Fontos lenne, hogy legyen egy feltáró útrendszer – magyarázza –, megvolna a helye, épületet sem kellene bontani hozzá, az út alapot adhatna ahhoz, hogy az ott lévő megmaradt gyárépületek is értékesebbé váljanak.
– Most megdöbbentő, ami ott van: megy a vasúti sín, és rajta keresztbe egy erdő. Visszaveszi a természet. Nem tudom, mennyi a realitása, hogy egyszer újra pezsgő élet legyen ott.https://www.boon.hu/helyi-kozelet/2022/04/regenybe-illenek-simon-gabor-kohaszatot-erinto-csaladi-tortenetei
Csak 2 dolgot ne hozzanak vissza:
– Lenint, és a
– kohászatot.
ipart ne, mert az zajos-büdös
kereskedelmet ne, mert az ablak alatt füstöl a teherautó
turizmust ne, mert a büszke miskolci nem szolgál ki jöttmenteket
szalagmunkát ne, mert az öntudatos miskolci többre képes
kutató-tervező intézeteket ne, mert az miskolci agyelszívás
bankfiókokat ne, mert ennyi jó nő nincs Miskolcon
virágoztatást ne, mert arra ott van egy elővárosi kertészet bérmunkája
Legyen Miskolc a tanári tüntetések fővárosa. Egy tüntetésen való jelenlét
legyen 25 ezer Ft/fő, 100 ezer Ft per család. CEU-s szakaszvezetőknek ugyanez
euróban Eligazítások helye: minden óvoda-iskola tanári szobája.
Valaki majd csak állja a számlát.
KI KELL ADNI BONTÁSRA LAKATOS ROMÁRIÓNAK MEG KOLOMPÁR WINETUNAK..
MAJD ŐK ELTAKARÍTJÁK.
Mennyi milliárdod van rá?
20-30 milliárd a cementgyár bontásához is kevés
Kitűnő filmgyárat lehetne létesíteni benne. Elsősorban a világvége filmek lennének gazdaságosak, nem kellene külön díszleteket építeni. 😛
12 egy tucat, mondja a filmes szakma.
Szarvas gyártókat megeszi a rozsda!
Oda kell adni Wicha-nak, akkor lesz belőle egy új Ózd. ?
„6. Milyen munkával keresett először pénzt?
Első komolyabb munkám az ózdi kohó lebontása volt. 25 éves voltam, akkor valójában még fel sem tudtam fogni, mekkora kockázatot vállaltam vele.
7. Mi az a tanács, amit továbbadna egy pályaválasztás előtt álló fiatalnak?
Először is hadd kezdjem egy idézettel a Bibliából: „Isten nem teremt szemetet!” Mert mindenki sikerre van ítélve, amikor megszületik.
Próbáljon figyelni a belső érzéseire, legyen egy világosan megfogalmazott célja, amiért képes áldozatokat vállalni és nagyon keményen dolgozni. Azt gondolom, ha ezt meg tudja csinálni, a siker borítékolva van!
8. Mit tart manapság a legnagyobb kihívásnak a világban?
Megpróbálni őszintének maradni minimum önmagunkhoz. Talán a magyarok őstörvénye szerint élni: „Ne árts, ne bánts, segíts, istápolj, ne tegyél olyat másnak, amit magadnak sem szeretnél.”
9. Mi az, ami igazán kikapcsolja a munka után?
A családommal eltöltött idő a legértékesebb számomra, szerencsére úgy neveltük a gyerekeinket, hogy tudunk velük együtt sportolni, utazni, kikapcsolódni.
10. Hol élne legszívesebben? Miért éppen ott?
Magyarországon! Mert itt születtem, ez a hazám.”
„Lóránt Károly (szerk.) AZ ACÉLVÁROS VÉGNAPJAI Hogyan semmisült meg húszezer ember munkahelye a Lenin Kohászati Művekben:
„A feldolgozó ágazatok közül az autóiparban várható a legnagyobb fejlődés az elkövetkezendő 5 év folyamán, ezért az egyik lehetséges kitörési irány az acél alapanyagok autóipari beszállításának növelése. Jelenleg Magyarországon kizárólag ötvözetlen acéltermékeket gyártanak, többféle acéltermék formájában. Az ötvözött acélminőségek gyártásához azonban nemesacélműre van szükség, ami a következő fő elemekből áll: korszerű elektrokemence szekundér metallurgiai berendezés (vákuumozás, üstmetallurgia) zárt rendszerű FAM (folyamatos öntőmű) nemesacél hengermű (különböző szelvények hengerlésére alkalmasak, pl. kör, sík, alakos) hőkezelő berendezések felületkikészítő berendezések köracélok felületi hántolására, csiszolására, húzására, tekercselésére szolgáló berendezések, speciális nagysúlyú egyedi, vagy kis-sorozatban gyártott kovácsolt, sajtolt termékek gyártóberendezései speciális egyedi, vagy kis-sorozatban gyártott gépöntvények, közepes és nagysúlyú acélöntvények gyártási feltételének megteremtése. Ilyen nemesacélmű jelenleg ma Magyarországon nincs és egy új mini nemesacélmű formájában érdemes lenne létrehozni. Közép-Európában és a Balkánon Csehországtól délre nincs nemesacélgyártó mű (tőlünk nyugatra Ausztria és Olaszország a legközelebbi gyártó). A régiót különös tekintettel a több helyen kialakult és növekvő járműiparra így az új mű el tudná látni, ami már tekintélyes piacnak mondható (Magyarország, Szlovákia, Románia, Szerbia, Horvátország, Bulgária, Görögország). A nemzetközi és a hazai példák egyaránt azt mutatják, hogy egy hasonló horderejű program komplex, hosszútávra szóló rendezése csak a kormányzati és városirányítási szervek anyagi támogatásával, az általuk vezérelt területi rehabilitációs program alapján, a vállalkozók egyetértését és anyagi támogatását, a lakosság nagy részének egyetértését is megszerezve lehetséges. A kormány által programba vett újraiparosodás szerkezeti anyag szükségletét célszerűen kiszolgálhatnák a hazai vaskohászati vállalatok, ez azonban nem azonos az egyes, ma még valahogy működő, főleg veszteséges exportra termelő vállalatok jelenlegi struktúrájának rekonstrukciójával…
A rendszerváltás hatása a magyar iparra acélgyártást döntően csupán a hazai feldolgozóipar speciális szükség letének mértékéig szabad és kell támogatni, mert közvetlen exporttal a gazdaságos gyártás feltételeinek megszüntethetetlen hiánya miatt soha nem lehetünk versenyképesek. Komoly figyelmet érdemelne a diósgyőri nemesacélgyártás megvalósítási lehetősége. Ez esetben a DV-ben és Ózdon maradna a hagyományos szerkezet, amelynek termék-összetételét döntően a hazai felhasználók igényéhez kell igazítani. Diósgyőr-Vasgyárban ma még megvannak egy korszerű üzem alapvető berendezései, az üzemcsarnokok, az infrastruktúra, a szükséges tudományos bázis és a képző intézmények. Olyan komplex fejlesztési programra lenne szükség, ahol a kormányzati és városirányítási szervek hatékony támogatásával, egy regionális fejlesztési program keretében az érintett nagy hazai vállalkozások bevonásával létrehozható lenne egy 500 et/év kapacitású nemesacélgyártó társaság. Ennek kiemelt feladata a hazai nemesacél igény kielégítése lehetne. Felvetődik a diósgyőri nemesacélgyártó berendezések ISD Dunaferr Zrt-be, vagy az Ózdi Acélművek Kft-be, esetleg Kassára történő áttelepítése is. A szükséges üzemek áttelepítési és fejlesztési költsége, a komplex infrastruktúra kialakítása, feldolgozó bázisok kialakítása, a szakemberellátás biztosítása jelentős anyagi és szellemi erőforrást igényelne. Ma még a meglévő nemesacélgyártó berendezések (Kombinált Acélmű, Nemesacélhengermű, Kovácsmű stb.) Diósgyőrben vannak, a Miskolci Egyetem, a szakképző iskolák, képző intézmények biztosítani tudnák a szakemberellátást, a piaci és partnerkapcsolatok is felújíthatók. …”
a szarvasúti kerékpárokat gyártókat is
a szarcement gyártókat is
a szarcsoki gyárat is
a szarmezőgép gyártókat is
Hadd gördüljön Debrecenben 1999-től a Schaeffler egy- és kétsoros kúpgörgős csapágya. Tudod a csapágymúlt kötelez
Majd a természet visszafoglalja. Vissza veszi ami az övé.
Vissza kell hozni a Lenin szobrot, attól megriad a természet.
Majd 1 dollárért visszavásároljátok Mr. Rezes lányától Rezesova-tól. Beszéljetek a CEU-n végzett Zuzana Čaputová-val, hogy az ukrán acél óriás kiesésével fel kell
pörgetni az amerikai tulajdonú Kassa termelését.
kell az MINIMILLS ócskavasból-acélmű a hadiiparnak, az autóiparnak,
” A kohászat több mint kétszáz év után, 2009-ben szűnt meg, amikor végleg bezárták a DAM-ot.
Ezért idén áprilisban nagy csinnadrattával helyezték el a miniacélmű alapkövét és mellé egy időkapszulát.
„Mindannyian tudjuk, hogy ebben az iparágban, egy ekkora jelentőségű beruházásnak már az előkészületei is igénylik a lehető legszorosabb együttműködést beruházók és az új létesítménynek otthont adó település között. Miskolc készen áll az együttműködésre, arra, hogy konstruktív módon vegyen részt az üzemeltetési fázist megelőző szakmai egyeztetéseken” – hangsúlyozta Kriza Ákos, Miskolc polgármestere, megköszönve, hogy városunkat választották a befektetők. „Őszintén remélem azt is, hogy az előkészítési fázis után, a lehető legrövidebb időn belül jönnek létre az új munkahelyteremtő beruházás szükséges, de elengedhetetlen feltételei” – tette hozzá a polgármester”