is dőlhetne.
− Bár nagyon örültem az elért sikernek, nem vonultam hosszú szabadságra. Tovább dolgozom a körzetért, és folytatjuk a megkezdett beruházásokat. Mindenkivel hajlandó vagyok együttműködni, aki nemcsak beszél, hanem hajlandó is tenni a térség fejlesztéséért, amihez igyekszem a létező legtöbb forrást megszerezni. S persze tele vagyunk tervekkel az infrastrukturális fejlesztéseken túl is.
− Milyen tervekre gondol?
− Miskolcon halad az Y-híd építése, de már annak a további fejlesztéséhez is megvan a forrás, ennek köszönhetően a 3-as főútig vezethet majd egy négysávos út. További két híd és körforgók is épülnek majd. Persze a távolabbi jövő, a tervek megvalósítása függ az ukrajnai háború és a gazdasági folyamatok alakulásától is
Csöbör pártja pedig korábban cápalátogatásnak nevezte a pápa magyarországi látogatását, és „Csuhások térdre imához!” bekiabálással illette a későbbi kistestvér a KDNP képviselőit. Ennyit erről.
és?
2020. január. 16.
Gyurcsány: Apám imádta a nácikról szóló dokumentumfilmeket. És lendítette karját
szerző:
hvg.hu
A volt miniszterelnök szerint az apja „….Apám nem egyszerűen nagy hóhányó volt, hanem dörzsember. Dörzsölte az életet, a tisztességét, az őszinte szeretetet. Időnként törte is.
Ezer munkahelye volt. De jobban szerette a léhaságot, mint a kötelezettséget, a családot.
Rosszul, de beszélt németül. Pápán az osztrák tévét grazi tévének mondták. Azt nézte. Imádta a nácikról szóló dokumentumfilmeket. És lendítette karját.
Nem értettem. Semmit nem értettem.”
oszt mégis magába fogadta az Apró-klán ????
Korábban Orbán is KISZ titkár volt kedves Katalin. Ön és a pereputtya is közpénzből lett gazdag, kedves Katalin. Ön is azokat az ostobaságokat szajkózza, amit a pártja, kedves Katalin. Mielőtt másokkal foglalkozik nézzen szét a saját háza táján, kedves Katalin!
Orbánt középsuli közepén leváltották a KISZ-ben. Te meg együtt bőgtél a tanárnővel, hülyegyerek. Te nézzél utána!
„Elsőben és másodikban OV alapszervezeti KISZ-titkár volt. Büszke volt rá, hogy felvették a KISZ-be, hogy Kilián-próbát tett, de amikor napirendre került, hogy reformokra lenne szükség, jobban kellene csinálni az egészet, azok között volt, akik komolyan vették a változtatást is… A nagy KISZ-ezésben végül új alapszervezetet akartak létrehozni. A névadó nem Kun Béla lett volna, hanem Hermann javaslatára az első magyar anarchista, a szabadságharcos Kászonyi Dániel. Ez már nem ment. Ekkor az alsósokkal is összefogva Hermann, Incze Zsolt és OV elhatározta, hogy a diákparlamentre igazi értékelést készítenek a KISZ-életéről. Felosztották a munkát és a maga területén mindenki vizsgálódott, közvélemény-kutatásfélét is végzett, aztán a küldöttgyűlésn kipakoltak. A párttitkár állítólag ezt súgta az igazgató fülébe: ez provokáció, ezek minket akarnak kicsinálni! A KISZ-patronáló tanárnő sírt: botrány majd mosolyszünet.”
Forrás:
Szeplőtelen fogantatás – Történelmi szociográfia
Pünkösti Árpád Népszabadság Könyvek, 2005.
Megint a kiszből kirúgott párttitkár gyerek meséje megy putyinsimogatók? :):):)
nektek még mesélni is felesleges
Fidesz szavazók nélkül a fideszt leváltani lehetetlen.
Vót egy 1,8 milliós tortaszeletetek. Daraboljátok még
Ha a fidesz azt mondja , hogy lila, ti azt mondjátok , hogy sárga
csak beismerni elismerni ne kelljen.
úgyhogy, nyasgem.
Te vagy az plebs hergelő Szabolcs? ?
A főnököd főnöke meg KISZ KB titkár volt
„Az alapszervezeti KISZ-titkári pozíciót politikai pályafutás kezdeteként értelmezni egyszerűen nevetséges tájékozatlanság, rosszabb (de valószínűbb) esetben aljasság, az Orbánt támadó politikai erők – ismerve a pozíció jelentéktelenségét, hiszen tagjaik, képviselőik közül nem kevesen ennél jóval magasabb, ténylegesen politikai, hatalmi pozíciókat töltöttek be a komcsi rendszerben – egyszerű karaktergyilkos eszközként a valódi tájékozottságra nem törő plebs hergelésére használják. Ez a pozíció egy-egy középiskolai osztály KISZ-„szervezetének” „vezetése” volt, kb. a hetes feladatainak komolyságát elérő szinten. Igazi komcsi vezetői pozícióban már akkor is Gyurcsány volt, akinek a KISZ-beli pályafutását a róla szóló szócikk részletezi:
„1981-ben a Kommunista Ifjúsági Szövetség, a KISZ főiskolai bizottságának tagja lett. Elsősorban rendezvények, diákprogramok szervezésében vett részt. Később KISZ-titkárnak is megválasztották, ami a tudományegyetem és a tanárképző főiskola összevonása után jól fizető állást jelentett számára. 1984 és 1988 között a KISZ Pécsi Városi Bizottságának titkára, majd 1988–1989-ben a KISZ Központi Bizottság Egyetemi és Főiskolai Tanácsának elnöke lett. 1989-ben a KISZ jogutódjának, a Demokratikus Ifjúsági Szövetségnek (DEMISZ) az alelnöke volt, a szervezetben a radikálisabb, reformer vonalat képviselte.”
Ezért a népért úgyis is mindegy,
Ebsorsot akar, hát – akarja.
(Ady Endre, „A hőkölés népe”)
Mennyé’mán magadnak!
Hegedüs Andika úgy fogja képviselni a magyar parlamentben Városát Miskolcot, mint tette azt Szücs Erika! ???
A parlamenti ellenzék túlnyomó része budapesti.
Savanyú a szőlő , mi?
le kell váltani a népet, szabadkőműves.